Co bylo a bude vyřazeno...

Každý rok přicházejí nové figurky a spolu s nimi ty starší odcházejí. A tak i sběratelé zvířecích figurek zažívají svůj podzim, kdy se rozhoduje o tom, který model se přestane vyrábět a nechají se jeho zásoby doběhnout v obchodech. A co to znamená pro figurku? Vlastně jen to, že od momentu, kdy je rozhodnuto o jejím vyřazení, stoupá její sběratelská hodnota a stává se cenná pro sběratele ještě víc.

Všechny značky každý rok vyřazují určitý počet figurek, které už třeba nejsou takovým prodejním tahounem nebo se rozhodlo o jejich modernějším a detailnějším vzhledu, a proto musí vyklidit místo...

Někdy je nepochopitelné, proč se rozhodlo o vyřazení modelu, který je na světě třeba jen rok či dva, ale to už je na strategii jednotlivých značek.

A tak se snažím přinášet jakýsi manuál pro sběratele, aby v rychlosti doplnili svoje sbírky o modely, které mohou být časem velice těžko k sehnání. V jednotlivých letech si tak můžete najít to své :)

 

Tady máte možnost prohlížet si katalogy a zjistit, které modely byly vyřazeny

 

Diskusní téma: Co bylo a bude vyřazeno...

Datum: 09.12.2015

Vložil: H79

Titulek: Schleich

Je škoda že vyřadili Schwarzwaldský a camargueské koně. Vím že v Břeclavě se u Macouna prodává Schwarzwaldský roček a převalský hřebec a stará islandská klisna.

Datum: 18.10.2015

Vložil: /

Titulek: škoda

Ze schleichu budou vyřazeny skoro všechny figurky,které nemám.To se může stát snad jenom mě!

Datum: 20.09.2013

Vložil: Kristýna Obšilová

Titulek: schleich :(

Ach jo škoda, že vyřazují tolik úžasných modelů tak rychle je mi to líto jelikož je to něco úžasného. :(

Datum: 05.01.2013

Vložil: Schleichovka

Titulek: škoda

škoda jich, byli to dobré modely :(

Přidat nový příspěvek