Co nového ve vitríně...

19. 6. 2024

Banda krásných modelů od COLLECTY dorazila za moje skleněná dvířka... Rozšíření mého prehistorického světa (dechberoucí a gigantické Elasmotherium, neméně působivý Megaceratops a velmi působivá mršina Tyrannosaura Rexe) ... další noví příchozí do mých stájí (Bretoňský hřebec, klisna Oldenburského koně a hřebec nádherného Lusitánského koně v palomino verzi) ... na farmě pobíhají další dva kousky (býk Skotského náhorního skotu a Border kolie s tenisovým míčkem v tlamě). Celkem 8 krásných modelů.

 

6. 6.2024

Skotský černohlavý beran od Mojo, hnědý (mohl by být Andorrský) rodeo býk a černé jehně od Schleich.

 

31. 5. 2024

Nová rodinka Schwabských prasat je konečně v mojí sbírce... Přezdívka je Mohrenköpfle. Toto plemeno založil král Vilém I., který v letech 1820/21 dovezl prasata Meishan z Číny ke křížení s německou Landrace s myšlenkou zvýšení obsahu tuku. Toto křížení s „čínskými prasaty“ bylo zvláště úspěšné v chovech domácích prasat v regionu Hohenlohe a v okolí města Schwäbisch Hall.

 

27. 5. 2024

Neodolal jsem... Myslel jsem si, že odolám, ale má silně vyvinutá slabá vůle byla silnější. Eofauna je španělská značka tvořená teamem výzkumníků a specialistů zaměřených především na prehistorickou faunu. Vyvinula několik produktů zaměřených na fosílie obratlovců na základě vedecké přesnosti a prvotřídní uměleckou kvalitou. Jejich cílem je přinést na trh figurky, které budou, na základě doložených faktů, co nejpřesnější a budou se co nejvěrohodněji držet reality.


V roce 2017, po dlouhých konzultacích, Eofauna vydala svou první PVC repliku a tou byl Mamut Stepní (Mammuthus trogontherii). Krásná a neskutečně reálistická figurka, kterou následuje dech beroucí model Palaeoloxodona. Palaeoloxodon patří do rodu Elephas, a je tudíž příbuzným druhem slona indického. Palaeoloxodon se někdy nazývá lidově „Slon s přímými kly“, které měl poddruh Elephas Palaeoloxodon antiquus.
Oba tyto modely jsou prvotřídně zpracované a nemohu z nich spustit ani ruce ani oči.


Další dva modely jsou doplněním mojí sbírky býků od Deqube. Jsou nádherní a jejich barevné varianty jsou důkazem prvotřídní kvality. Tentokrát jsem našel dva kousky v bojové póze. Jednoho s příjemnou světle hnědou barvou, která se ve spodní části těla mění na tmavě hnědou s lehkým nádechem černé. Druhý býk s krásně kontrastním strakatým černobílým kabátem je již šestnáctým modelem z této řady.


A posledním modelem je novinka od značky Papo France. Také zástupce turovitých a je to krásný býk Salerského skotu, který je novinkou loňského roku. Jedná se o velké plemeno, přičemž samice váží mezi 700 a 750 kg a má 1,40 m na výšku. Mají hustou, mahagonově červenou nebo černou srst a dlouhé, lyrovité, světlé rohy. Všechny tyto modely jsou neskutečně propracované a krásné.

 

14. 5. 2024

Okolnosti tomu chtěly, že se mi sešly dvě obří objednávky ve dvou dnech. Takže pokud se vám zdá, že mě to muselo stát ranec... ano, nepopírám to... ale jsem blázen, tak mi to musíte tolerovat... Díky Jardovi (snad mi odpustí, že si dovoluji oslovovat ho tak familiérně)... se mi dostala za sklo tahle sbírka starých a raritních kousků převážně od Bullyland, Schleich, Nayab, Lineol a Maya Borges. Takže 47 modelů je teď mých a já mám radost jako dítě u vánočního stromku...

 

13. 5. 2024

Již dlouho jsem si neudělal radost jednou z mých srdcových značek... Safari Ltd.  A tentokrát je to pěkný ranec novinek. Chtěl jsem se zaměřit především na žraloky, protože u Safari jsou známí tím, že mají opravdu velmi rozsáhlou kolekci žraloků, kteří jsou velmi kvalitně zpracovaní. A musím říci, že ve skutečnosti jsou ještě krásnější.  

 

A tak rovnou 9 figurek jsou právě žraloci, kteří doplní moji sbírku těch, které už od této značky mám... Žralok obrovský, Žralok lagunový, Žralok liškoun, Žralok vouskatý, Kytarovec křivoústý, Žralok bělavý, Žralok spanilý a Žralok dlouhoploutvý... a Chobotnice pobřežní uzavírá svět oceánů a moří.
 

Zástupci domestikovaných zvířat jsou Andaluský hřebec, Pudl velký (s dokonalou texturou srsti), Německá doga (naprosto nádherný model a podle mě zatím nejlepší, který kdy byl vyroben) a sedící sele Prasete domácího... Zástupkyní divokých zvířat je starší model Lvice, která oplývá krásnými detaily i přes své stáří...
 

Sekci vyhynulých prehistorických živočichů rozšiřují  Megatherium (obrovský pozemní lenochod), Smilodon (Tygr šavlozubý) a krásně detailní, ale dle mého příliš malý model Mamuta srstnatého s mládětem.
 

Všech těchto 19 modelů rozšiřuje moji sbírku od Safari opravdu mocně a jsem velice rád, že jsem na ně natrefil.

 

14. 4. 2024

Návštěva krnovského filmového festivalu KRRR! si žádala něco výjimečného a tak... Můj úplně první Páv korunkatý zavítal do mé sbírky, protože to samozřejmě nešlo bez toho, abych neudělal nájezd na hračkářství. A tam tento krasavec od Collecty. Takže další nový ptačí druh v mé sbírce...

 

10. 4. 2024

Když jsem během procházky náměstím v polské Nyse narazil na malé a přeplněné hračkářství, nečekal bych, že tam potkám tohoto krasavce od COLLECTA  a ještě méně, že si ho povezu domů. Ale tento deluxe Andaluský hřebec (89555) tam nemohl zůstat, protože dlouhodobě jej beru jako nejlepšího z deluxe modelů koní. Nádherně propracovaná hlava a skoro až loudavě vyhlížející pozice v chůzi. Jediná věc, kterou musím opravdu vytknout je, že při tak velkém modelu je neskutečně odfláknutá výmalba těchto modelů. Absolutně postrádá kvalitní stínování... hříva a oho nedotažené... kopyta prostě jen šedá, takže jsem si s ním musel malinko pohrát. Ale jinak je opravdu krásný a bude hrdým králem mé sbírky koní...

 

5. 4. 2024

Pfeiffer byla společnost ve Vídni v Rakousku založená Emilem Pfeifferem, která vyráběla kompozitní figury od roku 1898 do roku 1925, kdy je koupil Hausser Elastolin . V produkci modelů Pfeiffer existují tři období:


Série 1900 je s největší pravděpodobností první sérií průmyslově vyráběných figurek zvířat coby hraček. Tato řada existovala do První světové války, poté byla nahrazena sérií z roku 1914. Modely 1900 ovšem nebyly zařazeny do nové druhé série.


Série 1914 je tedy sérií druhou. O výrobu se opět stará Pfeiffer až do roku 1925, kdy firmu koupí Hausser. Tato řada se následně začíná vyrábět pod označením Tipple-Topple. Do konce druhé světové války se figurky vyráběly pod označením Lineol a mnoho z těchto figurek bylo převzato, s mírně odlišnou výmalbou, a byly zařazeny do série 1950. A následně začleněny přímo do katalogu Hausser Elastolin.


Během druhé světové války, i kvůli nedostatku materiálu, Lineol přesunul celá odvětví výroby v bývalém Protektorátu Čechy a Morava, takže některé formy Lineolu se dostaly do rukou dceřiné společnosti Durolin. Začátkem 80. let byla obnovena výroba se zbylými formami, ale s jiným materiálovým složením.
Tyto figurky jsou tak menšího měřítka a nižší kvality, ale přesto byly malovány a prodávány.


Nu a teď je těchto 27 historických kousků součástí mé sbírky... Je to vždy pozoruhodný pocit, když se vám kousky, které si pamatujete z dětství opět dostanou do rukou. Jako by se pomyslný kruh uzavřel a vaše sbírka získala nový rozměr...

 

5. 4. 2024

Tak trochu od každého trochu. Jeden od Safari Ltd, druhý od Papo France, třetí od Schleich a čtvrtý Bullyland. Stařičký gepard od safari, kterému bude za pár let třicet... Nádherný řvoucí lev v útočné póze ze serie gladiátorů od Papo, který už jednou v mé sbírce je, ale tento model neobjevíte jen tak někde... Selátko Švábsko-halského prasete od Schleich je neskutečně roztomilé a vlastně nevím, proč jsem se tomuto druhu tak bránil... A nakonec Jelen evropský od Bullyland, který neoplývá tolika detaily jako jiné značky, ale velice povedený.

 

30. 3. 2024

Návštěva Drážďanské zoo zavinila, že do mé sbírky zavítaly novinky od Schleich. Buvol kaferský, Jersejská kráva, Gallowayské tele, mládě Kosatky dravé a tři naprosto úžasné Hedvábničky. Musím říci, že změna u Schleich je patrná, ale kvalita modelů mohla být vyšší. Ale jsem rád, že jsou součástí mé sbírky.

 

16. 3. 2024

Tři velmi povedené modely od Bullyland narušily mé rozhodnutí zvolnit v příjmu nováčků... Naprosto nádherný Ara vojenský (2021), který se stal obrovským překvapením této značky a jehož detailům jsem prostě nedokázal odolat... Perská kočka (2000) a Prase domácí (2009). Takže zase narušení evidence :)

 

7. 3. 2024

9 krásných a starých modelů zavítalo za má skleněná dvířka... Dva modely jsou značky Kindertoyz a je to krásná samice Jaguára s kotětem. Zbylých sedm modelů je od značky Schleich a je to rodinka bílých tygrů (samice, sedící samec a číhající kotě) z roku 1993, kteří jsou neskutečně krásní i ve své původní verzi. Úžasný model samce Orangutana bornejského z roku 2002, kterého jsem sháněl v dobrém stavu neskutečně dlouho a nyní je můj lov konečně u konce. Varan komodský z roku 1999 je jednou z nejlepších figurek od této značky. Je neskutečně propracovaný a tento dokonce ve stoprocentním stavu. Krásný zlatý retrívr z roku 2003 a nakonec nádherná kráva Švýcarského hnědého skotu z roku 2015, která bude krásně pasovat ke své tmavě hnědé variantě.

 

26. 2. 2024

17 staříčků přicestovalo do mé sbírky... Ti nejstarší jsou od velmi staré německé značky Lineol, která vyráběla hliněné figurky s kovovou konstrukcí. Slon indický a Velbloud dvouhrbý už rozhodně něco pamatují a jisté nedostatky bude třeba opravit, ale možná je tak nechám. Mám rád figurky, které s sebou přinášejí kus historie... Čtyři kousky jsou z dílny značky AAA, která na konci 60. let byla distribuována i značkami nám věrně známými (Schleich, Safari, Bullyland, Yolanda,...) překvapuje krásnými detaily, kterými disponuje bílá Tygčice se dvěma koťaty a majestátní samec Lachtana medvědího. Nayab zastupují dva nádherné modely Ary Arakangy, které jsou neskutečně detailní a propracované... O jednom z nich jsem dokonce neměl ani tušení... Papo zastupuje nádherný Štír tlustorepý, který je doslova dech beroucí. Papo je značkou zaměřenou na detaily a v tomto případě se opravdu vyřádili. Schleich je tentokrát zastoupen stařičkými modely Tygra, Lva, Pandy velké, Sysla, pinto ponyho z indiánského setu, Vietnamského prasete, Chipmunka a lovce kožešin na koni.

Za všechny tyto modely jsem velice rád, protože po některých z nich jsem toužil mnoho let.

 

20. 2. 2024

Znáte to... tak dlouho se chodí kolem horké kaše, až se ucho utrhne :) No a já je konečně přestal nechtít ve své sbírce a podvolil jsem se třem krásným kouskům od Papo France a jedné ještě krásnější novince...


Majestátní Kaprosuchus, který byl díky své tlamě velmi podobné krokodýlům, obávaným predátorem. Jeho tělo pokryté tlustými šupinami, dlouhé špičáky v pohyblivé čelisti (kdy se víjimečně otevírá horní část čelisti). Jeho anatomie je ideální pro běhání, protože ve srovnání s ostatními krokodýli má zadní nohy mnohem delší. Papo tak vytvořilo model jedinečného masožravce patřícího do čeledi "Mahajangasuchidae", který měřil téměř 8 m na délku. Detaily vnitřku tlamy, textury kůže, barvy očí,... prostě bere dech.


Megalodon je model, o němž jsem si myslel, že není příliš povedený... nakonec je opak pravdou. Čelist s jednotlivě vymodelovanými zuby je více než povedená a vnitřek tlamy oplývá krásnými detaily. Stejně jako jizvami zničená kůže, oční bulvy a velmi povedené stínování barev po celém těle. Jediné mínus je velikost. Mohl být o poznání větší...


Žralok obrovský (velrybí) je dalším modelem, který mě uchvátil. Poklidně plující s otevřenou tlamou a velmi kvalitní výmalbou kůže. Ta mohla mít kvalitnější texturu a interiér tlamy je opravdu krásně vymodelovaný.


Kiwi je novinkou pro tento rok a je doslova úžasný. Na tak malou figurku disponuje úžasnými detaily. Od zobáku až po dráp na noze...

 

7. 2. 2024

COLLECTA  je moje no.2 značka a proto jsem si pořídil pár kousků ze světa moří a oceánů, které jsem chtěl do sbírky už poměrně dlouho. Především pak nádhernou Běluhu severní, což je asi můj nejoblíbenější kytovec vůbec. Je opravdu nádherná. Královna severních moří Velryba grónská, největší ozubený kytovec Vorvaň obrovský, Plejtvák malý, mládě Delfína skákavého, Žralok kladivoun a mládě Keporkaka od Safari Ltd. Díky tomu, že jsem se pustil do mořského světa se pokaždé dozvídám něco nového o těchto úžasných živočiších, o čem jsem vůbec nevěděl... úžasné. Zástupci pozemského ... i vzdušného prostoru... jsou samec a samice Husy divoké od Collecty. Všechno jsou to opravdu krásné kousky se spoustou krásných detailů...

 

31.1. 2024

Už je zcela jasné, že jsem se zbláznil... To je beze sporu. Ale když jsem objevil něco, co jsem si vždy myslel, že nepotřebuji, zjistil jsem, že to potřebuji dvakrát tolik. A jelikož mám silně vyvinutou slabou vůli... neodolal jsem.
Válečný slon v setu (70063) s vodičem, lučišníkem a metačem kopí, kteří útočí z bojového howdahu, který slon nese na zádech. Celý tento set je opravdu neskutečně propracovaný a dechberoucí. K původním třem postavám jsem si ještě přidal další dva bojovníky, kteří se mi úplně nehodili do historické sekce. Slon tak nese víc lidí, než bylo skutečností...
Další obrovskou novinkou v mé sbírce je válečný Nosorožec dvourohý (70083), který disponuje postrojem, odnímatelnou "helmou, válečným vozíkem a africkým gladiátorem s bičem v sedle... Stejně jako slon, tento model je neskutečně propracovaný, těžký a model nosorožce je prostě perfektní!!
Historickou sekci zajišťuje turnajový rytíř držící dřevec a štít s rodovým erbem na koni, v kroužkovém brnění.
Prehistorickou sekci zastupuje krásný model Triceratopse s úžasnými detaily a velmi povedený model Penthaceratopse s velmi originální červeno-černou barvou a dynamickou pózou podobající se modelu od Papo.
Současné živočichy zastupuje krásná Kareta obrovská a starý model Mrože ledního. Všechny novinky jsou od značky Schleich

 

24. 1. 2024

Bylo otázkou času, kdy novinky značky Schleich dorazí za skleněná dvířka mých vitrín... A stalo se. Hned 6 kousků jsou novinky pro rok 2024 v kombinaci se čtyřmi staršími kousky. Začal bych u zástupce koní a tím je valach Fjordského koně. Ten vypadá jako předznamenání proporčního zlepšení modelů koní této značky. Jsem rád, že byl ušetřen infantilních dekoračních prvků (hříva se srdíčky), kterým bohužel neunikla klisna. Byl vlastně takovou figurkou na zkoušku, protože jsem dlouho zvažoval, jestli si jej pořídit. Ale musím uznat, že nevypadá vůbec špatně. U Schleich je vidět změna... velká změna. Jejich zvířecí modely ztratily svoji komičnost a roztomilost s cílem mířit na dětského odběratele a vrátili se opět ke zvýraznění a rozpracování detailů. To jde vidět nejvíc na modelu Kozorožce horského, který je opravdu perfektní. Stejně tak Makak červenolící, Pásovec nebo Koza angorská. Jen Bobtail to trošku slíznul, ale není to tak hrozné, jak jsem si původně myslel. Starší modely zastupuje krásná Kočka domácí v černé barvě a klasické arogantní póze, která je kočkám vlastní. Dále mládě Medvěda ledního, samice Kosatky dravé a samec Vorvaně. Těchto deset kousků výrazně rozšířilo moji sbírku a většinu z nich píchnu do přírody hned, jak bude první příležitost...

 

4. 1. 2024

Popravdě... nečekal jsem, že tak krátce po novém roce moje sbírka zažije takový rachot. Ale každopádně, dostala se ke mě nabídka, která se neodmítá. A tak do mé sbírky přicestovalo 49 zvířecích modelů od Safari Ltd, SchleichPapoMojo, CollectA, AAA, Nayab, Bullyland a dvě figurky od velmi staré značky Durolin. Dále 11 figurek lidí (rytíř a dvorní dáma od Schleich, piráti a mušketýři od Papo). Naprosto originální a nečekaný vůz + 2 koně a 5 fantastických rytířů na koni s neuvěřitelnou úrovní detailů. Figurky, které nejsou zvířata, jsou v mé sbírce spíše raritkou, protože jsem stále primárně zaměřen na modely ze světa zvířat, ale jejich úžasným detailům a originalitě jsem prostě nebyl schopen odolat!! Každopádně... UFFF... Tato nálož zabere nějakou dobu na zpracování...

 

30. 12. 2023

Dobře, řekl bych, že tu mám poslední figurku tohoto roku, která obohatí moji sbírku... "Exclusive" lev od Schleich, který mě bohužel neuchvátil ani ve své originální podobě, natož v černém kabátě, takže nikdy nebyl součástí mé sbírky. Ale jsou Vánoce, období překvapení a dárků, a tak i tento kousek přicestoval za sklo. Proporčně tento model není v pohodě, barevně... jasně je to speciálka, která pro mě trochu ztrácí status "exclusive", když je běžně k sehnání na stojanech s výprodejem... já obecně těmto lapačům peněz moc nefandím... Ale je to dar od někoho blízkého a bude jediný svého druhu, takže vlastně pro mě exkluzivní trochu bude. A že jsem dostal černou kočku před novým rokem? Skvělé:)

 

20. 12. 2023

Vánoce za čtyři dny a tak tu mám nejspíš poslední letošní nálož novinek do mé sbírky... Celkem 11 kousků z nichž je deset od Schleich a jeden velmi cenný model od Bullyland. A tím pojme začít... Muflon (2000-2005) je krásný a dokazuje, že Bullyland dokázal překvapit krásnou figurkou plnou úžasných detailů i před lety. Zástupci mořského světa od Schleich jsou tentokrát velmi cenný model Narvala (1996-2002) s informační tabulkou a s němu mládě Narvala ze setu "Polar playground". Chobotnice velká (2001-2011) a Plejtvák obrovský (2005-2009) uzavírají vodní svět svojí krásou a úžasnými detaily. Zvířata z farmy zastupují jehně Shropshirské ovce ze serie McDonald´s Schleich zvířat. Toto jehně bylo uvedeno na trh 5. září 2019 a o dvacet dní později z produkce staženo. Ovce stejného plemene (2012-2017) a Vietnamské prase , které je dalším cenným kouskem (1998-2000) uzavírají farmu a jdeme na psy. Erdelteriér (2005-2007) je naprosto úžasný s fantastickými detaily hlavy a Border kolie (2003-2009). A nakonec opravdový pokládek... Puma (2000-2004), která se v dnešní době opravdu těžce hledá...

 

12. 12. 2023

Celkem 12 kousků od značky Schleich přicestovalo do mé sbírky... Díky sběrateli Jaroslavu Praženkovi za další úžasný obchod a možnosti rozšíření mé sbírky o další cenné kousky této značky. Začněme rovnou opeřenci... Pelikán bílý s rybou v zobáku (2012-2016) a pelikán s otevřeným zobákem (2016-2019) jsou krásně propracované kousky. Stejně jako Ara ararauna s roztaženými křídly (2013-2017) a dva starší modely Ara arakanga (2004-2009) a Ara ararauna (2001-2007). Posledním zástupcem světa ptáků je Labuť velká se třemi mláďaty na zádech (2013-2017),což je u labutí běžný způsob péče o mladé. Tyto modely jsou úžasně propracované do posledního detailu peříčka. Psí říši tentokrát zastupují velká plemena... Německá doga (1997-2004) je krásný a opravdu mohutný model. Stejně jako Knírač velký (2005-2008), který se na výsluní ohřál pouze tři roky. Posledním kouskem je ležící fena Bernardýna (2009-2012), která krásně doplňuje moji smečku. A na konec tu máme tři zástupce mořského světa... Mládě Vorvaně obrovského (2007-2011), mládě Plejtvákovce šedého (2007-2011) a nakonec naprosto fantastický model Murény obecné (2016).

 

9. 12. 2023

Návštěva vánoční Wroclawi je kouzelná sama o sobě... tržnice plná vánoční proudících lidí, předražených dekorací, které nemají ani zlomkovou hodnotu toho, co se za ně chce , ale hlavně "Wrocławskie Krasnale" neboli Wroclawští skřítci, kterých se v ulicích celého města ukrývá přes 400. A mezi tím vším ruchem najdete sadu čtyř koček od Collecty. Dva modely plemene Birma, jedna ležící Perská kočka a Barmská kočka sopravdu výraznýma očima. Modely, které pocházejí z roku 2009 a skvěle doplní moje již vegetující kočky za sklem...

 

30. 11. 2023

Několik cenných kousků připlulo do mé sbírky. Tři modely od Schleich a jeden od Papo. Od Schleich je to krásný model Žraloka bílého (2006 -13), Žraloka kladivouna a mládě keporkaka. Od značky Papo je to úžasný model keporkaka s pohyblivou čelistí z roku 2008. I když značně poškozený (chybí mu levá ploutev), tak má pro mě neskutečnou hodnotu...

 

23. 11. 2023

Šest super novinek od značky Schleich přicestovalo do mé sbírky... Krásný a poměrně majestátní Vorvaň obrovský z roku 2001, který je součástí série mořských živočichů, kteří jsou dnes už mimo produkci. Zajímavostí je, že stejný model patřil i do kolekce mořských živočichů o d Papo a v současné době je v produkci totožná figurka od značky Mojo. Sedící (1996 - 2013) a stojící (2005 - 2014) Bernský salašnický pes a dnes už "vintage" model Bernardýna, který má neskutečnou osobitost. Je z roku 1984 a z produkce byl vyřazen v roce 1996. Jelen evropský ze setu tří lesních zvířat (spolu s divočákem a liškou) z roku 2017 a nakonec model Žraloka tygřího z roku 2015.Všechny tyto starší modely od Schleich jsou důkazem kvalit, které tuto značku dostaly na její vrchol.

 

30. 10. 2023

První novinky pro rok 2023 od mojí srdcové značky Papo France přicestovaly do mé sbírky... A já si dovolím říci, že nezklamala ani jedna. Mládě Velryby jižní je nádherně detailní včetně vilejšů na povrchu kůže, bílých skvrn na břiše a detailů hlavy. Kráva plemene Blonde d´Aquitaine je velmi propracovaná a řekl bych, že Papo už nějakou dobu vytváří mnohem lepší skot, než jiné značky. Textura kůže a srsti je krásná, stejně jako žíly na povrchu vemene, kožní záhyby a svaly. Opravdu krásný model, který mohl být jen trošku větší. Stejně tak býček Salerského skotu. Ten je také velmi propracovaný do nejmenších detailů a Vietnamské prase na tom není jinak. To je dokonce první prase v mé sbírce tohoto druhu a jsem za něj moc rád. Další zástupce vodního světa je nádherná Siba skvrnitá. Tento rybovitý obratlovec vypadá, že se vznáší a opravdu se moc povedla... Krásným detailem je spodní téměř ozubená hrana jejich "křídel" a samozřejmě skvrnitý povrch kůže. Poslední novinkou je velmi originální model Pandy velké žeroucí bambus. Bambusová větev je odnímatelná a složená ze dvou částí, které se musí zasunout do sebe. Úžasným detailem je list s výkusem od pandy, která má tento zelený kus listu v tlamě. Textura srsti, polštářky na spodní straně tlap, přechod bílé do černé barvy na těle a sedící póza jsou detaily, které dotváří tuto figurku a panda tak vypadá velmi spokojeně...

 

19. 10. 2023

Konečně mi připluli tři nováčci do mé sbírky. Tentokrát od značky Mojo Figurines a dovolím si vystřihnout poklonu. Mořský svět jsem donedávna moc neřešil a tak jsem neměl tušení, jak kvalitní modely Mojo má pod vodní hladinou. A jejich kvalita je neuvěřitelná! Keporkak je první novinkou a má označení "deluxe", což opravdu je! Model disponující spoustou detailů, který je velmi těžký, masivní a krásně dokompletuje podobný model od Schleich a mládě od Papo. Plejtvákovec šedý je prvotřídní model. Co mě na něm zaujalo nejvíce, je textura kůže. Povrch je vrásčitý s jizvami od parazitů, které jsou ve světle šedé barvě a vypadá tak realisticky, že nevěříte, že se jedná o plastový model. Bravo! Třetím nováčkem je Kosatka dravá, která je jednou z prvních mořských modelů značky Mojo Fun Česká a Slovenská republika. Zde se značka vydala nejbezpečnější cestou, protože model zjevně není malován ručně, póza je klasická bez jakýchkoliv náznaků pohybu, textura kůže vlastně žádná a prostě si jen tak pluje a je obyčejně moc pěkný. Takže jsem objevil kouzlo mořského světa od Mojo a jsem za to velmi rád, protože se na něj asi trochu zaměřím...

 

25. 9. 2023

Dalších pár důvodů být v extázi... Jedinečný, obrovský a velmi těžký Keporkak z roku 2001 od značky Schleich. Další důkaz dokonalosti tehdejších tvůrců, kteří modelovali pro tuto značku. Jeho rozměr a neskutečné množství detailů, dělá z tohoto kytovce jednoho z nejcennějších kousků mé sbírky. Ovšem druhá figurka je opravdu něco. Věděl jsem o něm, dlouhou dobu ho chtěl, ale nikdy neměl možnost ho získat. Až nyní ... Zlatý kokršpaněl taky od Schleich, je tou figurkou, po které toužíte roky a když ji seženete, nejste schopni se na ni přestat dívat (spolu s Bobtailem). Je nádherný a v úžasném stavu. Pochází z roku 1998 a je poměrně raritní, protože byl dostupný pouhé čtyři roky a vyřazen je tak už 21 let. Pochází tedy ze zlaté éry psů od Schleich. Další kousek od Schleich je přívěsek na klíče, na kterém se houpe Agama vousatá, která je spolu s Lachtanem od Bullyland, bunusem k nákupu.

 

7. 9. 2023

Není vůbec jednoduché odolávat španělským býkům od Deqube. Jejich barevné varianty mi opravdu berou dech... a tak jsem neodolal, pustil si žilou a dalších osm jich přicestovalo do mé sbírky...

 

1. 9. 2023

Skupinka krásných starších modelů od značky Schleich opět rozšířila moji sbírku... Tři úžasné kosatky se přidávají k mé dosavadní skupince. Plejtvák obrovský v nádherném stavu bude asi trošku problémový svým rozměrem k vmáčknutí do vitríny, ale nějak se s tím poperu... Psí smečku doplní krásný model Bernardýna a velmi raritní model plemene Bobtail, po němž (krom Baseta) jsem toužil opravdu dlouho! A teď ho konečně mám! Všechny tyto skvělé kousky doplňuje Rypouš sloní, který byl uveden na trh v roce 1998 a ohřál se na něm pouhé 4 roky. Tento model je opravdu mohutný, což překvapilo i mě... každopádně je poměrně raritní a jsem z něj trochu na měsíci radostí. Vlastně ze všech těchto úlovků, které patří do zlaté éry značky Scheich.

 

30. 8. 2023

Čtyři kousky od Papo France rozšiřují moji sbírku... Tři ze světa dinosaurů a jeden naprosto úžasný Nosorožec bílý, kolem kterého jsem před mnoha lety neustále kroužil. Ale tehdy mi přišel ošklivý, bez detailů a celkově takový divný. Dnes žasnu, jak krásně zestárl a kolik osobitosti vlastně má. Ti zástupci dinosauřího světa jsou Pachycephalosaurus, u něhož Papo udělalo zvláštní věc. Před lety u toho modelu změnili označení a začali jej uvádět jako mládě. Přičemž má všechny atributy dospělého jedince a v roce 2006 byl realizován jako dospělý kus. Původní barevná verze Allosaura v šedo-zelené barvě, která je prostě originální a krásná a nakonec původní barevná verze Styracosaura v jeho pískově červeném kabátě. Tento model je neskutečný svými detaily a patří mezi top modely, které Papo vytvořilo...

 

24. 8. 2023

Co se týče dinosaurů, tak jsem se zařekl, že nepůjdu za hranice své oblíbené značky, ale... darovanému koni na zuby nehledím, takže do mé sbírky přicestoval již vyřazený Brachiosaurus od Schleich. Je to i v tom, že Brachiosaurus je prostě můj nejoblíbenější druh, takže... Mám ho :) Druhou novinkou v mé sbírce od Schleich je Mandrill, který mi přijde velmi hezky zpracovaný. Jeho chůze mi sice trochu přijde jak z filmu od Disneyho, ale jsem za něj rád...

 

17. 8. 2023

Deqube je španělská společnost se sídlem v Zaragoze. Nedávno společnost vydala sérii 10 figurek španělských bojových býků ve dvou různých formách a deseti různých barevných variantách. Je to velmi mladá společnost s téměř 4 lety, která se zaměřovala na distribuci figurek značky CollectA. Šest býků, kteří jsou teď součástí mé sbírky, jsou designově a zpracováním velmi podobní modelům od Collecty. A jejich zpracování je velmi detailní. Součástí každého modelu je i maličký katalog s přehledem býků a jejich katalogizačním číslem. Na trh byli uvedení v roce 2019 a jsou součástí série této značky pod označením Toro Bravo.

 

2. 8. 2023

Poštěstilo se mi něco, v co jsem ani nedoufal. Díky sběratelské kamarádce Janě se dnes stal součástí mé sbírky krásný bílý Slon indický značky Schleich z jejich série "New heroes". Tento obří a těžký model (pod produktovým číslem 700063) byl uveden na trh v roce 2011 a ohřál se na něm jen dva roky. Už v roce 2013 byl totiž vyřazen z produkce. V původním setu sedí slonovi za krkem bojovník s kopím, ale jelikož se zaměřuji jen na zvířecí modely, jeho absence je pro mě nevýznamná. Slon je naprosto nádherný... jeho velikost nabízí vyniknout všem detailům textury jeho kůže, svalů či kožních záhybů. Na končetinách, klech a hlavě jsou prvky ozbrojení v podobě kovových plátů s ostny, které jsou bohužel součástí modelu a nejdou sundat. Každopádně toto lze pominout, protože celkový dojem z této obří figurky je jedinečný. Posuďte tedy sami.

 

21. 7. 2023

Dobře, dobře... Já vím. Zase budu prudit s novinkami. Ale nemůžu si pomoci. Je červenec, okurková sezóna skoro na všechno, ale jak se říká... sběratel nikdy nespí ... Dobře, možná se to neříká, ale i tak lov nikdy nekončí. A já tentokrát lovil... Něco Papo, něco Safari Ltd., skoro všechno CollectA a jedna Lady od Bullylandu. Nebudu se nějak složitě rozepisovat, prostě tahle banda nováčků mi dnes rozšířila sbírku opravdu výrazně... 

 

Papo: Běžicí T-Rex, zelený (fantastický model), Velociraptor (původní mold s novým kabátem), Stygimoloch (drobný, ale propracovaný). 

Safari Ltd.: Tele Holštýnského skotu (dárek), Plejtvák Minke, Okapi (předražený a naprosto otřesný model), Žralok lososový (krásný model), Tuba asijských zvířat (Nosorožec a slon indický, Tygr bengálský, Sajga, Orangutan- dech beroucí model, Gaviál, Orel filipínský, Panda velká), úžasné repliky lebek dinosaurů (11 kusů celkem). 

CollectA: Welšský Corgi Pembroke, Pravá velryba (jedinečný model plný detailů), Diplodocus (velmi detailní a v originální póze), Ďas mořský (naprosto neskutečný a průsvitný model... nechápu), kůň Morgan (nový barevný kabát), Jerseyská kráva a tele (prvotřídní), Clydesdaleský hřebec (nový černobílý kabát), Holštýnský hřebec, Žralok šotek (Goblin), Lama (nádherně propracovaná)Delfínovec amazonský (krásný), Luskoun (neuvěřitelné detaily), Buloňská klisna, Kolie dlouhosrstá (krásná), Andělský žralok. 

Bullyland: Kokršpaněl Lady z filmu Lady a Tramp 

 

20. 6. 2023

Když blázen... tak pořádnej!! Už nešlo dále odolávat... Jakmile Papo France vydalo v roce 2020 limitovanou edici Spinosaura (Spinosaurus Aegyptiacus), věděl jsem, že jednoho dne ji chci mít ve sbírce... A ten den právě dnes nastal. Je obrovský, v samostatné krabici, která disponuje plastovou formou, která simuluje podstavec s nádhernou grafikou této značky. Zadní strana obsahuje informace o tomto druhu a srovnání modelu s modelem běžícího T-Rexe. Bohužel ve francouzštině, kterou příliš neovládám... Model je to opravdu dech beroucí. Póza, která těží z toho, že se Spinosaurus dle všeho velmi dobře pohyboval ve vodě a tento fakt dokazuje i ocas, který je zakončený náznaky ploutve. Otvíratelná čelist, která odhaluje neskutečné detaily uvnitř tlamy... výmalba, textura kůže, svalů, záhybů,... tento model je opravdu výstavní kousek. A jelikož jsem se nejspíš opravdu zbláznil (a finančně vykrvácel), tak jsem to vzal hned šmahem. Novinka tohoto roku Mosasaurus!! Obrovský mořský predátor, který neměl ve vodní říši konkurenta a Papo vytvořilo naprosto nádherný model. Jeho póza s ocasem stáčícím se do strany, naznačuje plovoucí pózu a uvnitř otevíratelné tlamy najdete neskutečné detaily. Textura kůže, tepny, ploutve a jedna kontroverzní na hřbetě, kdy se neví, jestli jí Mosasaurus opravdu měl. Opravdu úžasný model, jehož realizace se o rok opozdila, ale konečně je tu! Dalšími nováčky ze světa Papo dinosaurů jsou: Běžící Tyrannosaurus Rex ve své zelené verzi, který byl inspirován filmem Petera Jacksona, King Kong (2005), nádherný Allosaurus, který je jednou z nejlepších figurek této značky. Neskutečně detailní Ankylosaurus v obranné pozici s neskutečně propracovaným opláštěním. Pteranodon z roku 2006, který je zároveň jedním z nejstarších dino modelů a jeho letící póza se všemi viditelnými svaly je naprostá bomba. A nakonec... nádherně roztomilý a realistický model mláděte Triceratopse, který byl inspirován skutečně vytvořenou loutkou do filmu Jurský Park (1993), kdy se bohužel do filmu nedostala scéna, kdy toto mládě, srazí Lex do bláta. Každopádně je tato figurka opravdu krásná. Tolik o mém dnešním šílenství... 

 

6. 6.2023

Od značky Safari Ltd mi připlulo hned 9 nováčků... Naprosto úžasná skupinka kytovců a paryb, které rozšiřují můj podmořský svět. Siba atlanská, Sviňucha kalifornská, Žralok citronový, Žralok písečný, Hladkoun leopardí (Žralok leopardí), Kladivoun bronzový a tři krásné modely Kosatky dravé. Naprosto parádní kousky se spoustou úžasných detailů...

 

28. 5. 2023

Jedna z věcí, které miluju na návštěvě jedné z mých oblíbených zoo, ZOO Olomouc, je ta, že v tamních suvenýrech vždy najdu něco, co obohatí moji sbírku. Tentokrát to byly stařičké modely hříbat od značky Papo France ve velmi originálních pozicích. Do těch už se mnoho dnešních značek raději nepouští a jdou cestou jistoty. každopádně tyto dva kousky doplnil i bobr a neznačková žirafa, kterou jsem prostě musel mít. Šokující, já vím... Doplnil je ještě maličký model pakoně, kterému rovněž nešlo odolat.

 

25. 5. 2019

Tentokrát jsou to "jen" dvě figurky. První je celkem překvapivá Impala od Bullyland, která rozšiřuje moji sbírku afrických antilop (které miluju) a bude dělat společnost impale od Papo. Tomuto druhu antilopy se téměř žádná značka nevěnuje, tak jsem za ni velmi rád, i když její měřítko není zrovna lichotivé. Každopádně velmi povedený model z roku 2022. Druhý úlovek jsem získal náhodně na setkání kovářů během Olomouckého fortelu a jakmile jsem ho uviděl, ve stánku s poklady z půdy, hned jsem po něm hrábl, jako by byl někdo okolo, kdo mi ho chce vzít. Každopádně jsem trochu zahrál, že si ho beru jen tak, protože jeho cena byla opravdu ... směšná ... ovšem uvnitř ječelo malé dítě radostí! Lev od Schleich z roku 2006, který se na trhu ohřál pouhé dva roky, proto má pro mě poměrně velkou hodnotu. Je bez poškození, každopádně se na něm objevuje šedavý povlak, který se u starších modelů občas objevuje i po omytí... Zvláštní věc. Nejspíš nějaký prvek ve složení plastu, ze které figurky vyráběli. Každopádně je můj a za jeden měsíc jsem tak získal tři figurky lvů od Schleich, kteří tvoří historickou řadu modelů z let 1989, 1997, 2006 a 2008.

 

12. 5. 2023

Několik značně postarších kousků opět zavítalo do mých vitrín... Opět od značky Schleich, protože ke starým figurkám této značky mám prostě citovou vazbu. Prase domácí se dvěma selaty, sedící štěně Bígla a Bernardýna, tři starší modely delfínů a jeden obrovský, ale velmi poškozený model Žraloka velrybího. Musím řict, že mi jeho poškození moc nevadí, ale zkusím ho napravit... Pes ČauČau od Bullylandu a veverka s oříškem od Safari Ltd. 11 krásných modelů, které už mají svoje místo za sklem.

 

8. 5. 2023

Při návštěvě hradu Bítov v okrese Znojmo, který se pyšní jedinečnou sbírkou jednapadesáti vycpaných psů různých plemen, kteří patřili poslednímu majiteli baronu Jiřímu Haasovi, bylo pochopitelné, že v suvenýrech naleznu figurky značky Papo s více než hojně zásobenou sekcí psích modelů. A tak, i přes nepříznivou cenu, jsem si pořídil čtyři kousky psů, z nichž někteří už nejsou v produkci této značky. Boxer, Bretaňský ohař, Francouzský buldoček a štěně Dalmatina. Krásné a výborně zpracované modely, které rozšiřují můj psinec...

 

2. 5. 2023

Dojezd několika starších objednávek, několika dárků od přátel a sešlo se to tak, že jsou všechny od Schleich. Smečku mých psů rozšířilo hned několik kousků (Pudl, Francouzský buldoček, Jack Russell, Německá doga, Zlatý retrívr, Pitbull teriér, Ridgeback a Labrador), z nichž někteří jsou velmi povedení. Druhou skupinku tvoří hříbě Osla domácího, sele Prasete domácího, Kočka habešská, Kočka domácí, tele Simentálského skotu, Vydra říční, Tygr bengálský, Vlk obecný v útočné pozici a Walliská černonosá ovce. Je to poměrně větší skupinka novinek, tak snad je ještě někam vmáčknu :))

 

21. 4. 2023

Jako čerstvý sběratel dinosaurů si nemohu dovolit, nemít ve sbírce opravdovou legendu! Spinosaurus od Papo France, který vznikl na základě filmu Jurský Park 3 a je téměř dokonalou filmovou kopií. Je obrovský, neuvěřitelně propracovaný a způsobil mi problém s místem ve vitríně... Na zpracování tohoto modelu nemohu najít jedinou chybu. Je dokonalý od zubu až po dráp. To jestli je proporčně správně dle nalezených ostatků moc neřeším... miluju tento model, protože každý fanda JP to má prostě v systému. Další modelem je Kraken. Ten je tedy považován za mytologické stvoření, o nemž se vypráví legendy, ale...kdo říká, že nemohl existovat během éry dinosaurů. Model je to fantastický, propracovaný do nejmenších detailů a myslím, že se mi bude hezky hodit do prehistorické sekce. Současnost zastupují štěně německého ovčáka, velmi propracovaný jezevčík a krásná kočka, které Papo prostě umí.

 

20. 4. 2023

Víte co se vám stane, když jste sběratel a utrhnete se ze řetězu?? TOHLE!!! Zase jsem se neovládl a objevil možnost sehnat pár starých až vintage kousků od značky Schleich. Opravdu cenné kousky s několika raritkami. U těch asi začnu... Dvě modré žirafy Erika rozšiřují moji sbírku raritek. Jedná se o řadu modrých žiraf z 80. let zobrazující celou řadu postav. V regulérní řadě zvířecích figurek je také pár raritek, třeba kolouch s motýlkem na zadku nebo malý šimpanz v tričku. Staré verze tygrů z roku 1994 a 2004. Stejně tak v případě lvích samců. Laň, jelen evropský, dvě kozy a kozel, lvíče, kosatka dravá, ovce domácí, hnědá verze hříběte osla a štěňata dalmatina, německého ovčáka, bernského salašnického psa, bernardýna a zlatého retrívra. Těchto 23 kousků rozšířilo moji Schleich sbírku opravdu výrazně... Jsem nadšením na měsíci!

 

19. 4. 2023

Pořád mám trochu problém uvěřit, že se mi to povedlo!!! Už několik měsíců jsem sháněl dva kousky do své dinosauří sekce... Jedním z nich byl Tyrannosaurus Rex od značky Papo v zelené barvě, který je zároveň první dinosauří figurkou této značky. Byl inspirován filmem Jurský park, má katalogové číslo 55001 a byl uveden na trh v roce 2005. O několik let později v roce 2012 byl z produkce stažen a jedná se tak o značně cenný sběratelský kousek. Jeho hnědá verze vznikla o pár let později, ale... tohle je ORIGINÁL se vším všudy. O modelářské práci a detailech se snad ani nebudu rozepisovat, protože tahle figurka snad nemá jedinou chybu! Tou druhou je podobně cenný kousek z dinosauřích začátků značky Papo a to Pachyrhinosaurus. Další krásný rohatý model, kolem kterého jsem kroužil celé roky, ale nakonec po něm toužil v době, kdy už se těžce sháněl. Byl uveden na trh v roce 2010 a vyřazen o 8 let později. Stále tak nějak nevěřím, že se mi je povedlo sehnat najednou a v top stavu. Prostě sběratelský úlet... a to mě ta největší nálož teprve čeká. Tak zůstaňte na přijmu...

 

10. 4. 2023

Někdy najdete nové přírůsty na místech, kde byste to vůbec nečekali... Tři koně od značky Papo byli nalezeni na hradě ve Šternberku a nešlo to jinak, museli být moji. Irský cob (hnědobílý), Irský cob (černobílý) a Comtoiský kůň jsou tak nejnovějšími přírůstky v mé sbírce ...

 

5. 4. 2023

Nene, já psy nesbírám... Fakt. Je jich hodně a není to úplně moje zaměření. Jo, jasně... Já si rád lžu do kapes. Protože jakmile se sběratelsky do něčeho pustím, jsem rozhodnut stát si za svým. V anglickém jazyce je pro toto označení "bullshit". Takže 10 psů od značky COLLECTA ANIMAL FIGURINES dnes dorazilo a jsem zase udiven sám sebou, že jsem se tak dlouho bránil. Rozmanitost plemen a jejich atributy mi celkem vzaly dech. CollectA má úžasný talent propracovat i ten nejmenší detail a u psů (zvláště malých plemen) to jde vidět nejvíce. Proporčně i výmalbou jsou prostě perfektní a společně se psi od Papo jsou na špici žebříčku. Staroanglický ovčák Bobtail, Irský setr, Anglický kokršpaněl, West Highland white teriér, Dobrman, Jorkšírský teriér, Kavalír king Charles španěl, Čau čau, Šarpei a štěně Německého ovčáka tvoří psí část. A Dalšími dvěma skvostnými kousky od této značky, které putují za sklo, jsou Norská lesní kočka a maďarské prase Mangalica. Oba modely jsou ve skutečnosti velmi dobře zpracovány se všemi detaily ... CollectA je opravdu jedna z nejkvalitnějších značek na současném trhu.

 

1. 4. 2023

Pár novinek od Schleich rozšířilo moji sbírku zase o něco víc... Tahle značka jde se svým zaměřením na detail pozoruhodně dolů (případ dospělého Karakala), každopádně, darovaným koním se na zuby nehledí a myslím, že tam vidím jistý potenciál pro fotografii. Ostatně zbytek skupiny vypadá velmi dobře. Harpyje pralesní je jednoznačně velmi originální počin od této značky, který se nevidí tak často. Liška obecná, která je velmi kvalitní. Stejně jako Bobr evropský. Karakal a kotě karakala jsou oba celkem sporní dle mého názoru. Dospělý kus a jeho sloupovité nohy jsou... prostě průser ... a kotě lehce připomíná postavičku z Disneyho filmu díky svojí roztomilosti. Ale je to kotě a ta jsou roztomilá, takže se ve výsledku zase tolik neděje.

 

26. 3. 2023

Mám rád výprodeje... Obchody se zbavují ležáků nebo starších modelů, které mohou být pro sběratele doslova poklad ... A těchto sedm kousků od Bullyland je přesně tím případem. A tak za sklo putuje medvěd Grizzly s mládětem, mládě Medvěda ledního, hříbě plemene Knabstrupper, Prase domácí, Americká krátkosrstá kočka a Evropská krátkosrstá kočka. Na rozřazení koček u Bullylandu se budu muset trochu zaměřit. Každopádně... Bullyland konečně po čase rozšiřuje moji sbírku, což je super :)

 

16. 3. 2023

Tentokrát od značky Schleich. Poslední dobou mě koně této značky příliš neoslovují, ale občas se stane, že mám možnost získat nějaké kousky za výrazně nižší cenu a záleží na mém výběru. Takže jsem jsem uvolil zařadit do své sbírky tyto. "Rodinku" plemene Selle Français, Norického hřebce a kobylu Haflinga s hříbětem. Ta naznačuje, že Schleich se vrací k detailu, protože její nohy jsou velmi příjemně zpracované. Bohužel, koně jsou stále proporčně velmi nepřesní, ale je zde vidět určité zlepšení. 

 

9. 3. 2023

Setkání s přáteli občas přinese nečekané situace. Takže i když se zařeknete, že pokud půjdete do další etapy sběratelství a začnete s dinosaury ... a budete se držet pouze jedné značky ... je jasné, že vám to v momentě někdo naboří. Novější dinosauři od Schleich pro mě nikdy nebyli moc velkým lákadlem. Jejich barevnost mi přišla až přílišným lákadlem pro dětského spotřebitele a proporčně jsou občas velmi pra-zvláštní. Každopádně do mé sbírky přicestoval Dilophosaurus (2016) s pohyblivou čelistí (ve velmi pestrých barvách), velmi povedený Ankylosaurus (2020) s nádherně propracovanými detaily kůže a "brnění". Velmi detailní je spodní strana modelu a všechny jeho kožní pohyby a záhyby. Úžasné. To samé je v případě Amargasaura (2022), což je také velmi detailní model. U Schleich si cením jedné věci... dinosauři, kteří jsou v závěru jakoby natřeni tmavou barvou, která se dostává do každého vrásnění na kůži, dodává následně modelu jedinečný vzhled a doslova opticky vyzdvihne každý malý detail. U figurek, u kterých to Schleich nedělá, jejich vzhled není až tak působivý. To je případ Styracosaura (2022), který je velmi detailní, ale nemohu říci, že by mi u něj seděly jeho pastelové barvy a lesklá úprava. Poslední novinkou je Gastonia. Krásně navržený model, který (dle mého) velmi bojuje se svým barevných řešením. Nejsem si jist do jaké míry si u Schleich lidské ruce dávají tu práci, každopádně tento model mi přijde barevně velmi odfláknutý. Ale to je to nejmenší, co sedá fixnout. Takže... můj jediný Schleich Stegosaurus může být potěšen, protože k němu přichází dalších 5 kousků této značky a putují přímo za sklo. Tedy... pokud je tam někam ještě vmáčknu.

 

3. 3. 2023

Nuže... zmiňoval jsem fičák a přišel fičák... 27 kousků putuje za sklo. Tedy... pokud tam ještě najdu místo. 21 kousků od Collecty (Kentrosaurus, Brontosaurus, Ampelosaurus, Pižmoň severní, fena Bulteriéra a Bulteriér, Německý ovčák, Knírač, Jezevčík, Siamská kočka, Perská kočka, Ptakopysk podivný, Činčila, Agama límcová, hříbě Knabstrupského koně, hříbě plemene Curly, valach Appalooského koně, hřebec Australského honáckého koně, mládě běluhy, samice Keporkaka a mládě Keporkaka) ... 3 kousky od Schleich (Gallowayská kráva, Walliská černonosá ovce a kotě Geparda štíhlého) ... 2 kousky od Papo (Krab poustevník a Liška obecná) a nakonec... 1 kousek od Safari Ltd. (hřebec Irského coba). Ano... tato bláznivá nadílka je dozvukem mých narozenin, tak mám alibi. Každopádně každý kousek z této hromady je neskutečně povedený, o čemž se můžete přesvědčit na fotkách na mém Facebooku.

 

1. 3. 2023

Není nad to, když už máte být dospělý chlap a k narozkám vám přijdou hračky. Juchůů... Ano. Tato dětská radost je mi neustále vlastní. Hlavně když vám za sklo přijdou opravdu krásné kousky. Tedy... jejich první várka. Pořádný fičák, se teprve chystá. Ale tentokrát je to 9 kousků od Papo a Schleich. Už ani nebudu předstírat, že nejsem sběratel dinosaurů od Papo. Jsem! A jsem za to rád, protože dinosauři od nich jsou top! Therizinosaurus je bezesporu jeden z nejzvláštnějších druhů, který se kdy pohyboval na Zemi. Tento obří teropod je jeden z nejúžasnějších modelů, které Papo vytvořilo a skvěle mu sekunduje Quetzalcoatlus, což je model obřího ptakoještěra, pravděpodobně jednoho z největších létajících tvorů všech dob. Oba jsou neskutečně propracovaní a jsou důkazem, že tyto figurky už nelze brát jako hračky, ale jsou to výstavní kousky. Další je fantastický Iguanodon a velmi zajímavý Polacanthus, u něhož šlo Papo odvážnou cestou fialového zbarvení. Opět oba modely s nádhernými detaily. Pátou novinkou je letošní novinka krásného španělského býka v barvě hnědo-černo-bílé. Jeho dynamická póza je opravdu úžasná. Dalšími novinkami jsou modely od Schleich, které bohužel svojí kvalitou nedosahují, ani v náznaku, na Papo. Novinky tohoto roku jsou býk Gazely Thompsonovy (velmi proporčně zvláštní a barevnou kvalitou neuspokojivý), mládě nosorožce indického (u nějž jsem si nebyl jistý, jestli není totožný s mládětem ze setu s ošetřovatelem, ale není!), které je rozhodně nejkvalitnějším ze skupiny nováčků od této značky. A nakonec jsem se rozhodl pro samici Losa s mládětem. Tady ovšem Schleich šlápl opravdu vedle. Samice, až na několik nedostatků, ujde, ale mládě je opravdu přešlap. Až se mi nechce věřit, že se jedná o značku Schleich. Nohy divně křivé, absolutní absence detailů, hlavně v oblasti hlavy a celkově vypadá velmi lacině. Při porovnání s mládětem z lesního setu mláďat, z toho toto mládě nevychází příliš dobře. Každopádně jsem za tyto nováčky velmi rád...

 

9. 2. 2023

Už dlouhou dobu nepřišli žádní nováčci... jooo jasně. No každopádně jsem konečně ulovil žirafí mládě od Mojo Fun, které bylo na mém listu přání už nějaký ten měsíc. A oprávněně, protože je to nádherný model. A stejně tak i stojící Panda červená, Tasmánský čert s velmi ostrými zuby (3+?), Fenek, klisna plemene Lusitano a nádherné dva modely plemene Brumby. Běžící kobyla a hřebec ve vzepjaté póze jsou původně modely značky Southlands, ale Mojo převzalo jejich produkty poté, co se tato značka rozhodla ukončit svoji činnost. Stejně jako modely pandy, čerta i fenka. Další tři novinky jsou od značky Schleich. Velmi stará pasoucí se ovce, tele švýcarského skotu a poslední je krásná hnědá kráva ze setu "mycí linky" pro dobytek.

 

Led

25. 1. 2023

Jsou doma!! Dvě holky z Jurského Parku a pes. Malinko se tluču do hlavy, že jsem s dinosaury od Papo nezačal dřív, protože jsem kolem nich léta kroužil a toužil po nich, ale nechtěl se do nich pouštět... a teď... se některé kousky těžce shání. Třeba jako zelená verze stojícího Tyrannosaura Rexe, jehož vznik byl inspirován druhým dílem "Ztracený svět: Jurský Park" a byl úplně prvním modelem dinosaura od Papo z roku 2005. Tedy, on ten zelený byl původně objednán, ale vzhledem k tomu, že už je několik let mimo produkci a Megaknihy mají špatně uvedenou fotku, do rukou se mi dostala jeho pozdější hnědá varianta, která je inspirována prvním Jurským Parkem. Nic to každopádně nemění na tom, že je to naprosto DECHBEROUCÍ model. Už ani nejde brát jako hračka, ale je to doslova sběratelský kousek. Ta neskutečná úroveň detailů je ... neskutečná. Od prvního kožního záhybu, až po pohyblivou čelist... neskutečné!! Stejně tak je na tom i druhý model T-Rexe, tentokrát v běžící pozici. Model, který je neskutečně stabilní a inspirovaný prvním filmem (i když jeho zelená verze odkazuje spíše na King Konga od Petera Jacksona). Obě "figurky" jsou rozhodně velmi impozantními členy mé sbírky, doplněny o model Australského ovčáka, který je neméně krásný... i když malinko zastíněn v této várce nováčků. Všem vřele doporučuji oba dinosauří modely, protože už to opravdu nejsou hračky, ale výstavní kousky... fakt!

16. 1. 2023

Nováčci za sklem jsou tentokrát od Collecty ... byli za velmi výhodnou cenu, tak nešlo odolat. Sbírku hafanů mi rozšířil Bernardýn, Shih-tzu a štěně Sharpei... velmi hezké modely. Nový býk Slona afrického je opravdu krásný a už delší dobu si zasloužil novou verzi. Brahma kráva v cihlové barvě mě opravdu uchvátila texturou srsti a chobotnice od Schleich s obdobnými detaily. Velice fajn skupinka...

 

11. 1. 2023

Jestli vás něco trochu dostane z nemoci, tak je to rozhodně první balíček roku 2023 a v něm... Oh, coby skalní fanoušek Jurského Parku, už od dětství, jsem tvrdě odolával, ale poslední dobou slábnu jak jarní led. Dinosauři od Papo jsou naprosto dechberoucí!! Stegosaurus byl vždy můj oblíbený druh (už od Cesty do pravěku) a tento je naprosto nádherný. Pravda, měl jsem si ho koupit, když byla snadno k sehnání jeho zelená verze (podle Ztraceného světa), ale tento novější kabát mu také velmi sluší. Ve skutečnosti jde hlavně o práci sochaře a detaily, které jsou v tomto případě nepřekonatelné... Ovšem to, co předvádí model Pentaceropse z roku 2019... to je něco!! Model, který může stát na zadních nohách, stejně jako na čtyřech, je přímo neuvěřitelný. Nemá jedinou sebemenší chybu. Je prostě nádherný a udělal jsem sakra dobře, že jsem mu neodolal. Od dramatické pózy až po krásné zbarvení... tento model je prostě top!

 

27. 12. 2022

Novinky končícího roku jsou rozmístěny za sklem, a tak jsem si řekl, že by bylo fajn rochu si na ně posvítit. Problém je, že vitríny, které mám a které jsou umístěny nad sebou, nedávají příliš prostoru pro manipulaci s LED pásky a propojováním drátků... Dlouhou dobu jsem přemýšlel jak to udělat, abych měl vitríny alespoň trochu prosvícené... nakonec mě napadl LED drátek, který je dokonale tenký a téměř neviditelný, takže se skvěle dostane skulinami mezi vitrínami, které jsou umístěny nad sebou. Povedlo se. Drátek se dostane do mezírky o několika milimetrech a vlastně ani nejde poznat, že tam je. Tím, že jednotlivé vitríny mají boční průzory vyplněné sklem, prosvětlí se ideálně hned dvě najednou, což je obrovská pomoc. S výsledkem ještě bojuju, protože to není klasické prosvícení jako třeba v muzeích, ale člověk bojuje s tím co má... On výsledek nevypadá vůbec blbě, ale chce to ještě doladit. Přece jen... prosvítit 12 vitrín je celkem umění :))

 

18. 12. 2022

Předvánoční nádherňajs je tu!! Letošní rok byl počtem novinek pravdu... šílený. Urval jsem se nekontrolovatelně ze řetězu a tahle várka je toho zase důkazem. Celkem 20 novinek se dostalo za sklo a téměř všechny jsou od Collecty. Koňskou část zastupuje Islandský kůň, tentokráte v plavé barvě (dle mého nejlepší mold)... Americký jezdecký kůň (hřebec), který je novinkou pro tento rok. Stejně jako klisna Orlovského klusáka. Zástupci plazů a obojživelníků jsou Krajta zelená, která je opravdu velký a nádherně zbarvený model. Stejně jako Nosatka Darwinova. Zástupce mořského světa se tentokrát stali Velryba grónská, Žralok obrovský a Žralok velký... Papuchalk severní a Datel černý jsou zástupci ptačího světa a Bernský salašnický pes se rovněž přidal za sklo. Kočičí svět zastupuje Ragdoll od Schleich a asi největší část jsou turovití. Herefordský býk s krávou, Švýcarská kráva a za divokou část je to nový Bizon americký. Samec Gorily a Lemura jsou jedinými zástupci primátů a Prase domácí s Ovcí domácí (nádherný model pořízený na vánočním trhu v Schönbrunnu v Rakousku) jsou zástupci farmářské části. Tentokrát to je opravdu pořádná skupinka nováčků, která doufám letos není poslední.

 

29. 11. 2022

Aby na člověka nepadl splín z nedostatku denního světla, má si prý udělat radost. A co se dá čekat od sběratele, než radost v podobě nových přírůstků... A tentokrát jsem zaplul do světa psů a dinosaurů. Všichni nově příchozí jsou od značky Papo a jelikož je to moje oblíbená značka, s výběrem jsem to nijak nepodcenil. Anglický setr, Bernardýn, Skotský teriér, Chrt, Zlatý retrívr, Labrador, Pudl, Dalmatin a Baset tvoří psí část. U baseta jedna zvláštní věc. Tato figurka byla původně klíčenkou, ale jelikož háček jde snadno odstranit a dírku zamaskovat, získal jsem tak o polovinu levnější figurku v nové barevné variantě k mému předchozímu basetovi. Dinosauří část padla tentokrát na nádherný model Triceratopse, dramatický model Styracosaura a krásného Dimetrodona s otevírající se čelistí. Tento model jsem chtěl opravdu dlouho. Všechny jsou doslova ohromující svými detaily a jsou opravdu ukázkou toho, že Papo je v dinosauřím světě extratřída. Svět plazů zastupují Kajmanka supí a Gaviál. Oba modely jsou neobyčejně krásné a propracované... A posledním modelem je mládě Medvěda pyrenejského, který konečně doplní svého dospělého příslušníka rodu. Krásné modely, které si konečně našli cestu za sklo a ze kterých mám obří radost...

 

24. 11. 2022

Co nového ve vitríně?? Vlastně nic moc... ale jen... vitríny :) Dvě bílé vitríny konečně dokompletovaly moji ZEĎ. Celkem 12 vitrín se stalo útočištěm a uložištěm pro moji sbírku a já nemohu být šťastnější. Šest bílých a šest dubových vitrín poskytuje úžasný prostor a systém :)

 

12. 11. 2022

Tři novinky od Collecty... Boxer, pudl a mládě tygra. Původně jsem je nechtěl kupovat, ale pak jsem je viděl ve fyzické podobě a nebylo možné udělat to jinak. Psi od Collecty jsou nádherní a jeden poznatek, ze kterého by si ostatní značky mohly vzít příklad... Collecta je fantastická s barvami a vymalovanýma očima i u malých modelů... úžasné.

 

10. 11. 2022

Dobře... jsem lehce uklidněn... takže... dovolte, aby vám představil nově příchozí. Schleich je značka, která mě sice poslední dobou téměř nebere, ale lovit jejich starší kousky je vždy zážitek. Hlavně, když ulovíte. A páni, já jich tentokrát ulovil... Některé sice už mám, ale v jiných barevných variantách, takže vlastně "supr dupr" záležitost pro moji sbírku. Začnu se psi. Zlatý retrívr 16313 (1996- 2003) a jeho novější verze 16335 (2004 - 2014) jsou krásnými důkazy, že i Schleich uměl opravdu detailní a realistické psy. Stejně jako u Německých ovčáků. Stojící 16323 (1999 - 2003) i ležící 16301 (1993 - 2003). Dále samice Medvěda hnědého 14021 (1989 - 2003) a její mládě 14168 (2000 - 2003). Krásné modely se spoustou skvělých detailů. Holštýnský býk 13218 (1992 - 2000) je další starší "novinkou" a musím říct, že je to velmi zajímavý a těžký model. Velmi raritní model kůzlete se zvonečkem 14454, který se ohřál na trhu pouhý jeden rok (2004 - 2005) a skvěle ho doplňuje další raritní model, africké slůně hrající si s míčem 14457 (2004 - 2005). Jehně ovce domácí 13744 v krásně roztomilé póze s naprosto fantastickou texturou srsti (2014 - 2019). Veverka obecná 14211 je hodně cenný kousek (1991 - 2005), kterým se dostáváme do světa koní... Islandský pony v klusu 13274, jehož tmavější variantu už ve sbírce mám a tohle je ta světlejší (2003 - 2008). Další variantou veeelmi ceněného modelu Fjordského koně 13250 s úhořím pruhem, je varianta bez něj. Ta už není tak raritní, každopádně, když máte ve sbírce obě verze... narazili jste na zlatou žílu (2001 - 2006). Podobně je na tom model Shetlandského poníka 13232 (1996 - 2004, který je další barevnou variantou, tentokrát tou tmavší, která je velmi raritní. Pasoucí se klisna Camargského koně 13236 se na výsluní ohřála jen tři roky (1997 - 2000) a musím říci, že je fantasticky propracovaná. Krásný model. Arabská kobyla 13221 je velmi kvalitní model. Je z řady koní, kteří ohromovali svoji originální pózou. Její ohon doslova letí vzduchem, což je něco, co Schleich ani jiné značky nedělají tak často. Tento model byl k mání v letech (1992 - 2000). Hříbě 13109 je stejně originální a krásné (1993 - 2003). Africkou část zastupují dva modely. A to antilopa Oryx 14302, která je velmi ceněná, protože se na trhu zdržela pouhý jeden rok (2002 - 2003) a je mezi sběrateli velmi oblíbená. Já jsem hrdý majitel již třetího kousku. A následně... antilopa Kudu velký 14136 z let (1997 - 2002), která má (i pro mě) překvapivě vysokou hodnotu. Jedná se o další barevnou variantu k mému modelu, který už ve sbírce mám. Posledním modelem je bonusová figurka k objednávce, která byla poměrně nad rámec, ale nešlo jinak . Je to model levharta 14127 (1995 - 2002), který je regulérní barevnou variantou k mému černému modelu. 20 starých kousků značky Schleich, z nichž každá má svoji hodnotu, která se nedá ve světě sběratelů příliš měřit penězi. Každopádně jsemz nich stále na měsíci... :)

 

20. 10. 2022

Safari Ltd mi přijde jako nejrozsáhlejší značka s nevětším počtem různých sérií a jejich "tuby" jsou určitě jednou z nich. Nedokázal jsem odolat jejich tubě jižní Afriky, protože modely, které v ní jsou mi přišly neskutečně originální . A skutečně jsou. Někdy žasnu nad tím, jak propracované tyto mini modely jsou (buvol kaferský, zebra, žirafa) a přál bych si, aby větší modely nesly stejné detaily jako ty miniaturní. Příkladem buvol kaferský je zcela originální... svojí pózou v chůzi a celkově tento model by zasloužil svoji větší verzi. Lvi jsou, na stranu druhou, pozoruhodně odfláknutí... Zbytek tuby je opravdu kvalitní a model zebry mám nyní dokonce dvakrát...

 

17. 10. 2022

Konečně se to stalo!! Po jedenácti letech je moje hledání u konce!! (...a samozřejmě začíná další...). Hnědý Percheron od Papo Mexico z roku 2007 je konečně v mé sbírce. Model, který pro mě nebyl dostupný po celou dekádu, má konečně čestné místo za sklem... i s hříbětem, které už mám nyní 2x a vůbec mi to neva. Krásný model, který má ještě dvě grošované verze, z nichž jednu už mám taky. Velmi originální a mohutný model, který co nevidět bude cílem mých fotek. Člověk má vždy radost jako dítě. Další tři koně jsou od značky Safari Ltd má radost nad nimi je opět nezměrná. Americký jezdecký kůň (valach z roku 2008) se pyšní nádhernými detaily. Šlachovité nohy, hříva spletená do copánků, vysoce nasazený ohon a celé tělo je nakloněno dopředu a zadní nohy zůstávají za tělem. Což je charakteristický postoj tohoto koně. Velšský pony v běhu je dalším skvělým modelem této značky. Krásný model z roku 2005 a nakonec hříbě původně španělského plemene Appaloosa z roku 2010, které z mojí klisny udělá kobylu. Krásné modely, za které jsem velmi rád!!

 

6. 10. 2022

Schleich a jejich zlatá éra koní... období, kterému nedokážu odolat. Do roku 2009 byli jejich koně nádherní s obrovskou dávkou osobitosti... ale to už je bohužel pryč. Každopádně modely z tohoto období jsou stále nadčasové, a tak když jsem dostal nabídku, která se neodmítá, nemohl jsem odmítnout. Valach Shirského koně, kobyla Holštýnského koně s hříbětem, valach Morgana, Pinto valach a valach tažného koně (dle mého je to Belgický chladnokrevník) a k tomu ve 100% stavu?? To prostě nešlo jinak a museli být součástí mojí sbírky. Já tímto děkuji spřízněné sběratelské duši Janě Štěpničkové, za nabídku, která se neodmítá!!

 

4. 10. 2022

Už je tomu nějaký ten týden, co jsem se rozšoupl ve světě Papo figurek... tak jsem musel doplnit hladinku. Takže těchto 10 kousků jsem si vybíral pečlivě a troufnu si tvrdit, že jsem nešlápl vedle ... Krásný Německý ovčák rozšířil moji sbírku psů a Perská kočka zase tu kočičí. Krásné modely plné detailů... ten kočičí výraz ve tváři je neskutečně vtipný. Veverka obecná... tady není absolutně co vytknout. Figurka, která z každého úhlu vypadá neskutečně realisticky a je to rozhodně nejlepší veverka na trhu. Srst, spodní strana tlapek, zuby, oči, uši... prostě všechno. Vydra říční je také velmi povedená a je důkazem, že Papo tyhle malé modely umí jak nikdo jiný. Kachnička mandarinská je obecně nádherně zbarvený pták. A její figurka vypadá naprosto reálně a je až s obdivem, jak Papo vystihlo vzhled samečků. Stejně jako v případě Kormorána velkého. Ten se svojí zlatavou barvou na vnější straně křídel a realistickým obličejem patří mezi jedny z nejlepších modelů této skupinky nováčků. Francouzský Camargue býk ve své dynamické póze zase odkazuje na dlouhou tradici tohoto plemene. Papo si vyhrálo s detaily svalů, srsti i paznehtů... velmi povedený model. Mořská hvězdice je první zastoupení těchto ostnokožců v mé sbírce. Je krásná, je vtipná a je novinkou pro tento rok... Plískavice obecná (delfín obecný) je dalším zástupcem mořského světa v mé sbírce, stejně jako mládě Kosatky dravé... Tyto modely se budou krásně vyjímat v mé rostoucí podvodní sbírce.

 

12. 9. 2022

Už jsem to psal několikrát, ale koním od značky Collecta prostě nedovedu odolat... Takže moje stáj je rozšířena o celkově deset nových kousků. Hřebec krásného anglického teplokrevníka, sněhobílý (doslova) hřebec plemene Camarillo, hřebec menšího jezdeckého plemene Marwari. Model klisny s malým teriérem na zádech je model, který i přes lehkou infantilní náladu působí velmi realisticky a jsem rád, že ho mám. Konik je nejčistší potomek lesního tarpana a CollectA vytvořila opravdu jedinečný model tohoto divokého plemene. Stejně jako model Jakutského ponyho. Tento hřebec sice mohl být víc zarostlý, každopádně je skvělý. Jakutský kůň je plemeno nevysokých, otužilých koní původem z Jakutska, tedy severovýchodní Sibiře v povodí řeky Leny. Kobyla Norického koně s hříbětem, jsou dalšími skvělými přírůstky do rodiny těžkých plemen a jsou jednoduše krásní... Je pojmenován podle historického státu Noricum, ale plemeno bylo pravděpodobně už před vznikem římské říše používáno v Soluni, kde byli koně tohoto plemene používáni ve válkách. Arabská klisna je třetí barevnou variantou tohoto moldu a tentokrát v krásně kaštanově hnědé s bílými spěnkami. Její póza je úžasná a vždy se mi její dramatický postoj líbil ze všech nejvíc. Krásným detailem jsou její oči, které už nejsou pouze černé, ale je vidět obrovský pokrok v náznaku panenky a zornice. Což je případ i Hannoverského hřebce, který je rovněž třetí barevnou variantu tohoto modelu z roku 2010. Tentokrát coby šedý grošák. Tato barevná volba dala krásně vyniknout genialitě jeho vysochání. Skvělá dávka těchto nádherných koní, kteří mě nepřestávají udivovat.

 

2. 9. 2022

Dovolená... parádní věc. Hlavně když se rozhodnete ji strávit v největších světových Zoo. A přesně to jsem udělal... Bratislava, Budapešť a Vídeň. Všechny tři jsem znal jen z fotek a říkal jsem si, že až se do nich podívám, z každé si přivezu zvířátko. Mé rozčarování, když se tak nestalo má obří rozměry. Jediná originální figurka od značky Papo byla v Zoo Bratislava černá ovce stažená z produkce v roce 2017, jinak byly k mání hnusné kopie od "Atlas". A ty opravdu neberu... Čímž jsem tedy vyjádřil svůj názor na kopie velkých značek!! Nemám je rád a nekupuju je!! Ale pak člověk v Maďarsku objeví zvláštnost v podobě označení "Zoolandia" a tam velmi dobře provedené kopie od Schleich a Safari Ltd. ... čáp bílý, poletucha vlnatá a medojed kapský... a najednou zásady letí oknem. Pod názvem Zoolandia byly dříve označovány v česku figurky značky Nayab, a tak jsem si řekl, že vypadají velmi dobře a že si jen tak z hecu vezmu. A jsou opravdu pěkné. Ovšem ze sběratelského hlediska je beru spíše jako prohřešek proti mým zásadám ...

 

 

31. 8 2022

Nuže... v rámci zachování duševního zdraví jsem se trochu pomátl  :) Tedy... není to moje vina. Za to může CollectA. Stejně jako v případě koní, když jsem tvrdošíjně prohlašoval, že koně sbírat nebudu, mořský svět na tom byl úplně stejně... Nebudu se do něj pouštět. Je to příliš obsáhlé, těch modelů je hodně a špatně se fotí v reálu!! Ne! Prostě ne! No ... tak je pochopitelné, že v poslední objednávce je z 20ti modelů 17 z mořského světa. Jsem prostě chycen a už není cesty zpět. Už nálož dvaceti modelů je poměrně bláznivá, ale nedalo se odolat ... Krásná Manta, kosatka s mládětem, chobotnice, piloun mnohozubý, plískavice plochočelá (sviňucha), delfínovec ganžský, žralok zebrovaný, žralok ostronosý (mako), žralok tygří, žralok černocípý, želva kožatka velká, vorvaňovec tropický, plejtvák obrovský (krásný model), plejtvákovec šedý (naprosto ohromující detaily), mládě tuleně pacifického (neskutečně roztomilé), dugong indický, vydra říční (úžasně propracovaná) a minimum zástupců nevodního světa jako alpaka, což je novinka tohoto roku a je prostě fantastická, stejně jako sedící koala medvídkovitý :) Je to prostě úžasná dávka novinek, za které jsem nadšen... jen už to není kam dávat :(

 

12. 8. 2022

Další novinky ve vitríně jsou velmi raritní figurky... Jsou jimi samice gorily od Safari Ltd. ze série Vanshing Wild, která je z roku 1990, kdy se série objevovala i v katalogu Schleich. Hřebec zebry od značky Noah´s Pals a velmi propracovaná zebra horská od Safari Ltd. z tuby minis. Krásné modely, za které děkuji kamarádce Ivaně :)

 

10. 8. 2022

Další srpnové novinky poputují přímo za skleněná dvířka... Lvice od Papo v kotětem v tlamě ve své bílé variantě nebyla delší dobu příliš středem mého zájmu, protože mám původní verzi s pískovou barvou a ta je dokonalá sama o sobě. Figurka je to opravdu úžasná a i bílá jí sluší. Další velkou kočkou je model rysa, který je úžasně detailní. Papo opravdu nezklame. Želva zelenavá je vážně starý model z roku 2003, což v souvislosti se želvami není ani puberta... každopádně je nádherná. Emu na podstavci je letošní novinka a je opravdu vydařený. Textura peří a barevné detaily jsou super. Dokonce i tráva a květiny na podstavci se povedly. Zástupce světa ryb (vlastně paryb) tvoří žralok černoploutvý, který je opravdu krásný a žralok bělavý, který je neméně povedený a je jedinou figurkou od Mojo v této dávce dobrůtek :)

 

1. 8. 2022

Prvními srpnovými kousky roku 2022 jsou dva modely od Collecty, mládě hrocha a mládě gorily. Třetím kouskem je puma od Schleich. Schleich ještě občas dokáže překvapit, protože to není vůbec špatný model:)

 

12. 7. 2022

Novinky od značky Papo... Poměrně těžce k nalezení... figurka ocelota, která byla v produkci pouhé dva roky. Konečně je mou. Krásná a detailní. Dnes už hodně stará figurka spícího hříběte Percherona, Kartouzská kočka a zastoupení psů, kolie a naprosto nádherný model baseta, kolem kterého jsem kroužil už roky.

 

7. 7. 2022

Rypouš sloní a velbloud dvouhrbý (světlejší verze) jsou moje dva nové přírůstky od značky Papo. Nazelezny v ZOO Dvůr Králové a hned bylo jasné, že budou součástí mé sbírky. Rypouše jsem sháněl dlouho a světlejší verze velblouda padne krásně k původní tmavé verzi, kterou mám. Další dávkou novinek je skupinka starších modelů od Schleich, které jsem ukořistil v aukci. Figurka pod označením "first pony" první pony je pro mě hodně cenná a pochází z roku 1989, takže už má nějakou tu dekádu na hřbetě... Další je hřebec arabského koně, Islandský pony (světlejší verze), který byl na trhu pouhý rok... Shetlandský pony, který je původně součástí setu s povozem, koťata hrající si pod kobercem, čistící se kočka, Bernský salašnický pes a černý panter z roku 1995. Takže... další várka skvělých kousků, ze kterých mám pochopitelně dětskou radost.

 

24. 6. 2022

Papo vstoupilo do hry... opět. Je to moje oblíbená značka a tak jsou novinky od nich v mé sbírce vždy radost. Dávku nováčků ještě doplňuje osel od Safari Ltd., což je taková malá hořkost, protože e-shop Svět modelů chybně uvádí hnědou variantu, ale v reálu mají pouze šedou verzi modelu. To je trochu nepříjemné, protože hnědá je ta, která mi chyběla... Žralok bílý (model z roku 2008 je celkem zklamáním... spodní čelist je přilepená chybně a přechody ve spojích vytváří mezery, takže ve výsledku model vypadá jak laciná gumová figurka z blešáku), mládě delfína skákavého, krásná Border kolie, Simentálská kráva, mládě keporkaka, tuleň leopardí, úžasný model kapustňáka, mládě žraloka obrovského, španělský býk ve velmi dramatické póze, sup bělohlavý, králík angorský (neskutečně detailní) a osel domácí. Všechno naprosto úžasné a detailní modely.

 

21. 6. 2022

Červnová dávka nováčků je především od značky Safari Ltd. (kterou mám veelmi rád). Langur čínský (úžasný model), medvěd malajský, tele Jerseyského skotu, černý levhart, stojící medvěd grizzly, sob karibu, serval, mládě medvěda baribala a hříbě osla jsou modely, které jen dokazují, jaký důraz věnují u Safari na detail. Nový přírůstek do světa koní je od značky CollectA (protože ta jediná má s koňmi ještě smysl) a je to tažný kůň s kočkou sedící mu na zadku. Takže vlastně dva v jednom. Krásný a originální model. Hlavně pro milovníky těžkých plemen... což jsem. Není specifikováno o jaké plemeno se jedná, ale sám bych ho tipoval na belgičana.

 

25. 5. 2022

Tento měsíc se to neskutečně sešlo a ani já nečekal takový přísun novinek... Každopádně se mi podařilo ukořistit několik opravdu velmi cenných kousků, které jsou teď součástí mojí sbírky. Všechny od značky Schleich a ve většině případech jsou to velmi staré modely. Appaloosa (valach) a Hafling (valach) jsou z poloviny 90. let. Moje první vydra, zajíc, klokan, mládě ledního medvěda a sedící prasnice jsou opravdu staré kousky, které nepostrádají nic z původní osobitosti modelů značky Schleich. Holštýnský býk a prasnice v chodu jsou sice relativně novější modely, každopádně velmi detailní a povedené...

 

24. 5. 2022

Novinky od značek Papo a Mojo. Moji sbírku obohatil první model chameleóna, krtka, chobotnice a mečouna. Tím tak opět zvyšuji laťku v rozmanitosti druhů. Běluha, kladivoun, tuleň zase rozšiřují můj mořský svět. Doplnil jsem si mláďata kozy angorské a ovce Merino... Partnery dostali Kahau nosatý, medojed a gorila horská (samec bijící se do hrudi je opravdu kousek). Dalšími jsou krásná hyena, roček Irského coba a ovčák pyrenejský. Opravdu dávka nováčků, za které jsem moc rád.

 

16. 5. 2022

Člověk si tak říká... nebudu si jich všímat... nebudu! Ale... ony ty novinky pro tento rok nejsou tak špatný. Vlastně... jsou celkem dobrý. Ty jo... některý jsou opravdu dobrý. Tak jo. Ale jen pár... Joo jasně. Schleich, coby značka, na mém žebříčku sestoupila až za Bullyland, který je teď tedy předposlední, takže to překvapení z nováčků je značné. Stejně jako z ceny, která vyletěla kosmicky nahoru, což je slušný průser. Ale sběratelství tak trochu těží z absence rozumu v danou chvíli pořizování nových kousků, takže mám klisnu plemene Silver Dapple, belgickou klisnu (a to jsem ve velkém rozporu se Schleich koňmi po roce 2014), samici s mládětem tapíra čabrakového (samice je příliš malá, ale mládě je krásné), Kahau nosatého a outloně váhavého. Všechno jsou to překvapivě velmi kvalitní modely bez příliš infantilních prvků... posuďte sami.

 

3. 5. 2022

Pár novinek od Mojo opět obohatilo moji sbírku... Dvě kočky, samice šimpanze s mládětem na zádech, sedící šimpanz, želva obrovská, dromedár, shetlandský pony, medojed s mládětem v tlamě a hranostaj. Krásní nováčci, kteří dokazují, že Mojo má spoustu osobitosti i u starších kousků...

 

12. 4. 2022

Mojo je značka, která se za poslední léta neskutečně vyvíjí a kvalita jejich modelů je opravdu dech beroucí. Stejně i jejich rozpětí, co se týče živočišných druhů. Texasský longhorn, prase bradavičnaté, irbis, tele skotského náhorního skotu, makak chocholatý, osel domácí, samice gorily horské a samec gorily horské a vyhynulá zebra kvagga. Všechny tyto modely jsou krásně detailní a jsou důkazem, že Mojo stoupá na kvalitativním žebříčku a dostává se tak i před nejznámější značku na trhu.

 

4. 4. 2022

Moji nováčci od značky Safari Ltd. Tato značka má v mém srdci speciální místo... a v mé sbírce také, samozřejmě. Zcela upřímně neznám jinou značku, která by měla tak opravdový, lidský a vřelý vztah se svými fanoušky, sběrateli a zákazníky. Moje osobní zkušenost. Klokan Wallaby, klokan Matschieův, Jelen evropský, beran, hrabáč kapský, štěně kojota a kotě irbise, jsou mými nejčerstvějšími nováčky. Jsou krásně detailní a zvyšují tak statistiku mých zvířecích pokladů ...

 

24. 3. 2022

Když člověk odolává dlouhých 7-10 let a říká si, že vlastně dinosauři nejsou jeho prioritou, ale těm od Papo nějak nedovede vzdorovat... a pak stačí maratón Jurského parku, aby vložil do košíku... Po rozbalení je jasné, že je to investice, které se nedá litovat. Brachiosaurus (obrovský model) je naprosto nádherný a to samé Apatosaurus. Jsou vidět všechny svaly, textura kůže je neskutečně detailní, jediné v čem se Brachiosaurus hodně liší od oficiálního fota produktu, je barva. Ale vzhledem k tomu, že tento model byl opravdu inspirovaný filmem Jurský Park, tak vypadá velmi dobře i v této barevné kombinaci. Apatosaurus je úžasný. Myslím, že nejdelší model od Papo, jaký kdy udělali. Stějně jako Brachio je největší z jejich katalogu. Opravdu majestátní modely. Papo se v nich předvádí jako naprostý mistr!!!

 

24.2.2022

Ponarozeninový dojezd... Dávka 17ti krásných modelů od značek Papo a Mojo obohatilo moji sbírku. V tuto dobu je velmi těžké užívat si nové přírůstky, každopádně beru to jako únik od reality, která není ani trochu růžová. Slon africký, mrož, osel poitouský, oslice provensálská s hříbětem, aligátor a medvěd baribal... tyhle modely od Papo mi doslova vyrazily dech. Detaily, které se jen tak nevidí, jsou důvodem, proč u mě tato značka drží prim. Hanoverský kůň, Orlowský klusák, 2x fríský kůň, Gypsy Vaner, skotská náhorní kráva, tele soba a jedinečný levhart obláčkový... to jsou modely od značky Mojo a troufnu si říct, že Mojo už kvalitou přeskočilo i Schleich od nichž mám tukana na větvi. Celou várku uzavírá mládě pandy velké od Bullyland.

 

21.2.2022

Kulatý narozeniny jsou rozhodně důvodem udělat si radost... a tentokrát jsem si ji opravdu udělal. Sehnat "vintage" Schleich figurky ve velmi dobré kvalitě se nepoštěstí každý den. Opravdu velkou radost mám z figurky zebry, která je druhou variantou první zebry z roku 1996 (14029-1) a je poměrně raritní. Od původního modelu se liší pruhováním vyšrafované části její srsti. Už jsem hrdým majitelem obou těchto modelů. Coby sběratel žiraf jsem neodolal dvěma žirafím samicím (14161) z roku 1999 v dobrém stavu. Dalším pokladem, který se mi podařilo sehnat, je los (14033) v perfektním stavu. Model, který je světlejší variantou je opravdu originální a je z něj cítit původní odkaz značky Schleich. Posledním modelem je klisna Hanoverského koně (13227) ve své hnědé variantě. Opravdu moc krásné úlovky ze zlaté éry značky Schleich.

 

8.2.2022

Moje nová grupa nováčků. Naprosto úžasné novinky od MOJO (samice žirafy, samec slona afrického a krokodýl nilský s pohyblivou čelistí a hříbě shetlandského pony). Všechny tyto novinky jsou neskutečně detailní a Mojo opravdu stoupá kvalitativně na vrchol žebříčku!! Další novinky jsou v mé sbírce díky spolubojovnici za sbírání žiraf, Ivaně. Od ní pochází skupina pand velkých a jedna červená od Collecty, Bullyland, Safari Ltd. a Papo.

 

19.1.2022

Hmmm dobře já vím... neustále nově příchozí a v mých vitrínách už začíná být plno (ne, že by doposud nebylo...), ale je to prostě úděl sběratelů od srdce... neznat svůj limit. A hlavně... kdo o nějaké limity vůbec stojí? Takže nová dávka nováčků od Colecty právě dorazila a já jsem v sedmém nebi z jejich kvality. Ono se tedy už ví dávno, že figurkyod Collectyjsou prostě TOP!, ale tentokrát nestačím zase žasnout. Klisna Holandského koně, lenochod, dikobraz, perská krátkosrstá kočka, bígl, levhart amurský, kotě levharta sněžného (v úžasné póze před skokem), vyhynulý vakovlk tasmánský (s mládětem ve vaku)... doslova mi berou dech svojí dokonalostí ❤

 

16.1.2022

Konečně... samice slona afrického od Schleich v mé sbírce. Čekal jsem opravdu dlouho, ale rád si model nejdřív okouknu, než si ho pořídím a tahle kráska nebyla dlouho k mání v kamenném obchodě. Takže v momentě, kdy jsem spatřil poslední kus... musela být mou :) Rodinku longhornů rozšířilo další tele, které je v běžné póze a není až tak originální jako tele předchozí... každopádně je stejně roztomilé.

 

8.1.2022

Prvními figurkami v roce 22, které rozšířilymoji sbírku, se staly tyto čtyři kousky. Jezevčík a Maiská mývalí kočka od značkySchleich a černý panter s klisnou osla od značky CollectA. 

 

24.12.2021

Není nad to, když dostanete pod stromeček hračky. Tuhle sympatickou dávku nováčků jsem tam našel a nebudu lhát... radost větší než ze spodního prádla. CollectA opravdu válí. Jjich Camargský kůň, Chincoteagueský poník, Hackney hřebec, Nonius hřebec, Mongolský kůň a Exmoorský pony doslova rozšířili moji stáj jedinečných koní od Collecty. Ovšem to, čím mi CollectA vyrazila dech, to je novinka pro letošní rok, Texasský longhorn (býk). Tato figurka je rozhodně top. Neuvěřitelně detailní... Stejně tak Klokan rudý a Velbloud dvouhrbý (drabař). Malé tele afrického skotu Watusi doplnilo moji rodinku a pak už zbývá jen trojka modelů od Safari Ltd. Maličké a neskutečně roztomilé kůzlátko Kozy kamerunské, velmi detailní tele Jerseyského skotu a krásná kráva skotu Ongole. Tyto všechny novinky jsou nejspíš posledními v tomto roce a jsem za ně neskutečně rád... Ovšem nebyla by to Česká Pošta, která mě vzala na hůl... ztratila mi dvě figurky po poškození balíku a ani se od nich člověk nedočká omluvy. Zlo.

 

 

22.12.2021

Další tři kousky od značky Papo rozšířiy moji sbírku... Alpaka, koza angorská a kráva skotského náhorního skotu. Všechny tři tyto modely jsou neuvěřitelně detailní a úžasné... doporučuji. U Papo si neskutečně vyhráli s jejich srstí. Je tak detailní, že to až bere dech. Skvělé.

 

13.12.2021

Dlouhou dobu, skoro celý rok, jsem toužil po Veledaňkovi od Papo a nyní je tento majestátní kousek konečně součástí mé sbírky!! Je krásný, mohutný a opravdu z něj mám radost. Dalším kouskem je třetí tygří kotě ve své bojovné pozici. Je neskutečně detailní a roztomilé. Stejně jako předchozí dva modely koťat. A třetím modelem od Papo je ovce plemene Merino, která má neskutečnou texturu srsti a doplní tak berana, který už je v mé sbírce nějakou dobu.

 

9.12.2021

Konečně jsem si rozšířil stáj značky Mojo Fun. A to rovnou osmi modely. Jeden z nejoriginálnějších modelů je rozhodně březí klisna koně arabského z dílny mojí kamarádky,  Anny Dobrowolske-Ozcko. Stejně tak hříbata Velšského koně, Shirského koně a osla. Mláďata hrocha a nosorožce tuponosého jsou opravdu krásně detailní na to, jak jsou malá. Ptakopysk podivný je určitě jeden z nejhezčích modelů tohoto zvířete, jaké jsem zatím viděl. A nakonec krásný aligátor s pohyblivou čelistí. Velmi detailní model.

 

20.11.2021

V Zoo Olomouc byly, k mému překvapení, k sehnání hned tři kousky z úplných počátků značky Papo.Tři modely koní (fjordský, exmoorský a falabella) se bez přemýšlení staly členy mé sbírky. Moje radost byla opravdu nezměrná, protože jsou to dnes velmi těžce sehnatelné modely a jsou neskutečně origiální...

 

14.10.2021

Nové čtyři kousky v mé vitríně jsou kousky, na které jsem čekalpoměrně dlouho.Tři z nich jsou od značky Safari Ltd. ( prase bradavičnaté, vlk hřívnatý a býk Watusi) a jeden od Schleich (mravenečník velký). 

 

5.10.2021

Panda červená od Safari Ltd. a panda červená od Nature and Science jsou névými přírůstky v mé sbírce.  Spolu s malými modely (minis) od značky Safari Ltd. Tygr, nosorožec, slon, gorila a lev jsou velmi roztomilé přírůstky a na to, že jsou velmi malé, jsou opravdu detailní.

 

26.8.2021

Letošní rok je velmi pomalý co se týče přírůstků v mé sbírce, ale těmto čtyřem od Schleich jsem neodolal...

 

1.3.2021

Konečně jsou součástí mé sbírky... tři úžasné kousky od Mojo. Žirafa masajská a klisna zebry s hříbětem. Zebry jsou prvotřídní a dostávají s v mém žebříčku velmi vysoko. Práce Anny Dobrowolské při jejich tvorbě je neskutečná. Velmi realistické. Žirafí samec má neskutečně propracovanou hlavu plnou detailů... Super.

 

24.12.2020

Panda červená od Schleich.

 

5.11.2020

Buvol africký ve své mini verzi od značky Papo... Moc pěkný a detailní :)

 

10.8.2020

Nově příchozí jsou tentokrát od značek Papo a Collecta. Dlouho očekávaný model hřebce zebry od Papo jsem sehnal v Zoo Jihlava a je opravdu skvělý a rozšířil tak moje stádo zeber. A pak v Jindřichově Hradci kolekci "Horses minies", sadu 12 koní, kteří jsou zmenšenou vezrí regulérních modelů od Collecty.

 

5.7.2020

Při návštěvě afrického ráje ve Dvoře Králové jsem neodolal figurce pandy červené od značky Papo. A dlouho hledaný jezdecký pony od Schleich z roku 2005.

 

 

10.6.2020

 

3.6.2020

Tak se to tedy stalo... Člověk odolává celé roky a vlastně jen čeká na ten pravý spouštěč. Papo dinosauři vždy patřili v mých očích k těm nejlepším na trhu. A můj první dilophosaurus rozšiřuje zaměření mé sbírky. Je krásný, detaily jsou na prvotřídní úrovni a nejde mu odolat :) 

 

15.5.2020

 

8.2.2020

3.2.2020

 

24.12.2019

 

15.12.2019

 

17.11.2019

 

25.9.2019

 

10.7.2019

Opravdu propracovaný model samce hrocha od Collecty obohatil moji sbírku. Opravdu krásný a propracovaný model. CollectA je velmi kvalitní značka zaměřující se na detaily.

 

18.4.2019

 

21.2.2019

 

9.2.2019

 

19.12.2018

 

14.12.2018

Mrož a samec kachny obecné jsou dvě novinky od Schleich v mé sbírce, které jsou předvánočním dárkem :) Krásné modely, které žánrově opět rozšiřují moji sbírku ...

 

7.11.2018

Není vždy zdravé chytnou slinu a mít finanční možnost... ale u sběratelů se s tím musí tak nějak počítat :) Já objevil e-shop, kde jsou realitně snadno k sehnání některé novinky od Collecty... A tak jsem si řekl, že naklepnu prasátko. Těchto 20 modelů od obohatilo moji sbírku a já si je nemohu vynachválit. Možná s výjimkou několika starších modelů, které jsem trochu nadhodnotil, ale nebudu ukazovat prstem. Jsou boží :)

 

3.11.2018

Schleich některými modely dokáže opravdu překvapit. A jedním z takových modelů je mládě nosorožce indického, který je bohužel v prodeji spolu s ošetřovatelem a větvičkou. Každopádně jsem neodolal a musel si ho pořídit. Je to opravdu nádherně detailní model, který patří k nejlepším. Druhým modelem, kterému jsem neodolal je klisna mustanga od Collecty. Koně od Collecty jsou prostě top!

 

22.8.2018

V současné době, kdy z českého trhu mizí originální značky vyrábějící zvířecí figurky, a trh zaplavují levnější kopie Schleich, Papo, Mojo, Safari Ltd., CollectA, Bullyland,... pod označením ATLAS, je s podivem, že jsem objevil dvě figurky, které jsem sháněl od roku 2013. Vidloroh americký a rys od značky Mojo, které byly zahrabány v hromadě laciných kopií dříve jmenovaných značek. A tak moje rozčarování bylo okořeněno i radostí nad úlovkem, který ukončil několikaleté hledání... Dalším je Lipicán od Bullylandu, který je překvapivě velmi hezký a oficiální katalogové foto mu příliš nelichotí. Nešlo odolat... i kvůli jeho vzepjaté póze.

 

7. 8. 2018

Den, kdy jsem konečně získal, po letech hledání, ležící hříbě percherona v šedé barvě. Hnědou variantu tohoto skvělého modelu už mám, ale šedá verze mi chyběla. A nyní už součástí mojí sbírky :)

 

14. 7. 2018

Značka Bullyland ve velkém rozšířila moji sbírku. Hned 20 modelů přibylo do mých vitrín. Los evropský, káně, vestfálské hříbě, trakénské hříbě, španělský být, holštýnské tele, rys ostrovid, hlemýžď, gorila horská, běluha, leguán, krajta královská (albín), islandské hříbě, netopýr, plameňák, bobr. Dlaší dva modely jsou od značky Schleich. Hroznýš královský a figurka, která moji sbírku uvrhá poprvé do období dinosaurů. Stegosaurus byl vždy můj nejoblíbenější druh a jelikož se poloviční sleva nedala odmítnout, tak se Stegosaurus stává mým oficiálně prvním značkovým modelem dinosaura v mé sbírce.

 

9. 6. 2018

Bullyland nepatří často mezi moje vyhledávané značky, ale občas se jim podaří vytvořit figurku, která upoutá moji pozornost. Tou se stala figurka buvola kaferského, která sice není dokonalá, ale dopnila tak moje stádo buvolů od ostatních značek. Druhou figurkou je šedá Shire klisna od Collecty, která je prostě dokonalá.

 

18. 4. 2018

Značka Safari Ltd. občas velmi mile překvapí a i ona se začíná pouštět do nejrůznějších a netradičních druhů zvířat. Když tak na konci loňského roku bylo potvrzeno, že pižmoň severní rozšíří jejich kolekci, udělalo mi to obrovskou radost, protože toto zvíře si už delší dobu zasluhovalo mít svůj model. Jeho póza je skvělá (kráčející větrem) a i jeho zpracování vypadá velmi dobře. Babirusa, velmi zvláštní a trochu děsivý druh prasete, je dalším skvělým modelem, kterým tato značka překvapila. Nosorožec sumaterský, kriticky ohrožený vyhynutím, byl další novinkou, která opravdu potěšila. Stejně jako fenek berberský, tele pakoně žíhaného (dnes již vyřazený model) a starší model arabské klisny, který už je také z kola venku.

 

15. 4. 2018

Celou dobu jsem si říkal, že si nové zebry od Schleich nebudu pořizovat, protože vyřazení starších modelů byla z mého pohledu chyba. Byly to podle mě nejlepší modely zeber. Ale Schleich se rozhodl je vyřadit a vytvořit nové modely, které nedosahují takových kvalit. Každopádně... jelikož zebra patří mezi má nejoblíbenější zvířata, dal jsem těmto modelům šanci a když jsem je viděl ve skutečnosti, nevypadají příliš tragicky. Klisna zebry s hříbětem jsou nyní v mé sbírce, ale starší modely opravdu netrumfly. I když jsou velmi kvalitní. Další dva modely jsou od značky CollectA. Kolouch jelena evropského a šedá verze andaluského koně. Tomu nešlo odolat.

 

15.3.2018

Dalších 9 novinek obohatilo moji sbírku. Z větší části novinky značky Schleich, které jsou opravdu velmi kvalitní. Povedený model samice hrocha, naprosto úžasný a překvapivý model nosorožce indického, kráva švýcarského hnědého skotu, kráva a býk texasského dlouhorohého skotu, šimpanz a medvídek koala, který je naprosto úžasně realistický. Další novinkou je po delší době figurka od Bullylandu, a to panda červená, která je překvapivě skvělá. A posledním kouskem je hříbě dartmoorského poníka od Collecty.

 

21.2.2018

Narozeniny jsou vždy krásná příležitost k rozšíření sbírky. A ty moje letošní byly v tomto směru více než plodné :) Zase jsem si rozšířil svoji kolekci modelů od SAFARI LTD. a SCHLEICH. Formou dárků jsem si do vitrín vystavil Kozorožce horského, kamzíka běláka a muflona od Schleich. Od Safari Ltd. Losa a bizona (z kolekce WILDLIFE WONDERS), kteří jsou naprosto bezkonkurenční a už nyní se nemůžu dočkat, až je vytáhnu ven a s lehnu si k nim s foťákem v ruce :) Dále mládě losa, medvěda baribala, jelence běloocasého, bizona, kozu domácí s kůzletem, holštýnské a herefordské tele. Prostě... 13 kousků, to už je krásný počet nově příchozích :)

 

16. 2. 2018

Člověk si má dělat radost... a tak moji sbírku obohatily 4 krásné modely od značky PAPO. Lenochod s mládětem, Lemur s mládětem, Klokan s mládětem a štěně vlka. Všechno jsou to velmi povedené modely s velmi realistickým vzhledem :) Takže radost, kterou způsobily tyto modely rozhodně není malá :))

 

3. 2. 2018

Už dlouho moji sbírku neobohatil nějaký model žirafy. A ta k když jsem natrefil na nový model žirafího samce od Bullylandu, nedokázal jsem odolat. I když to není nejkvalitnější model žirafy, protože Bullyland je nutno brát s nadhledem, obohatil moje stádo a jsem za něj rád.

 

1. 2. 2018

Zábřeh na Moravě byl druhým místem,kde jsem narazil na kopie figurek pod etiketou Atlas... Zvláštní situace. Každopádně jsem objevil koloucha od značky Papo, tak jsem neodolal.

 

24. 1. 2018

Při návštěvě Uničova jsem mezi záplavou kopií figurek velkých značek, které distribuuje Wiki pod názvem Atlas, objevil i pár originálů, a tak jsem neodolal modelu Rosomáka sibiřského od Mojo Fun.

 

13. 1. 2018

Prvními přírůstky v roce 2018 se staly tři figurky. Samice slona indického s mládětem od značky Schleich. Nevím, proč každé tři roky Schleich inovuje modely slonů, ale budiž. Nová verze těchto tlustokožců je opravdu krásná a detailní. Třetí figurkou je žralok tygří od Collecty. I když nejsem zapáleným sběratelem mořského světa, tak tomuhle modelu se nedalo odolat.

 

24.12. 2017

Nuže další Vánoce a další kousky ve sírce. S předvánoční nadílkou, kterou jsem si dopřál, to letos bylo umírněnější v průběhu Štedrého večera. A tak moji sbírku bohalily dva modely koní od Collecty a 10 let vyřazený model krávy od Schleich :)

 

15. 11. 2017

No… i když by měl člověk asi šetřit na blížícího se Ježíška, tak občas nelze odolat svodům krásy novinek. Hlavně pokud se jedná o vaši nejoblíbenější značku, PAPO. A tak jsem si udělal další předvánoční radost rovnou dvanácti kousky od této značky. Řvoucí tygr na zadních byl již dlouho na mém seznamu figurek, které jsem prostě musel mít, a tak jsem si k němu přibral i dvě nádherná hrající si tygří koťata. Slon africký, čáp marabu, samice šimpanze s mládětem na břiše, mládě dromedára, starší i novější verze pumy, koala, mládě tuleně a nový zástupce mého rostoucího mořského světa, narval, jsou dalšími a nádhernými přírůstky do mé sbírky. Papo mě opravdu nikdy nezklame svými propracovanými detaily a realističností všech figurek.

 

14. 11. 2017

Značku Safari Ltd. není zrovna dvakrát snadné v ČR sehnat, a tak je malým svátkem, pokud objevíte kvalitní e-shop, který nabízí figurky této značky. Já jeden našel a jak jsem procházel jejich nabídkou, neodolal jsem těmto kouskům: Charolais kráva a tele, tele anguského skotu, jerseyská kráva, samice losa, divoké prase, koza trpasličí, appalooská klisna, šimpanz a vodní buvol. Těchto 10 modelů tak rozšířilo moji sbírku a všechny do jednoho mohu doporučit, protože jsou úžasně propracované. Takže pokud zvažujete nákup modelů od Safari Ltd., tak můžete zde: www.montessorihracky.cz/cs/54-safari-ltd

 

5. 11. 2017

Nový druh v mé sbírce je medvěd pyskatý od značky Schleich. Je to krásný model, kterému prostě nešlo odolat, ale fotka tohoto modelu není rozhodně tolik lichotící jako vzhled modelu v reálu. Vřele doporučuji.

 

30. 9. 2017

7 kousků obohatilo moji sbírku. 6 figurek od Schleich (Clydesdale valach a Clydesdale klisna, hříbě Lipicána, hřebec Fríského koně, kůzle a krásný model Lenochoda). Modelem od Collecty je laň jelena evropského.

 

28. 7. 2017

Dvěma modelům od Schleich jsem nedokázal odolat. Býk slona indického a býk losa. Tyhle dva kousky obohatili moji sbírku a musím uznat, že jsou nadmíru povedení. U Schleich se někdy opravdu dokáží vytáhnout a tyto dva modely jsou krásně detailním důkazem...

 

16. 6. 2017

Po třech měsících jsem se v okurkové sezóně v mém sbírání odhodlal k dalšímu kousku... Tentokrát to byl nový lev značky CollectA pro rok 2017. Je to krásný a velký model, tak vřele doporučuji :)

 

16. 3. 2017

Zcela nový kousek od Schleich obohatil moji sbírku. Plameňák byl dárkem od drahé přítelkyně a je opravdu krásný. Dalšími dvěma kousky téže značky jsou koza domácí, která je opravdu velmi detailní a hnědo-černá verze ovce domácí. Ta je rovněž krásně detailní.

 

28. 2. 2017

Dva narozeninové kousky obohatily moji sbírku. Samice šimpanze s mládětem v náručí a mládě lišky od značky Shleich.

9. 2. 2017

Báječný den strávený coby ošetřovatel žiraf, sobů a pižmoně v Zoo Olomouc nešel završit jinak, než malým suvenýrem, a tak jsem dokompletoval svoji klokaní rodinku značky Schleich krásnou samicí s mládětem v kapse. Tento model byl letos vyřazen a tak jsem neodolal.

 

2. 2. 2017

Prvními novinkami nového roku v mé sbírce je deset kousků z akce Německo (srdečné díky Ťupymu). 3 modely od značky Papo (impala, panda velká držící mládě a jelenec běloocasý). Všechny tyto modely jsou krásným překvapením a je vidět, že Papo opravdu kvalitativně stoupá, pokud nevede. 7 dalších modelů je od Collecty, která vytahuje esa z rukávu každý rok, a tak nelze odolávat... Ardenský hřebec, zebra grévyho, anakonda zelená, hirola, nilgau, sob karibu a tele antilopy Derbyho. Nevím, co více říci, než to, že všechny tyto medely jsou prostě geniální a pokud váháte, tak rozhodně neváhejte. Stojí za to!!

 

10. 12. 2016

Návštěva Zoo Praha si vždy vyžaduje očíhnutí suvenýrů, kde prodávají i čerstvé novinky značky PAPO, tak pokud sháníte v česku právě tuto značku, tak honem do Zoo Praha... Trocha neplacené reklamy neuškodí :) Každopádně jsem lehce prohloupil, protože jsem si nezmapoval rozvržení novinek po několika obchůdcích se suvenýry,protože různé novinky mají na různých místech. Ale nevadí, protože jsem si pořídil jeden starší a krásný model laně, který jsem chtěl už od jejího uvedení a trh v roce 2010 :) A tak jsem jí neodolal :)

 

18. 11. 2016

Další tři krásné úlovky z historie Schleich obohatily moji sbírku. Model "vintage" samce žirafy, který byl uveden na trh v roce 1989 v několika variantách, a tahle je jedna z nich. Je to v česku už poměrně obtížně sehnatelný model, a tak jsem za něj velmi rád. Zbývající dva modely jsou modely koní z doby, kdy koně od Schleich stáli za zmínku... Tažný kůň (heavy horse) a fríský kůň byli na mém seznamu dlouhou dobu a nyní jsou konečně součástí mojí sbírky :)

 

26. 8. 2016

Pár nových kousků od značky Schleich obohatilo moji sbírku... Naprosto fantastický model oryxe, na kterého se čekalo opravdu dlouho, jsem si pořídil rovnou 2x, protože mu nešlo odolat. Oryx patří mezi moje nejoblíbenější antilopy a předchozí model patří stále mezi nejlepší figurky této značky. Gepardice s mládětem, samice pandy velké, samec jelence běloocasého, luskoun velký, beran a dva modely koní... islandská klisna a andaluský kůň :) Jako dárek od e-shopu KozelRozel jsem dostal mládě gibona a býka červenostrakatého skotu, který se (pro mě dost nepochopitelně) stal novinkou roku 2015. Nuže... úroda byla slušná :)

 

 

18. 8. 2016

Okurková sezóna v plném proudu a už už se vše připravuje na odkrývání novinek pro příští rok a i já jsem přes léto polevil v pořizování novinek, když tu mi vstoupila do sbírky další značka, a to RAVENSBURGER. Je to značka, která má ve svém ranku krásnou žirafu, a tak k mým 116 žirafám přibyla i tato od Ravensburger... samice s velmi příjemnými detaily, majestátním odpočívajícím postojem a příjemným zbarvením. Jediné, co lze negativně poznačit je, že každý model této značky má na zadku žluto-oranžovou značku, která kazí celkový dojem každého modelu. U této žirafy to až takový problém není, ale u modelů slonů, zeber nebo nosorožců je to dost velký likvidátor vzhledu, který je ovšem možné přemalovat. Ale nechápu tuto metodu označování...

 

19. 7. 2016

Některé dárky jsou opravdovým překvapením... tím spíše pokud jsou v počtu, který doslova vyrazí dech. Můj přítel z Itálie Nicola Selis mi zaslal krabici, která skrývala opravovou krásu a rozšířila moji sbírku o celý 58 kousků!!!!!! Neuvěřitelné! Zároveň jsem se stal majitelem mnoha modelů od značky NOAH´S PALS. Tato značka vyráběla modely od různých druhů vždy popáru a měla ve své řadě pár velmi raritních modelů. Na konci roku 2000 tuto značku koupila společnost Schleich a produkci figurek zrušila. Další kousky jsou od Schleich, Bullyland, Papo, CollectA, Safari Ltd., Kaiyodo a Science a Nature.

 

10. 7. 2016

Je tak trochu okurková sezóna a tak se přiznám, že sbírání trošku "flákám" a užívám si léta a jiných aktivit. Ale jakmile je příležitost a nakápnu na nějakou zajímavou figurku, tak není o čem přemýšlet... :) A tak mám novinku od Collecty v podobě velice povedeného samce orangutána, ke kterému jsem byl nejdříve skeptický, ale v momentě, kdy jsem ho uviděl, nešlo odolat. Je to velice povedený model v netradiční póze a opravdu se zaměřili na detaily. Takže, aniž bych to čekal, tak 9/10 !

 

14. 6. 2016

Překvapivě se na českém trhu objevila novinka pro tento rok od značky CollectA. A její Tahr himalajský. Krásný model tohoto poměrně neznámého a mezi figurkmi velmi raritního zvířete. A díky výměnnému obchodu s kamarádem, je tento krásný kousek v mé sbírce :) Vřele doporučuji 8/10!

 

23. 4. 2016

Poměrně rychle po poslední dávce novinek  jsem si dokompletoval žirafí rodinku od Schleich, která je novinkou pro tento rok. A tak už mám i krásnou samici žirafy, která má jen jednu chybu a to jsou příliš krátké nohy v poměru k délce krku. Ale jinak opravdu krásný model s detaily (kopyta, kožní ohyby, vemeno). A druhou novinkou je hříbě clydesdaleského koně, kterému nešlo odolat a u nějž jsem ochoten opomenout i mašli na ohonu

 

20. 4. 2016

Po delší pauze do mé sbírky obět přibylo několik super novinek. Je jich 5 a jsou všechny od značky Schleich. Samice Tučňáka císařského s mládětem, 4 kuřata tučňáka císařského, rákosnička africká, mládě krokodýla nilského a mládě šimpanze :) Všechno jsou to krásně propracované figurky z nichž mám velkou radost.

 

29. 2. 2016

Další tři krásné a velmi vzácné modely zavítaly do mých vitrín. Jsou od značky Schleich a jsou mimo výrobu již mnoho mnoho let. Prvním je model amerického bizona (14034), který byl uveden na trh v roce 1990 a vyřazen v roce 2004. Je to jeden z nejdéle se držících modelů a osobně mohu říci, že je neskutečně originální! Druhý model je pro mě poměrně revoluční, protože mne podpořil v myšlence... zaměřit moji sbírku i pod mořskou hladinu, čemuž jsem se doposud úspěšně vyhýbal. A tak má první mořská paryba je model žraloka modravého od téže značky, který byl uveden na trh v roce 1996 a vyřazen o 11 let později v roce 2007. Je to velice povedený model, který byl nádherným ponarozeninovým dárkem :) Třetí model je krásný rejnok, který je neskutečně propracovaný :)

 

25. 2. 2016

Jelikož jsem maniak přes žirafy, tak k jejich figurkám bývám většinou velmi kritický a všímám si všech nejdrobnějších detailů. A proto, když jsem viděl první fotky nových žiraf od Schleich, tak jsem jsem byl na rozpacích... hlavně u býka, který mi přišel ze spousty důvodů nepřesný. Každopádně... nyní je tento kousek součástí mé sbírky a musím uznat, že to není tak hrozné :) Z totek mi nejvíce vadil silný krk u kořene a nepoměrně dlouhá přední noha. Tyto dvě "vady" zůstaly, ale jinak musím uznat, že je to velmi povedený model, který má také několik velmi pěkných detailů. V první řadě... kopyta. Ta prostě Schleich umí ze všech značek nejlépe a jejich velikost, barva... pěkné. Hlava, je sice krátká,ale zato příjemně detailní. Líbí se mi, že se myslelo i na zadní růžky, které jsou u dospělých samců občas hodně znatelné. Horní pysk mohl být více převislý a nozdry mnohem větší. Žíně na konci ocasu mnooohem delší a určitě nechápu, proč se u Schleich chvástají tím, že všechny modely jsou ručně malované... žirafy určitě nejsou. Pár odfláknutých skvrn na nohách z nich nedělá ručně malované figurky. Ale ve výsledku je to velice dobrý model, kterému se dají odustit i tyto nepřesnosti :)

 

21. 2. 2016

Hrome... zase o rok mladší a tak je třeba udělat si radost, no ne?

Podle fotek jsem byl na rozpacích, ale když jsem ho viděl, nějak nešlo odolat... A tak statistiku navýšil model afrického sloního samce od Schleich, který je novinkou pro rok 2016. S těmito slony mám trošku problém, protože vzali vítr z plachet naprosto úžasným modelům z roku 2012, které považuji za jedny z nejkvalitnějších. Ale to je věcí osobního názoru... A tak jsem si pořídil sloního samce ve velmi netradiční "bojové" póze, což se mi velice líbí :) Je těžký, barva úžasná, ale textura jeho kůže mi příjde malinko moc zvrásněná... Ale jak píšu, věc názoru :)

 

18. 2. 2016

Další Schleich raritka je součástí mé sbírky. Dlouho sháněný vyřazený model Fjordského valacha z dob zlaté éry této značky. Je to krásný model, který i přes své stáří svojí kvalitou překonává nové modely :) Po mnoha letech jsem tak hrdým majitelem :) Díky Janě Kučerové :)

 

6. 2. 2016

Blížící se narozky jsou vždy fajn období... pokud si někdo vzpomene :))) A přednarozeninové dárky jsou o to více potěšující a tak do mé sbírky zavítalo žirafí tele od Schleich, které je novinkou pro rok 2016. A coby obrovský milovník žiraf a jejich morfologie musím říci, že toto tele je neuvřitelně kvalitní. Proporčně správně (snad až na krátkou hlavu a příliš dlouhý ocas), ale jinak je prostě úžasné. Roztomilé a po mnoha mnoha letech, kdy Schleich uvedl na trh "nudné" mládě, které po několika letech jen "omladili" novou barevností, konečně krásné žirafí mládě pro tuto značku!

 

1. 2. 2016

Právě v tento den jsem si za pomoci mojí drahé přítelkyně Audrey Martha Elisabeth Bix doplnil svoji sbírku raritních modelů od značky Schleich. A to hned v počtu 6 modelů a je jednohood značky Bullyland, který byl příjemným a překvapujícím dárkem :) Stáj koní rozšířily modely, které mají dodnes nepřekonatelnou kvalitu a jímž se dnešní modely koní ani nemohou rovnat. Jsou to figurky, které překvapují dodnes a mají jedinečnou osobitost.

Bílá klisna Hannoverského koně, která byla na mém seznamu přání velmi vysoko a velmi dlouho, je opravdu fascinující svými detaily a barvou, která není úplně sněhobílá a tím vypadá velmi realisticky. Byla uvedena na trh už v roce 1995 a stejně tak i hříbě stejného plemene ve velmi příjemné pozici a zvednutým ohonem. Spolu s nimi je to plavý Shetlandský pony, jehož pravé oko je skryto pod hustou hřívou. Tento pony je velmi detailní, mohutný a neskutečně kouzelný. Dalším modelem je Islandský kůň (nebo pony), který byl uveden na trh v roce 2000 a byl vytvořen ve dvou barevných provedeních. Já jsem nyní majitelem tmavší verze se světlou hřívou a ohonem a musím říci, že je opravdu velmi propracovaný. Dalším modelem je tele Švýcarského hnědého skotu, které je dnes velmi těžce k sehnání. Nádherný model, který je důkazem, že skot byl vždy silnou stránkou značky Schleich. Posledním modelem této značky je úžasný ostnatý hlodavec, Dikobraz, který nebyl dostupný jako samostatná figurka, nýbrž v setu spolu s figurkou elfa ze série Bayala, která měla toto zvíře jako svůj atribut. Naprosto jedinečný model, jehož ostny jsou neuvěřitelně propracovány.

Poslední figurkou je Gekon obrovský, plaz od značky Bullyland, který je rozhodně novinkou v mé sbírce a uvidíme, zda-li zůstane :) Je to každopádně velice hezký model, což se u této značky nedá vždy říci.

 

23. 1. 2016

Nu... prvňáčky v tomto roce se staly dvě figurky, které jsou dárkem od Jardy, člena STS Fóra pro sběratele z celého světa. Jsou jimi nádherný luskoun od značky MOJO a žirafa "značky" Hongshao, která je velmi detailní a opravdu krásná. Tento modelměl problém se stabilitou, ale horká voda problém vyřešila a tak je nyní zcela perfektní a úspěšně součástí mého "žirafího stáda" :)

 

15. 12. 2015

Tak takhle vypadá výsledek :)

 

11. 12. 2015

Nu... jak tak množství zvířat roste, úložný prostor se zmenšuje, je třeba řešit tu těžkou otázku každého sběratele... KAM S TÍM VŠÍM? A jelikož nastalo období Vánoc, kdy Lidl opět nabízí sběratelské vitríny Livarno, tak jsem pochopitelně využil situace a pořídil si z posledních finančních sil vitrínu číslo  5 :) Takže jakmile bude smontovaná a naplněná a ostatní odlehčeny, lupnu nějakou tu fotku :)

 

2. 12. 2015

Akce Německo, kterou každoročně organizuje Ťupy je příležitostí k sehnání figurek či modelů, chcete-li, které nejsou v ČR k sehnání a nebo jen velmi obtížně. A po loňské finanční pauze jsem se rozhodl rozbít prasátko a udělat si předvánoční radost. A tak moji sbírku rozšířilo mnoho modelů, které jsem si pečlivě vybíral. Nakonec jsem šel do tří značek… Safari Ltd., Papo a hlavně CollectA. A začnu poslední jmenovanou. Od této úžasné značky, která se nebojí  výroby raritních druhů jsem si pořídil: Hrošík liberijský s mládětem (velmi prezicně a anatomicky přesně vytvořené modely. A mládě neskutečně roztomilé!), Kočkodan Dianin (zdánlivě malý model s krásnými detaily... prsty a chodidla!!), kráva a býk skotu Watusi (modely, které mi při rozbalování doslova vyrazily dech. Velké a těžké modely, jejichž rohy jsou luxusní, svalovina, kožní záhyby a dlouhý ocas není přichycen k noze, což je netradiční), Nyala (opravdu úžasný model antilopy. Barva, rohy, kráčející póza,... prostě bezchybná), Chiru (velmi raritní figurka velmi raritního zvířete, kterou doposud nikdo nevytvořil. A je opravdu úžasná. Velmi netradiční a ostré rohy a celá je krásně detailní), Antilopa skákavá (neuvěřitelně jemná, drobná a neskutečně detailní. Antilopí tenoučké a přitom pevné nohy mi vzaly dech. Kopýtka nádherně propracovaná.), Daněk evropský (krásný model ve zvláštním postoji. Amyslím, že mu trochu škodí oficiální fotka, vypadá ve skutečnosti mnohem lépe), Koza šrouborohá (velmi detailní model, u nějž mi trochu nesedí obličej... a rohy jsou nádherné a veeelmi ostré!!), Muflon evropský (krásný model v pasoucí se pozici.Trošku mi vadí, že rohy jsou lepené,ale jinak naprosto nádherné), Vlk hřívnatý (je obrovsky překvapující model. Detaily srsti a tlapek s drápy... to je neuvěřitelné!) a model klisny Percherona z kolekce světa koní (nádherný a hlavně obrovský, těžký model!! Krásný jelení krk, propracovaný pysk, hříva i ohon, krátký rous nad spěnkou a velká pevná kopyta).

Další značkou, které nemohu odolat, je Safari Ltd. A tak mám od nich nádherné a propracované modely: Španělský bojový býk (je majestátní model s velmi drsným výrazem a nádherným detailem střapce na konci ocasu), Anguský skot (býk a kráva) (dva neskutečně krásné modely. Býk je těžký, svalnatý a v pozici hodné respektu!! Kopyta velká a ostrá, ocas a uši detailní. Rozhodně nejlepší model tohoto skotu. Kráva je na tom stejně!), nádherný a velký model Losa (velmi majestátní býk! Krásný model), neskutečně detailní model Jaguára (ano, tady se u Safari opravdu vytáhli... jaguár dotahující kvalitou Papo a s nádherným zbarvením) a Gazelu Thompsonovu (velmi hezký model s trochu silnějšíma nohama, ale krásná).

Třetí srdcovou značkou je Papo. Od této francouzské značky jsem nemohl odolat novinkám: Prase bradavičnaté (téměř jako živý, ale působí dojmem, že má příliš velkou hlavu), mládě Slona afrického (ano tento model vládne všem slůňatům, protože je neskutečně realistický), řvoucímu Tygrovi  (Papo je prostě extratřída ve velkých kočkách a tento model je dalším důkazem a má neskutečně ostré zuby!) a vše završuje nádherný model Irbise (to je prostě lahůdka. Krásná pozice, detailní srst, tlapy i obličej).

Ano, je toho opravdu požehnaně. 24 figurek je opravdu nákup jak blázen, ale nelituji jediného modelu, protože jsou všechny dokonalé a neuvěřitelně detailní a propracované… vřele doporučuji :)

 

21. 11. 2015

Před dávkou figurek z německa jsem využil příležitosti a pořídil si ještě 5 kousků, které jsem delší dobu chtěl. Po opravdu dlouhé době jsem si opět pořídil dva modely od Bullylandu. Nedokáži odolat zebrám, protože je doslova miluju a tak jsem se rozhodl, pořídit klisnu s hříbětem. Tyto modely nejsou sice proporčně úplně OK, ale mají velké kouzlo. Kapybara od Collecty je dalším novým členem a musím říci, že je opravdu nádherná a detailní!! A ač se stále slaběji bráním sběru figurek z mořského světa, tak jsem neodolal dvěma želvám... Kareta obecná od Collecty a Kareta obrovská od Papo jsou bezesporu více než luxusní!! Takže... asi pomalu otevíráme přehradu a hrrr na ně :)))

 

16. 11. 2015

Hřebec amerického honáckého koně je další novinkou v mé sbírce :) Tento model je velmi originální a to hlavně svojí "brzdící pózou". Jako se stalo u Collecty tradicí, tak i tento model je obdařen krásnými detaily... Lehce svatomartinský přírůstek :)

 

20. 10. 2015

V rámci "výměnného pobytu" mi do sbírky přibyla Charolais kráva od Papo. Krásný model k nemuž mám několik dní staré tele, takže další komplet. Všem ji vřele doporučuji. Je krásná!

 

16. 9. 2015

Značku PAPO je čím dál složitější najít a tak se člověk musí spolehnout hlavně na Internet. A já se spolehl a udělal si radost. Longhorn... ou jéé longhorn. Velmi kontroverzní figurka, která se v katalogu pyšní naprosto prvotřídní fotkou, díky níž máte chuť,  pořídit si ho hned v několika kusech. Jenže... realita je někde jinde. Tento model se opravdu liší od své fotopředlohy a to neskutečně markantně. Budu mu v brzké době určitě věnovat jednu ze svých recenzí. Další modely už jsou klasicky prvotřídní, jak jsem u této značky zvyklý. Tele skotu plemene Charolais je opravdu úžasné. Má nádherně propracované detaily a svaly, jak je u tohoto masného plemene na první pohled patrné. Gibon předčil všechna moje očekávání. Jeho skvělá póza v charakteristickém kroku, při němž mává dlouhými pažemi... prostě luxusní model. Medvíďata ledního medvěda... jedno stojící a druhé ležící na zádech v hrající si pozici. To jsou naopak modely, kterým jejich katalogizační fotky hodně škodí. V reálu jsou tato medvíďata opravdu krásná a neskutečně roztomilá a detailní!

 

11. 9. 2015

Někteří přátelé jsou nade vše a ti, kteří vám "hlídají" dostupnost novinek pocelé republice, jsou ti nejlepší :) A já díky takovému příteli mám hned 6 novinek od značky MOJO, která je kolikrát velmi těžce k nalezení. Každopádně moji sbírku rozšířil nádherný model z dílny Anny Dobrowolské-Oczko, která je mojí drahou přítelkyní a která pro Mojo vytváří figurky a je jím klisna Suffolského koně s hříbětem. Oba modely jsou velmi detailní, propracované, s úžasnou stabilitou. Další je nový model slona afrického, který je ve srovnání s předešlou verzí úplně jiný šálek kávy. Detaily hlavy a chobotu jsou dechberoucí. Slůně už taková sláva není, ale nešlo odolat. Samec prasete divokého je ale opravdový luxus. Krásný model s neskutečně detailně vytvořenou srstí. A poslední model je krásný španělský býk, samozřejmě černé barvy a v bojové pozici. Opravdu majestátní býk.

 

23. 8. 2015

Při návštěvě města Opavy jsem v Pompu narazil na poměrně zásobený stojan značky CollectA a na dvě, pro mě, raritní barevné variace modelů koní. První je klisna arabského plnokrevníka, která byla doposud k sehnání pouze v bílém provedení. Já ji našel ve formě ryzáka a a tak se musela státi mou :) Je to jeden z prvních modelů koní od sochařky Deborah McDermott, která vytváří nádherné modely koní. Druhým modelem je fríský kůň, který je dle mého nejlepším modelem tohoto plemene, který byl doposud vytvořen. Jeho černou formu už ve sbírce nějakou dobu mám a nyní jsem objevil tzv. barokní pinto. Což je forma černobílého zbarvení, kdy hříva a ohon mají náznak černo-bílo-hnědého melírování. No a třetí novinkou v mé sbírce je kasuár, což je velice krásný model nelétavého ptáka žijícího v tropických a dešných pralesích.

 

22. 8. 2015

Jelikož je značka Schleich velmi kvalitně zastoupena na našem trhu, je téměř nemožné nepořizovat její modely, ač to člověk nemá zrovna v plánu... A tak moji sbírku obohatil aligátor, gibon a klisna osla. Jsou to velice povedené modely... hlavně aligátor s pohyblivou spodní čelistí je opravdu posun kupředu pro značku Schleich :)

 

8. 8. 2015

800! Model klisny Haflinga od značky CollectA se stal mojí osmistou figurkou ve sbírce :) Nad tímto modelem jsem váhal poměrně dlouho, ale nakonec mne udolala její propracovanost a detaily. A tak tedy... VZHŮRU K DALŠÍ STOVCE :)))

 

1. 8. 2015

Mezi výrobci modelů koní patří CollectA bezesporu ke špičce současného trhu. Deborah McDermott vytváří krásné a anatomicky přesné repliky nepřeberného množství plemen a tak je jen velmi těžké jim odolat. Moji stáj s koňmi tak rozšířil model Achaltekinské klisny v plavé až zlatavé barvě, která je pro toto plemeno typická. Je to krásný model v příjemné póze s propracovanými detaily. Vřele doporučuji :) 8/10

 

25. 7. 2015

Set tří surikat od značky Papo byl na mém seznamu přání velmi dlouho a po návštěvě Zoo Olomouc konečně mohu prohlásit... MÁM JE! :) Tyto figurky jsou naprosto dokonalé... téměř jako živé a jejich realističnost je prostě dechberoucí! Jedna stojící, druhá sedící a třetí v klasické poloze na čtyřech. Detaily obličeje, čenich, oči,... nestačím žasnout a tak pokud na ně někde narazíte, radím vám... hned je kupte, protože jsou velmi těžce k sehnání! 10/10

 

8. 7. 2015

Hříbě tinkera od značky Schleich je velkým překvapením. A neodolal jsem mu. Je důkazem, že Schleich ještě dovede překvapit, ale nová móda srsti mi zrovna dvakrát nesedí. Každopádně model je to krásný v krásné póze a velmi příjmnou volbou barev :)

 

7. 7. 2015

Poměrně velký den pro moji Papo sbírku :) Jelikož je situace se značkou Papo taková, jaká je, objednal jsem si přes internet hnedle 8 kousků z výprodeje. A opět jsem užasl nad detailností práce této značky. Jejich figurky jsou spolu s Collectou asi top na dnešním trhu a tak jsem neodolal a mám párek ledních medvědů (jdoucí samici a stojícího samce, který je novinkou pro tento rok). Dále samce nosorožce indického s mládětem (těžko říci, proč se Papo stále drží tradice samců s mláďaty... ale alespoň je to neotřelé), samici hrocha (která je naprosto neskutečná se všemi detaily), samce velblouda jednohrbého / dromedára (ten je doslova nádherný), řvoucího samce lva pustinného (kterému mohu vytknout snad jen přílišnou okatost lepení jeho čelistí z několika částí), který jen dokazuje jak ohromující je značka Papo v produkci velkých koček a jejich detailů a nakonec stojícího samce medvěda grizzlyho (ten je neuvěřitelně roztomilý ve svém výrazu a póze... a samo s povytaženým jazykem). Všechny tyto modely rozhodně nejsou šlápnutím vedle, takže... jsem jejich hrdým přehrdým majitelem :) YEEEEEY!!

 

3. 5. 2015

Už jsem to zde vyjádřil několikrát... zdá se mi, že značka Papo pomalu mizí z českého trhu a tak se shánění modelů této značky stává čím dál víc složité. Proto, když jsem v suvenýrech Zoo Lešná objevil tento jedinečný a úžasný model mravenečníka velkého, nemohl jsem odolat, i když byl zatraceně předražený. Ale už je můj a po dlouhé době mám opět novinku od Papo. Tento model je neskutečně propracovaný, do nejmenších detailů a troufnu si říct, že je to nejlepší model tohoto zvéřete na současném trhu.

 

7. 4. 2015

Den, kdy jsem získal další tři poklady. Tentokrát od značky Schleich. Tyto tři modely mi neustále dokazují, že značka Schleich opravdu patřila mezi ty nejlepší producenty realistických figurek plných detailů a osobitosti. Nádherná samice ledního medvěda uvedena na trh už v roce 1989 přímo ukazuje, jak šla kvalita a realističnost figurek Schleich povážlivě dolů... Stejně tak její samčí protějšek, stojící ve zvědavé póze, který je opravdu dechberoucí a který vstoupil na trh o 4 roky později. Třetí novinkou je figurka, kterou jsem dlouhá léta sháněl a myslel si, že ji snad nikdy neseženu, ale před několika lety konečně zavítala do mé sbírky a nyní jsem neodolal a při první příležitosti jsem si pořídil ještě druhý kousek stejného modelu, který se ukázal být odlišnou barevnou variantou :) Je to samice kamzíka běláka, která se dnes řadí mezi skupinu raritních modelů... Jsem opravdu rád, že jsem sehnal tyto sběratelské klenoty a že jsou nyní součástí mé sbírky :)

 

2. 4. 2015

Duben začal opravdu moc hezky... Můj přítel, člen STS fora, Andreas Mende se mnou vyměnil mého modrého pakoně od Bullylandu, kterého jsem měl navíc za naprosto úchvatný a jedinečný model paovce hřívnaté od Collecty. Už z fotek a obrázků jsem věděl, že je tento model opravdu na vysoké úrovni, ale když ji pak držíte v rukou a vidíte všechny ty krásné detaily, tak musíte žasnout. Její póza, propracované (a ostré) rohy, hříva a ty oči!!! To je opravdová sběratelská lahůdka!!! Pokud na ni někde narazíte, neváhejte a kupujte!!!

 

3. 3. 2015

Výměnný obchod je vždy krásná věc, pokud dojde k jeho uskutečnění bez větších potíží... Zvláště, když posíláte a je vám posíláno do a z jiné země :) Já už teď vím, že v Dánsku žije má nová a drahá přítelkyně Audrey Martha Elisabeth Bix, od níž jsem získal nádherné modely do své sbírky. Dlouho hledaný kamzík horský od značky Schleich je doma :) Je to model uvedený na trh v roce 1996 a patří do dnešního dne k velmi raritním modelům tohoto horského savce. Dalším fantastickým modelem je obrovský býk žirafy síťované od značky Safari Ltd. z jejich již neexistující kolekce VANISHING WILD. Je to model s krásnými detaily, který už je dnes velmi raritní, protože byl uveden na trh v roce 1992. Nakonec moji sbírku rozšířil malý a sběratelsky obrovský dárek. Model pižmoně severního, který už jednou v mé sbírce je, ale je to jediná figurka tohoto zvířete od moderní značky a navíc... model vyrobený v Portugalsku, který se připojí k mému současnému vyrobeném v Číně :) No prostě nádhera!!!

 

21. 2. 2015

Rok se s rokem sešel a já jsem zase o rok starší :/ Výhodou narozenin pro sběratele je, že se vždy najde minimálně jeden nový přírůstek do sbírky. A já jich letos dostal hned 5 ze stáje značky Schleich, která je zde nejdostupnější (bohužel). Ale jejich novinky letos nejsou vůbec k zahození, tak např.: hřebec Pinto v klusu. Tento model je velmi povedený a je na něm vidět obrovská inovace této značky. Vlající hříva a ohon jsou rozhodně novinkou, kterou už lehce představil běžící hřebec shirského koně z předloňska. Každopádně jeho dynamická póza je opravdu povedený kus sochařiny :) Další novinkou je klisna Knabstrupského koně, u níž snad jen jeden problém a to v barevném řešení... Skvrny by si zasloužily být více reálné a krk možná trošku zkrátit. To, co tomuto modelu hodně ubírá na kráse je posazení ohonu. Ten doslova trčí ze zadku a to nevypadá zrovna nejlépe. Hříbě Ardénského koně je ovšem velice povedené a asi patří už nyní k mým nejoblíbenější modelům hříběte.

Afrika je tentokrát zastoupena pouze jedním modelem a to hyenou skvrnitou. Ta se opravdu povedla a vypadá velmi realisticky. Nu... a poslední novinkou je druh, který posouvá moji sbírku nově do říše plazů. Chřestýš mě obrovsky překvapil svojí kvalitou a detaily, které jsou velmi dobře propracovány, i když se jedná o poměrně malý model. Barevné řešení je prvotřídní a stejně tak i jeho útočná póza.

 

26. 1. 2015

Prvními novinkami roku 2015, které rozšířili moji sbírku jsou od značky Schleich, která svojí kvalitou letos velmi překvapila. Neodolal jsem krásnému a mohutnému modelu stejně mohutného plemene koně ardénského. Tento hřebec má své drobné mouchy, ale ve výsledku je opravdu povedený. Druhým je nový model samce pštrosa dvouprstého, jehož hlava je neskutečně realistická. Také se mi líbí řešení podstavce, na kterém modely pštrosů většinou stojí. Schleich toto vyřešil přidáním "podstavcového prstu" na zadní sranu každé nohy, tudíž je model stabilní a nestojí na klasickém podstavci, který by model rušil. A třetím modelem je nový model krokodýla nilského, který je mnohem propracovanější, než model předchozí a jehož pohyblivá čelist je opravdu velmi příjemná inovace. Tlama působí velmi realisticky jako otevřená, tak i zavřená...

 

24. 12. 2014

Vánoce... ano období, kdy se všem sběratelům rozšiřují sbírky a já nejsem výjimkou :) A tak je počet mých zvířecích miláčků rozšířen o 7 kousků především ze stáje značky MOJO (nová zebra, nový lev a lvice, nový gepard, nový lemur a ovce z roku 2010). To je šest... sedmým kouskem je tedy osel africký od značky CollectA :)

 

6. 12. 2014

CollectA v mém srdci vládne a tak mám další kousek... Suffolkská ovce, která vypadá velmi realisticky a má velmi příjemný a netradiční postoj :)

 

16. 11. 2014

Rozšířil moji sbírku i pasoucí se kozel kamzíka běláka od Collecty :) Krásný model, který doplnil skupinku mých Schleich a Safari Ltd. kamzíků běláků :)

 

15. 11. 2014

Hned šest krásných modelů od Collecty, která je opravdovou jedničkou na trhu, obohatilo a rozšířilo moji sbírku :) Jako prvního musím zmínit indického vodního buvola Arni, který je doslova úžasný. Propracované tělo, nádherná hlava s mohutnými rohy. Jednoznačně jedna z nejlepších figurek za poslední dobu. Dalšími jsou tasmánský čert s neuvěřitelnými detaily (jazyk, zuby, drápy), šakal čabrakový, gepard královský a dva druhy koní. První je severoamerické plemeno Morgan. Majestátně stojící model s ohonem v pohybu je jednou z nejkrásnějších novinek pro rok 2014. A poslední novinkou ve vitríně je model koně Přewalského, který je lehce sporný tělesnými proporcemi, ale obsahuje spoustu originálních prvků...

 

23. 10. 2014

Čtyři modely od Schleich zvyšují počet mojí sbírky... Pořídil jsem si fjordského hřebce z letošních novinek, z nichž opravdu není o co stát, ale tento model mi příjde ucházející a až na krátkou hlavu na něm nevidím nic tak hrozného. Je poměrně hezký. Další je hříbě shetlandského poníka, které je velmi roztomilé, ale to shetlandská hříbata jsou, takže i tenhle drobek si mě získal... Holštýnské ležící tele je opravdu moc pěkné a od loňska vyřazené, tak jsem využil příležitost :) No a poslední "novinkou" je krásný, dnes již vyřazený model jaka, kterého jsem si pořídil, abych upravil jeho barevný kabát a přemýšlím o tmavé variantě:) Původního, bílo-šedého už mám a tak jsem se rozhodl, že druhý bude mít černo-kaštanovou srst... tak uvidíme :)

 

24. 9. 2014

Dlouho sháněný a nyní již vyřazený percheron od značky PAPO je konečně v mé "stáji". Je to opravdu krásný model a myslím, že mnohem lepší, než ležící klisna. Díky sběratelce Michaele Fuchsové za výměnu :)

 

3. 9. 2014

U Bullylandu si hoodně vybírám, protože jejich figurky nejsou zrovna ty, které by svoji kvalitou, proporcemi a vzhledem vyhovovaly mému vkusu, ale čas od času se objeví opravdu zajímavý model... a tím je i novinka v podobě zubra evropského. Tato figurka je velmi povedená, měřítkem sedí k zubrovi od Schleich a celkově z ní mám velkou radost. A mimochodem... plave :D

 

16. 7. 2014

Tak se mi to konečně povedlo!!! Moji sbírku konečně obohatil nádherný, vyřazený a poměrně vzácný model BUVOLA KAFFERSKÉHO od Schleich z roku 1995. A nejen jeden, ale hned dva kousky, které jsou od sebe odlišné barevným řešením :) Jsem opravdu nadšený, že mám další fantastický africký úlovek :) YEEEEEY!

 

24. 5. 2014

Balíček od Ťupyho je doma a moji sbírku rozšířily 4 modely. Nejdříve pakůň a antilopa vraná od Safari Ltd., které shodou okolností už mám nyní duálně:) a taky nádherné dva modely od Collecty. Přímorožec šavlorohý je opravdu krásná figurka se všemi detaily (hlavně obličej, rohy a ocas) a jedinečná a nejspíš i jediná figurka malé pralesní antilopy Saoly. Saola je opravdu netypická pro svět figurek a já jsem nyní hrdým majitelem :)

 

2. 5. 2014

No... květen začal opravdu nádherně :) Clo vyřešeno a já jsem nyní hrdým majitelem pořádné dávky zvířat od SAFARI LTD. :) Fantastická značka!!!

 

28. 4. 2014

Nu... jakmile se mi podaří vytáhnout krabici z celního úřadu, tak moji sbírku obohatí modely od společnosti SAFARI LTD. v podobě 24! zvířat :) Jmenovitě se mými novými kousky z kolekce WILDLIFE SAFARI stanou: Bílý bizon, nosorožec dvourohý (černý), pekari páskovaný, hroch s mládětem, rodinka tygrů bengálských, antilopa vraná, pakůň žíhaný s teletem, mrož, jelen wapiti, tukan, ara zelenokřídlý, lev indický. Z kolekce velkých modelů WILDLIFE WONDERS to jsou: gepard, orangutan, lev a tygr ussurijský. Ze světa koní mi rozšíří moji stáj 4 kousky: tennesseeský mimochodník, islandský hřebec, klisna haflinga a irský cob.

 

16. 4. 2014

Konečně mohu říci, že mi z Indie přišla část restu a tak moji sbírku obohatily 4 krásné modely od Collecty. Fjordský hřebec je opravdu neuvěřitelně detailní stejně tak šedá verze Clydesdaleského koně. Brahmanský býk bez rohů a štětkoun africký jsou jen dalším důkazem toho, že Collecta je v současnosti opravdu na špici!!!

 

27. 3. 2014

Někdy vás neskutečně mile překvapí, když se vám ozve sběratel či sběratelka z jiného státu a jednoduše vás požádá o vaši adresu. O to více vás pak potěší, když vám jen tak pošle dárek v podobě 6ti!!! figurek žiraf :) Jistě chápete, že pro mě, jako milovníka žirafích figurek, to bylo doslova nebe... navíc, když to byly již dávno nedostupné modely od  HAUSSER ELASTOLIN / PFEIFFER, SCHLEICH a AAA :) Tímto tedy ještě jednou moc děkuji Yvette Friedl z Německa, za tento nádherný dárek :)

 

8. 3. 2014

Koně od Collecty jsou rozhodně to nejlepší,co je dnes na trhu. Troufnu si říci, že tyto modely z dílny Deborah McDermott, přeskočily svojí kvalitou i značku Breyer, která se na koně se všemi detaily specializuje... Tady v ČR jsou některé z těchto modelů těžko k sehnání, ale už se přece jen začalo blískat na lepší časy a tak léta nedostupný model černého fríského valacha, majestátně stojícího ve větru konečně dorazil i do českých obchodů. Není tedy divu, že se po něm jen zaprášilo, ale správný sběratel si musí umět počkat a případně i umět vyfouknout nějaký ten kousek před nosem jinému sběrateli, pokud nejde zabránit tomu, že po posledním kusu jde z opačného směru hned další zájemce... Takže i já už mám nyní ve sbírce tento NÁDHERNÝ model koně, kterému prostě nešlo odolat. Spolu s ním doplnila moji sbírku i krásná černá shirská klisna od stejné značky, která je rozhodně jedním z nejlepších modelů tohoto plemene. Třetím kouskem, který pošoupl moji sbírku na číslo 710 je malé hříbě oslíka od Schleich, který je jednou z mála novinek od Schleich, které letos  pomalu nestojí ani za řeč.

 

28. 2. 2014

Poslední únorový den byl velmi překvapivý a moji sbírku rozšířilo hned 8! kousků jako opožděný narozeninový dárek :)) Jmenovitě běžící pinto hřebec od Schleich, který byl bonusem z e-shopu KozelRozel (tento model nejspíš dostane nový kabát), dále modely od Collecty: Hyena žíhaná, rys, aligátor severoamerický, medvědice hnědá s mládětem, vzpínající se lipicán a shírské hříbě. CollectA produkuje opravdu úžasné modely!! Takže má sbírka překročila hranici 700 kusů :)

 

21. 2. 2014

... a zase o rok mladší :) Jediné co mi mírní bolest je, že tento den je většinou pro mě jako pro sběratele poměrně veselý :D Takže... nový a nádherný bizon od Schleich obohatil moji sbírku a to rovnou ve dvou kusech (někdy se to tak semele) :) :) Musím říci, že tak, jak mi novinky této značky příjdou poslední dobou hodně slabé, tak tento bizon se neskutečně povedl a je opravdu jeden z nejlepších :)

 

12. 2. 2014

Dnes do mojí sbírky přicestovaly dva nádherné modely od Collecty a jeden od Schleich. Dartmoorský pony, vraník je naprosto úžasný a detailní. Druhou figurkou je hříbě osla, které konečně doplní moji "rodinku" :) Třetí model je od značky Schleich a jedná se o novinku pro tento rok. Je to valach falabelly a je... celkem pěkný, jen mi na něm nesedí zbarvení a celkově ho starší model hravě strčí do kapsy.

 

15. 1. 2014

Osvětlení...

 

31. 12. 2013

V poslední den roku moji sbírku obohatila gorilí samice s mládětem od Schleich. Tento model je velice pěkný a propracovaný, ale nemohu se ubránit dojmu, že mládě na zádech matky je až příliš roztomilé, což může někdy i uškodit...

 

25. 12. 2013

... a ještě fenek od Collecty

 

24. 12. 2013

Ježíšek se letos opravdu překonal... Takže moji sbírku obohatili tito: Žirafí samec (nádherný model) s ležícím mládětěm od PAPO, tygřice se třemi koťaty od PAPO, mrož s mládětem, kapustňák s mládětem, anguský býk a clydesdaleský hřebec od COLLECTY a shirský hřebec od SCHLEICH :) :) :)

 

23. 12. 2013

předvánoční dárky jsou velmi příjemné a pokud je to dárek, který je výsledkem vašeho snažení, těší to o to víc... a tak moji sbírku obohatili dva nádherní býci GAURA od MOJO, kteří jsou cenou za můj podíl v jejich vánoční foto soutěži. Musím říci, že tento model, který pro Mojo vysochala Anna Dobrowolska-Oczko, je dechberoucí a doslova nádherný!! Všem dporučuji!!!

17. 11. 2013

Dnes byla moje sbírka obohacena o nového hrocha od Schleich. Tento model nebyl původně v plánu, ale dárky tohoto typu se rozhodně neodmítají :)

 

11. 11. 2013

Svátky jsou fajn... hlavně, když si na vás vzpomenou přátelé :)) A tak mám ve sbírce už i fellského poníka (hříbě) a kůzle se zvonečkem na krku od Schleich :) Jsou to opravdu roztomilé figurky :)

 

22.10. 2013

Dnes moji sbírku obohatili thed tři krásné figurky z dílny Collecty. Díky mému kamarádovi, tvůrci prehistorických savců, Robertu Maškovi, který mi sehnal tyto krásné figurky, které se konečně dostávají na český trh. Antilopa jelení a tapír středoamerický s mládětem :)

 

22. 8. 2013

Anna Dobrowolska-Oczko, má přítelkyně a fantastická sochařka pro značku MOJO, byla tak ochotná a vyměnila se mnou figurku žirafy od značky Collecta, která byla novinkou pro rok 2012. Je to nádherný model s úžasnými proporcemi. A konečně mám tuto krásnou žirafu ve své sbírce :)

 

18. 7. 2013

Stěhování - akce, které jsem se trochu obával, protože stěhovat takové množství zvířátek není, zcela upřímně, žádná prča :) A pokud si vezmu název této sekce "Co nového ve vitrině...", tak jdu přímo ke kořenu... Nová vitrína je tu. Číslo 4 sestavena a může se začít plnit, takže snad se trochu udělá prostor pro zbytek zvěře :)

po...

 

9. 7. 2013

Kamarád z Prahy našel venku tuto krasavici a zeptal se, jestli ji chci :) Tuto nádhernou figurku už sice ve své sbírce dávno mám, ale jedná se o nejlepší, nejpropracovanější a nejkrásnější model lvice, který na současném trhu existuje. Tak jsem samozřejmě souhlasil a doplnila tak moji skupinku lvů od značky Papo.

20. 4. 2013

Jelikož obchodní strategie značky Papo je tak zamotaná, že se v ní ani prase nevyzná, dostávají se sem novinky loňského roku až nyní... a tak až nyní mám konečně mládě krokodýla nilského, které je, stejně jako dospělý krokodýl, naprosto jedinečný svými detaily.

2. 4. 2013

...moji sbírku obohatila další raritní figurka, za kterou musím poděkovat Jardovi. Je to samice kamzíka běláka (mountain goat 14340) od značky Schleich, která je mezi sběrateli velice ceněná, protože byla na trhu pouhé dva roky (2005 - 2007) a je identická s kamzíkem od Safari Ltd., kteří od Schleich odkoupili formu. po dlouhých letech hledání je tak tato figurka součástí mé sbírky :)

9. 3. 2013

Podařilo se mi objevit hříbě hnědého percherona od značky Papo a další novinkou od Schleich je mládě lachtana.

 

1. 3. 2013

Do mé sbírky dorazili noví shirští koně (klisna a hříbě) od Schleich, kteří jsou novinkou pro rok 2013. Původní model klisny se mi nelíbil. Nejsem fanda copánků a růžových mašliček... stejně tak jejího vzhledu, který z ní dělal koníčka pro vílu a do klasické kolekce koní se mi prostě nehodila. Tak jsem se rozhodl ji trochu poupravit, dát jí nový kabát a odstranit vše, co z ní dělalo "pohádkového koníka". Posuďte sami, jestli jsem uspěl  https://dixieboy.rajce.idnes.cz/Schleich_shirska_klisna_-_predelavka_originalu_custom/


 

21. 2. 2013

Narozeniny jsou fajn možnost, jak rozšiřovat sbírku a mě se poštěstilo hned se čtyřmi figurkami od Schleich. První je medvídek koala (14303), který byl nahrazen letošní novinkou a už třetím rokem patří mezi vyřazené modely. Dalším je vyjící vlk (14626) z roku 2011 a nakonec dvě krásné novinky v odobě medvěda grizzlyho (14685), který je asi nejlepším současným medvědem na trhu a medvídě (14687), které je v novém provedení také úžasné!


9. 2. 2013

... rozhodl jsem se, že poněkud opravím moje vlastnoručně vytvořené zebry kvaggy, na které jsem použil nádherné modely zeber od Schleich. Problém byl v pruzích, protože podle dochovaných materiálů o tomto již vyhubeném druhu jihoafrické zebry, měly jejich pruhy spíše barvu sytě cihlově hnědou a já jim v původní verzi nechal pruhy černé... takže šly tyto modely pod štětec :) Takže už zbývá přemalovat jen hříbě a mám krásnou rodinku :) Zatím tedy jen hřebec s klisnou... a více fotek najdete ve fotogalerii v sekci vých přemalovaných figurek :)

30. 1. 2013

Tak jsem po delším čekání obdržel balíček s deseti figurkami od MojoFun, které jsem vyhrál za moji fotku "noční hyeny". Musím říci, že mi udělaly velkou radost i když místo laně jsem dostal koloucha... stane se :)

20. 1. 2013

Jelikož už jsou na našem trhu první novinky od Schleich, neodolal jsem a pořídil si tyto dva nádherné býky... Texasský longhorn (13721) je rozhodně propracovanější model, než předchozí a v současné době vyřazený, ale celkově se jedná o jen trochu poupravenou verzi. A fantastický španělský býk (13722), který jen dokazuje, že tuři patří mezi nejsilnější stránku značky Schleich.

12. 1. 2013

Tak první novinky od Schleich pro rok 2013 jsou už v mé sbírce... jsou to mláďata od hrocha a šimpanze. Obě tyto novinky jsou krásně detailní a určitě stojí za to si je pořídit. Dalšími přírůstky od Schleich jsou: rys, koza kamerunská a stojící surikata. Také se mi podařilo objevit hřebce buloňského koně (51004) od značky Papo z roku 2004, který byl vyřazen v roce 2007.

14. 12. 2012

Tak jsem konečně velmi hrdým majitelem pěti náááádherných antilop, které pro rok 2012 vytvořila CollectA. Díky Ťupymu a jeho laskavosti konečně můžu tyto nádherné kousky mít ve své sbírce. Voduška velká, Antilopa Derbyho, Pakůň běloocasý a samec se samicí Antilopy vrané jsou bezesporu jedny z nejlepších modelů, jaké jsem kdy viděl! Jakmile se trochu uklidním, budou určitě recenze :))

24. 11. 2012

S kamzíkem přichází do mé sbírky další koza a tentokrát je to kozel od Papo (51029), kterého jsem objevil v ostravském obchodě s knihami. Je krásně detailní, ale mám trochu problém s jeho určením... Máte-li někdo tušení jaký je český překlad pro označení "Billy goat", prosím dejte mi vědět :)

19. 11. 2012

Tak konečně se stal členem mé sbírky i nádherný kamzík bělák (247629 )značky Safari Ltd. Tato figurka je poměrně těžce k sehnání a díky Lanceovi z USA už ho konečně mám... Je veeelmi podobný tomu od Schleich a musím se přiznat, že jsem šťastný jako blecha...

14. 11. 2012

600!

Tak... ke svátku jsem dostal figurku, která zvýšila počet mých zvířat na krásných 600. Je to moc pěkný plameňák od Collecty (88207) s podstavcem v podobě rákosu. Ptactvo moc nesbírám, ale tenhle kousek se mi opravdu líbí! :)

13. 11. 2012

Nu... nejdříve pár restů. Už nějakou dobu byly v mojí sbírce, ale pořád jsem neměl náladu fotit a katalogizovat. A tak jsem se konečně odhodlal. Tady jsou tři nové modely od Schleich pro rok 2012. Roztomilá kůzlata kozy kamerunské (13716 a 13717) a jehně shropshirské ovce (13682). Včechny tyto modely jsou moc fajn a na to, jak jsou malé, mají krásné detaily :)

Na sběratelství je krásné to, že kdykoliv vám může do sbírky přiběhnout nový kousek, který sháníte třeba pár let. Ať už si jej koupíte nebo vyměníte, radost je to vždy stejná :) A mě se nyní podařilo udělat velice příjemný obchod s Lancem z USA. Takže můj pavián značky Schleich poputuje do států a moji sbírku obohatí krásný a nyní již poměrně raritní model kamzíka běláka od značky Safari Ltd :)) Nemohu se dočkat :)

3. 11. 2012

Má sbírka se rozrůstá o dva velice pěkné modely. Hříbě camarqueského koně (13712), který je novinkou pro rok 2012 a tak mám tuto koní rodinku kompletní :) Druhou figurkou je sající tele černostrakatého skotu (13615) z roku 2007. Obě figurky jsou od Schleich.

13. 10. 2012

Den, kdy se moje sbírka rozrostla o 6 kousků značky Papo. A ne jen tak ledajakých kousků... Svoje stádo koní jsem rozšířil o starý a již vyřazený model Shirského koně a k němu dokoupil ještě hnědou klisnu a černé hříbě Shirského koně.

Spolu s těmito koňmi jsem se stal velmi pyšným majitelem nových figurek pro rok 2012... Nádherného přímorožce jihiafrického (fantastický model, který je také poměrně dost velký a kterému jsem musel trochu vyrovnat rohy), dále sob polární (taky velký model, u nějž si budu muset trochu pohrát s jeho barevností) no a posledním je muflon, který se mezi figurkami na současném trhu zase tak často nevidí...

 

V pátek 5. 10. 2012 značka MOJO vyhlásila výsledky svojí fotosoutěže, která byla započata v létě. Soutěžící měli vytvořit diorama nebo vyfotit figurky Mojo (ale i jiných značek) co nejrealističtěji a musím se pochlubit, že jsem vyhrál v kategorii "Nejnápaditější fotky" se svými nočními fotkami. Cenou je mi 10 figurek od Mojo dle vlastního výběru :)

Takže již brzy se součástí mé sbírky stanou:

Fjord pony (387148)
Donkey (387063)
Clydasdale horse, black and white (387085)
Appaloosa stallion, chesnut (387150)
Quarter horse, buckskin (387121)
Moose (387023)
White tailed deer fawn (387037)
Sable antelope (387145)
Cape buffalo (387111)
Californian Sea Lion (387115)

 

19. 9. 2012

Září je opravdu velice plodné... až se sám divím :) Po dlooouhých letech se mi konečně podařilo doplnit svoji žirafí sbírku a oficiálně mohu říci, že 3 generace žirafích figurek od společnosti Schleich jsou úspěšně v mé sbírce. Dnes jsem vybalil fantastickou, 18 let starou figurku mláděte žirafy s katalogizačním číslem 14094 z roku 1994. Tato figurka není proporčně správně (žirafa je mimochodník, což tato figurka popírá), ale o to větší má svoje kouzlo.

A další figurkou je přímorožec jihoafrický, často označován jako oryx (pod číslem 14302). Tato figurka je také velmi raritní, protože byla na trhu pouze jeden rok 2002 - 2003. Model přímorožce jihoafrického je velmi oblíbený a ceněný mezi sběrateli, protože patří mezi první vlnu antilop, které Schleich vytvořil a není jich mnoho.

 

16. 9. 2012

Po opravdu dlouhém lovu a mnohačetných nájezdech na hračkárny po celé České republice, se mi podařilo dostat do své "stáje" Shirskou klisnu, která se pase, od společnosti Schleich. Tato figurka (s číslem 13605) mi unikala po mnoho let, protože už je od roku 2009 vyřazená z prodeje a nakonec jsem ji vyměnil s kamarádem Minheou, který je až z Rumunska :)) Někdy se hold zadaří :)

Další figurkou, kterou jsem si už regulérně pořídil v Olomouci je Pyrenejský medvěd os značky Papo, který je neskutečně detailní a jeho proporční přesnost je úžasná :)

 

7. 9. 2012

Tak jsem konečně dostal balíček, ve kterém na mě čekalo štěně psa hyenovitého od společnosti Safari Ltd. s číslem 239829, což je figurka, která je už dva roky vyřazená a tak mám celkem cenný kousek :) Je to opravdu velice pěkný model s pěkným a velmi realistickým zbarvením. Stejně tak jeho póza je moc pěkná.

Druhou figurkou je mládě nosorožce, která byla uvedena na trh v roce 1997 také společností Safari Ltd. a je velmi detailní! Pozice v kroku se mi moc líbí!!!

 

No... v současné době toho příliš není. Tohle je poměrně drahý koníček a tak si troufnu říci, že mých současných 564 kusů ve sbírce je zatím dostačujících. Poslední novinkou, která doplnila moji sbírku, byl pes hyenovitý od společnosti Mojo, což je poměrně mladá značka (druhým rok) zastoupená i na českém rthu a byl to dárek přímo od šéfa této společnosti Jamese Conollyho.

Ale hned jakmile bude něco nového, dozvíte se to :)

 

Diskusní téma: Co nového ve vitríně...

Datum: 04.03.2021

Vložil: Stivemib

Titulek: Obnova lazni v Blagovescensku

[url=https://megaremont.pro/ekb-restavratsiya-vann]Jekaterinburg lazne a jejich restaurovani[/url]

Datum: 15.08.2019

Vložil: Víťa - Safaripark pod Klíčem

Titulek: Aktualizace

Model hrocha od Collecty je opravdu úžasný. Akorát by to už tady chtělo v některých rubrikách určitou aktualizaci a doplnění.

Datum: 19.04.2019

Vložil: Sberatel

Titulek: Clunozobec collecta

Dobrý den mám dotaz kde jste koupil clunozobce od collecty?Moc bych ho v mé sbírce privital. Děkuji za odpověď.

Datum: 18.06.2016

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Tahr

To je dobrá zpráva, že tento model je u nás k sehnání. Moc se na něho těším. Jinak jsem velmi rád, že si po dlouhé době něco napsal. Už jsem si říkal, jestli se Ti něco nestalo.

Datum: 28.08.2016

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Tahr

:))) zatím ne... jen okurková sezóna :)

Datum: 04.03.2016

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Rejnok

Máš dvě paryby - rejnoci, manty a žraloci jsou paryby. Mám jich ve sbírce několik. :-)

Datum: 28.07.2015

Vložil: Michal

Titulek: PAPO 2015

Ahoj Martin, spomínal si, že v ZOO Olomouc majú PAPO figúrky. Majú tam, prosím ťa, aj novinky 2015?

Datum: 05.08.2015

Vložil: MartinH

Titulek: Re: PAPO 2015

Ahoj Michale, novinky tam bohužel neměli. Spíše doprodej... Na novinky od Papo je nejlepší Zoo Praha .)

Datum: 05.08.2015

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: PAPO 2015

Ďakujem za info. BTW: Máš naozaj nádhernú zbierku zvierat. Ja mám tiež "zopár" Schleich, Papo a CollectA, no veľmi túžim po značke Safari. To je ale v našich končinách "impossible"... žiaľ... Ahoj

Datum: 06.05.2015

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: K Papo a mravenečníkovi

Papo skutečně v obchodech příliš není. Já na něho chodím do pražské zoo, tam mívají i novější věci. V poslední době se mi tam podařilo sehnat lva, kobru a hrošici. Co je pro mě problém, je sněžný levhart a běluha, po těch skutečně stůňu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek