Co bylo a bude za novinky...

Tady máte možnost zjistit, které novinky přinesly konkrétní značky v kterém roce. Omezil jsem se jen na svět zvířat. Piráty, rytíře, fantasy atd. nesbírám, tak se jim nevěnuji. Budu se postupně snažit přidávat starší roky, ale zatím od 2009 - 2013. Tak snad se vám tyto archivní přehledy budou k něčemu hodit :))

Pokud si budete chtít prohlédnout starší katalogy, nabízím skvělou stránku, ze které si jednotlivé katalogy velkých značek můete stáhnout. Je to velký pomocník.

 

Diskusní téma: Co bylo a bude za novinky...

Datum: 11.12.2017

Vložil: Fenya

Titulek: Schleich

Jsem šťastná že mám alespoň několik starších Schleichů. Protože ti noví? 100% chci jen tři koně, lva, králíky a slepice. Spíš teď vyhledávám Collectu. :)

Datum: 05.11.2017

Vložil: Delfinek

Titulek: Docela dobré

No s některými novinky od schleich jsem docela spokojená. Určitě neodolám arktické lišce. Konečně po tolika letech udělal Schleich arktickou lišku, to je moc dobře, teda aspoň pro mě :) Dále do mé sbírky určitě přibude lev se lvíčetem (jen škoda, že neudělali novou lvici, ta co se prodáva je podle mého názoru divná) Ta hrošice je taky moc pěkná, ale ty koně... promiňte ale to je katastrofa! Pořád ta samá plemena dokola, malování je příšerné nerealistické a moc dětské. To samé s Bayalou. Kdysi dělali nádherné modely elfů, jednorožců a pegasů ze kterých jsem měla vyražený dech, ale teď ? Jednožci jsou moc duhoví s obrázky na zadku jako my little pony :( tohle se už asi nezlepší. Pomalu ale jistě se budu asi soutředit na jiné značky a to hla ně mojo jejich pegasové a jednorožci jsou nejlepší a nejrealistější ze všech značek!

Datum: 28.11.2017

Vložil: Schleich

Titulek: Re: Docela dobré

Některé jsou opravdu povedené,ale ty koně to je hrůza,oni asi začli dělat modely teda spíš hračky pro děti a mají z toho asi dobrý výdělek,tak na sběratele už kašlou a to je veliká škoda :( Schleich býval kdysi top.

Datum: 30.10.2014

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Novinky

Z novinek zatím u mě vede Safari Ltd, jejich losi a medvědi grizzly mě nadchnuli. Schleich ale vyrobil několik modelů, které v mojí sbírce nesmí určitě chybět (ara, krokodýl, aligátor a hadi).
Jinak jsem hodně zvědavý na Collectu.

Datum: 24.12.2014

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Novinky

No... mě opět odrovnala CollectA... jejich sob, orangutam, chiru... ty prostě musím mít :) Papo, tam chci snad úplně vše!! U Schleich se také najde pár kousků. Mojo zatím nepřesvědčilo a Safari Ltd., to je moje srdcovka, takže... losi, medvědi a skot jednoznačně!!!

Datum: 14.11.2012

Vložil: Robert

Titulek: Schleich 2013

No tedy! Musím se omluvit za kritiku značky Schleich v posledních několika hubenějších letech, protože novinky vypadají parádně! Zřejmě to potvrzuje teorie nebo informace o tom, že Schleich plánuje výrobu na 3 roky dopředu. To by vysvětlovalo, že včas nezachytili dravý nástup Collecty, Mojo a dalších značek, které se daly cestou co možná nejrealističtějších modelů. Co se týče komunikace se zákazníky tak to je samozřejmě druhá věc a zlepšení by bylo žádoucí, ale pokud budou v dalších letech takto pokračovat, zlepší rozmanitost druhů a udělají mi novou řadu prehistorických savců tak se pokorně vracím jako jejich věrný fanoušek.

Datum: 15.11.2012

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Schleich 2013

S tím prošvihnutím nástupu Collecty plně souhlasím... U Schleich asi nečekali, že by se Collecta během dvou let takhle vyšvihla a určitě jim to dost komplikuje plán... Ale na stranu druhou, je to dobře. Schleich se zastavil na tom co letí a zdá se, že začali lenivět... Doby, kdy vytvářeli zajímavé druhy (pižmoň, kamzík bělák, zubr, mravenečník, přímorožec,...) jsou pryč a začali až moc opakovat stejná zvířata dokola a jednoduše potřebují konkurenci. A taky trochu seříznout jejich monopol. Jsem vděčný za nové zebry, protože ty jsou nejlepší na trhu!!!, Ale čtyři zebry Schleich nezachrání... U mnoha figurek pro rok 2013 je vidět velké zlepšení, ale stačí to na zatraceně kvalitní Collectu a stoupající Mojo??

Datum: 11.11.2012

Vložil: Víťa

Titulek: Novinky

Collecta je čím dál tím zajímavější, navíc jako by četli sběrateli myšlenky, akorát se sháněním figurek je to u nás slabší. Co se týká Schleicha, tak mám pocit, že jim dochází fantazie, chybí úplně nové druhy zvířat. Prostě nakonec nám nezbude nic jiného, než objednávat ze zahraničí.

Datum: 12.11.2012

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Novinky

Mě překvapuje strategie Schleich, která je po všech těch letech stále neprůhledná... Jsou na scéně více jak 75 let a přesto jim pořád nějak chybí kontakt se zákazníkem. Zvířata vytvářejí podle zvláštního klíče a troufnu si říct, že nejkreativnější a nejlepší byly jejich modely v dekádě 1995 - 2005.

Datum: 10.11.2012

Vložil: Ťupy

Titulek: Novinky

Collecta se letos opravdu vytáhla... Vytvořili krásné modely neobvyklých zvířat. O takovém vlku hřivntém bychom si u Schleich mohli nechat jen zdát. Pokud to takto půjde dál, Schleich se bude moci jít zahrabat... Škoda jen, že Collecta u nás není zrovn nejdostupnější značka :(

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek