Jak ...

... vyrovnat pokřivené nohy?

Občas se může stát, že vám příjdou figurky poštou v balíčku a vy samozřejmě nemůžete ovlivnit způsob jakým budou zabaleny. Ne všichni dávají figurkám mezi nohy kartónovou vložku nebo plastovou formu, aby se zamezilo pokřivení končetin nebo rohů a tak mají pak figurky problém se stabilitou nebo vypadají nepřirozeně.. V takovém případě doporučuji jednoduchý návod...
Takto pokřivenou figurku vložte do misky s horkou vodou, kterou po dosáhnutí varu necháte asi 10 minut odstát a opatrně do ní vložte figurku. Postačí pár minut. Nikdy zvířátko nestavte na nohy, protože změknou a tak by to nemělo smysl a figurka by spadla. Položte ji na bok a pak nechte horkou vodu udělat své. Jakmile figurka změkne, končetiny, rohy a jiné pokřivené části se samy od sebe vrátí do původní polohy. Narovnanou figurku můžete poté výjmout a vložit do studené vody (postačí pár minut), aby ve své původní podobě opět schládla nebo ji nechat vychladnout přirozenou cestou ( v tomto případě ji ale opět nestavte na měkké nohy - nadělali byste větší paseku, kdyby vám takto schladla) a pak už ji stačí jen osušit :)
Pokud máte strach o barvu, tak se u větších značek jako Schleich, Papo, CollectA, Mojo, Bullyland, Safari Ltd. nemusíte bát. Jejich barva je voděodolná a to i v horké vodě a tak se figurkám nic nestane.
- osobní zkušenost :)

Diskusní téma: Jak na to?

Datum: 16.02.2020

Vložil: MartinRekt

Titulek: otázka+chyba v textu

Mám otázku na ty pokřivené nohy: Jak dlouho má být figurka v horké nebo studené vodě?
mimochodem- v textu je: ... a vložit do studené vody..., tak ti tam chybí ve slovu ,,studené'' písmeno T

Datum: 25.03.2014

Vložil: k.

Titulek: Návod

Snad nebude vadit když sem dám můj návod na přemalování figurky pomocí pastelů :)

Pokud máte figurku, kterou chcete kompletně nebo jenom z části ( např. když má figurka poškrábanou barvu na velké části těla) je přemalování pomocí pastelů asi nejlepší způsob. Při malých škrábancích postačí tempery :).
Pokud chcete ale přemalovat pomocí pastelů, je to velmi snadné. Sežeňte si pastel v barvě, kterou potřebujete a ještě bílý a černý navíc. Vezměte si plastový tácek nebo plastovou mističku a nožem nebo nůžkami nastrouhejte trochu pastele barvi, kterou chcete a trochu bílého pastelu. Vezměte si štětec s jemnými štětinkami, štětec s hrubými štětinami se nehodí. Začněte nanášet prášek na figurku. Držte figurku tak, abyste prsty nerozmazávali barvu. Nemusíte začínat od světlého odstínu ( viz video), ale klidně rovnou od požadované barvy. Nanášejte vrstvy tak dlouho, dokud není barva krásně sytá. Pokud chcete udělat na figurce tmavší místa, např. v ohybech, přidejte do barvy trochu černého pastelu. Když máte hotovo, oprašte čistým štětcem jemně prach z figurky. K zafixování stačí lak na vlasy. Vezměte lak na vlasy a ze vzdálenosti cca 30 cm nastříkejte figurku ze všech stran. Můžete to pro jistotu zopakovat víckrát. Pak nechte figurku pořádně zaschnout. A je hotovo :)

Datum: 05.02.2013

Vložil: Lilka

Titulek: Super :)

Moc děkuji za tip, v brzké době to vyzkouším :).

Datum: 02.02.2013

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Tak na to :-)

Tuto zkušenost mám také, již několikrát jsem tak učinil. :-)

Přidat nový příspěvek