Vitríny

... které používám pro vystavení své sbírky jsou značky LIVARNO. Tato značka je určena výhradně pro obchodní síť LIDL a tyto vitríny byly donedávna k dostání i v ČR. 

 

Bohužel již byla ukončena jejich produkce.

 

Pokud by vás zajímaly rozměry vitrín, tak vězte, že na výšku mají 110 cm, na šířku 68 cm a hloubka je 20 cm. To znamená, že se do ní figurky zvířat či jiné menší modely vlezou úplně bez problémů. Každá vitrína má 10 skeleněných polic, jejichž rozestup se dá libovolně nastavovat podle potřeby a výšky modelů.

Jedna police má nosnost 1 kg a dvířka z tvrzeného skla, jsou na zámek. Imitace dřeva se vyrábí ve třech barevných provedeních. Světlejší březová, tmavší dubová nebo čistě bílá. Cena jedné vitríny se pohybuje okolo 2 000 kč.

Pokud jsou dvířka dobře připevněna, tak je ve vitríně minimální prašnost a proto utírání prachu není nutné provádět tak často. Boční prosklené průhledy jsou velmi dobrý nápad a dodává to vitrínám pocit otevřenosti a možnosti prohlížení modelů ze všech stran.

V zádech vitríny jsou 4 otvory, kterými se dá přichytit ke zdi a zamezit tak převrácení či jinému pohybu.

Sám vlastním 12 vitrín a nemohu si je vynachválit :)

 

PS. Jelikož už se mi stalo, že krabice s vitrínou NEOBSAHUJE manuál sestavení a jeden jsem měl, tak jsem naskenoval podrobný manuál pro ty, kteří by v budoucnu mohli řešit stejný problém, jak na to? Stačí když budete následovat tento odkaz na externí fotogalerii na Rajčeti :)

dixieboy.rajce.idnes.cz/Sberatelska_vitrina_zn._LIVARNO_-_manual

 

Vitrína v krabici

 

Moje vitríny zaplněné modely :)

 

 

 

Otázky a odpovědi: Vitríny

Nebyly nalezeny žádné otázky.