Moje sbírka / My collection

Následujte odkazy na externí fotoalbum mojí sbírky

ALBUM 1

dixieboy.rajce.idnes.cz/Moje_sbirka_My_Collection_vol._1/

ALBUM 2

dixieboy.rajce.idnes.cz/Moje_sbirka_My_collection_vol._2/

 

Každý sběratel má ke své sbírce vztah a bere ji určitým způsobem. Já ji beru jako zdroj informací o živočišných druzích, jejich ohroženosti ve volné přírodě, jejich způsobu života a jejich výskytu. Popisování jednotlivých modelů bylo zprvu zamýšleno jako informativní popisek pro mne a ostatní sběratele, ale nakonec se ukázalo, že díky tomu jsem se dozvěděl o konkrétních zvířatech spoustu informací, které jsem v několika případech nineznal. Jednotlivé modely si můžete prohlédnout v externí fotogalerii na Rajčeti.

Proces katalogizace

Každá jednotlivá figurka, která je součástí mé sbírky musí mít svoji jednotlivou fotografii. Bez ohledu na její velikost, značku nebo její počet, protože se občas stane, že některé figurky mám dvakrát. V takovém případě uvádím na fotografii obě dvě (občas se může jednat i o různé barevné varianty konkrétní figurky).

Každá figurka je vyfocena s informačními cedulkami, na kterých je logo výrobce (pokud je známo) a malá mapka s výskytem daného živočicha. Následné popisky informují o názvu daného zvířete (český název / anglický název / latinský název), o číselném kódu produktu, pod kterým je celosvětově k dohledání a také o dostupnosti. Rozmezí let, ve kterých byla figurka uvedena na trh a nebo z něj byla stažena. Dále uvádím rozměry jednotlivé figurky (výška a délka) a také váhu každé figurky. Čímž je tedy jasné, že mi rukama projde opravdu každá figurka v mé sbírce. Tento proces je veelmi zdlouhavý a s přísunem nových figurek... přiznám se... malinko zaostávám s aktualizacemi :)

 

Osvětlení

Dlouhou dobu jsem si lámal hlavu s tím, jak si na svoji sbírku posvítit. Jako každý sběratel, i já chci svoji sbírku vidět večer a oblažit se pohledem na ni při osvětlení. Bohužel, když máte 12 vitrín, které stojí ve dvou řadách na sobě a jsou kombinací dřevěného rámu vyplněného skleněnými tabulkami, nedává vám to příliš mnoho možností. A jelikož je nechci znehodnocovat vrtáním a jinými podobnými zásahy, chtělo to vymyslet něco jiného.

Říkal jsem si, že LED drátek s diodami by mohla být dobrá volba. Skvěle se vejde do spojů mezi vitrínami a boční skleněné průhledy poskytnou možnost prosvícení vitrín z obou stran. Takže jsem to tak zkusil a výsledek, při takovém počtu vitrín, vypadá velmi dobře a dokonce až pohádkově :D

 

Fotogalerie: Moje sbírka / My collection

Záznamy: 1 - 13 ze 13