Fotograf v praxi

Fotografování modelů či figurek tak, aby vypadaly co nejblíže realitě, je můj velký koníček. Své modely využívám pro fotografii asi od roku 2004 a od té doby se mi podařilo vytvořit několik opravdu výjimečných obrázků, které ocenily i přední světové značky jako Safari Ltd. (fotka okapi se objevila i v jejich katalogu), Mojo Fun (kdy jsem se stal vítězem několika jejich fotosoutěží), Schleich (jejichž tým propagace mi poslal osobní email s poděkováním za uveřejňování a originální pojetí). Všech těchto poct si obrovsky vážím a jsou pro mě důkazem toho, že se zapálením pro věc, mohou vznikat velké věci :)

Proces focení je občas poměrně komický... vzpomenu příhodu, kdy jsem ležel na zemi v malé houštině a nohy mi trčely z houští na vyšlapanou cestičku pejskařů. V tom jeden šel kolem a zděšeně na mě vykřikl, jestli jsem v pořádku, nabízejíc mi pomoc. Otočil jsem se na něj a řekl mu, že ano, že si tam jen fotím žirafu. Ano, jeho rozpačitá reakce byla značně originální a ihned odvolal svého jezevčíka a upaloval, s opakovaným pohledem zpět ke mě, pryč...

I takové situace mohou vzniknout, protože fotografování zvířátek v přírodě vyžaduje neustálé "válení se" po zemi, visení na větvích, brouzdání se v potocích a jezírkách a držení těla v neskutečně komických pozicích :) Každopádně, když vznikne nějaká unikátní fotografie, která vypadá velmi realisticky a má pozitivní ohlas u lidí, kteří neví, co její pořízení obnáší, je to vždy ta největší odměna, kterou si fotograf může žádat :)

MartinH

Fotogalerie: Fotograf v praxi