Rok 2014

COLLECTA 2014

CollectA jako každý rok vypouští do světa neuvěřitelnou kolekci modelů. Je krásné, že se tato značka nebojí experimentovat a chrlí jeden raritní druh za druhým :) Za to jí patří obrovský dík!! Výčet novinek je opravdu velký...

Jedná se o rodinku skotu WATUSI, který se vyznačuje obrovskými rohy a další modely jsou z podmořského světa a jedná se o model VELRYBY GRÓNSKÉ a jednoho ze zástupců vorvaňovitých, KOGIE TUPONOSÉ. Dále dlouho očekávaný VODNÍ BUVOL, KASUÁR, TASMÁNSKÝ ČERT a nesmí chybět ani několik nádherných koní z rukou Deborah McDermott. Jsou to zatím plemena MORGAN, AMERICKÝ KLUSÁK (oba modely jsou ve dvou barevných variantách), pinto hříbata PALOMINA a ANGLICKÉHO PLNOKREVNÍKA. Dalšími modely jsou: ŽRALOK PILOUN, OSEL AFRICKÝ, ŠAKAL, PAOVCE HŘÍVNATÁ, MUFLON, ŽRALOK MACO, ŽRALOK TYGŘÍ, TULEŇ s mládětem, KOŽATKA VELKÁ, MANGALICA (maďarské plemeno prasete), KOČKODAN DIANIN, NYALA, HROŠÍK LIBERIJSKÝ s mládětem, AGAMA LÍMCOVÁ, DANĚK, ANAKONDA ZELENÁ, ANTILOPA SKÁKAVÁ, PINTO KLISNA...

 

SAFARI LTD. 2014

Tady je přehled novinek, které budou k mání v roce 2014 od Safari Ltd. Osobně moc nadšen nejsem, protože se mi to jeví jako "líná" kolekce už dříve uvedených modelů, jen v jiném barevném provedení (bílý bizon, brahma býk, Wildlife Wonders vlk, koně) nebo jsou velmi podobné tomu, co se objevilo v kolekcích s většími rozměry a figurky jen byly zmenšeny (hroch, panda, nosorožec). Jaký je váš názor?


PAPO 2014

Novinky od PAPO jsou opravdu krásné. Novou řadu tvoří běluha, hroší samice, řvoucí lev, ara, levhart sněžný, vlk se štěnětem, medvídě, kobra a další... 

SCHLEICH 2014

Nuže... Schleich představil novou řadu koní, která vyvolala rozporuplné reakce. Přiznám se, že i já na ně nahlížím spíše negativně a asi si budu hodně vybírat, jestli si nějaké pořídím.

Trakénský kůň (rodina), knabstrupský kůň (hříbě), arabský kůň (klisna s hříbětem), fríský kůň (klisna), falabella pony (valach), shetlandský pony (rodinna) a fjordský kůň (rodina).

Ovčem novinky divokých a domácích zvířat jsou z jiného soudku. Tady Schleich ukazuje svoji sílu a to, jak se každý rok víc a víc zaměřuje na detaily a občas i na zbytečnou roztomilost mláďat...

 

MOJO 2014

Mojo... evidentně reaguje na konkurenci na trhu a tak v tomto roce vypálilo opravdovou bombu. Modely jsou mnohem detailnější, realističtější a je vidět, že se v Mojo obklopili těmi pravými lidmi, včetně Anny Dobrowolske-Oczko, která je jednou z jejich předních sochařek. několik modelů bylo (i loni) poupraveno a vypadají fantasticky!

 

BULLYLAND 2014

Diskusní téma: Rok 2014

Datum: 11.11.2013

Vložil: Víťa (SAFARI POD KLÍČEM)

Titulek: Lemur od Mojo

Doufám jen, že tento pěkný model bude korespondovat velikostně s modely od Safari a Bullylandu. :-)

Datum: 08.11.2013

Vložil: Víťa (SAFARI POD KLÍČEM)

Titulek: Novinky Collecta

Dnes jsem již několikrát koukal na obrázky nových modelů od Collecty a musím konstatovat, že všechny novinky jsou prostě super. Ačkoli nesbírám koně, tak musím říci že modely koní od Collecty se mi líbí oproti Schleich modelům hlavně díky své přímočarosti a přirozenosti bez kudrlinek a copánků. Navíc v sobě mají pohyb. U exotických zvířat jsem vyloženě nadšen z toho, že k mým vlastnoručním modelům přibudou kasuár a tasmánský čertík. Vodní buvol je taky bez chyby a myslím, že rodinku Watusi není ani nutno komentovat. Prostě Collecta vede na plné čáře. :-)

Datum: 09.11.2013

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Novinky Collecta

Úplně souhlasím... Koně jsou kapitolou samou o sobě. Myslím, že to byl od Collecty nejlepší možný tah, oslovit Deborah. Její koně mají punc kvality. Propracovaná hlava, svalstvo, hříva i ohon, kopyta... Jsou prostě krásní.
Co se týče divokých zvířat, tak už ani nemám slov... s každým novým modelem víc a víc žasnu. CollectA vládne!

Datum: 09.11.2013

Vložil: Venca

Titulek: Re: Novinky Collecta

Nezbývá než souhlasit - novinky Collecty jsou nádherné. Jen kdyby ta dostupnost na českém trhu byla podobná jako u Schleich. ( po zklamání z koní musím přiznat i některé vydařené figurky které příjemně překvapily i této firmě ).

Datum: 07.11.2013

Vložil: Oldo

Titulek: Novinky Schleich

Konečne sa Schleich pustil aj do netradičných druhov zvierat ako: netopier, burunduk, saimiri, žralok piloun, mandril, gibon, morský koník. Je na škodu, že mandril aj gibon sú v tej istej póze ako od Papo a aj rodinka jelencov bielochvostých mi príde identická s tou od Safari. Bizón vyzerá byt' krátkotrupý, ale možno je to len tou fotkou. Trošku sa obávam aj ich vel'kosti, pretože Schleich robí ich modely čím d'alej, tým menšie! Ináč som s novinkami spokojný a už sa neviem dočkat', až ich uvidím v reále!

Datum: 03.11.2013

Vložil: Jana Š

Titulek: Koně Schleich

Na koně jsem se moc těšila, jelikož se specializuji na ně, ale na fotkách vypadají dost katastrofálně. Doufám, že na živo budou lepší, jinak začnu vážně uvažovat nad tím, že s SCH koňmi končím. I když je fakt, že to jsem si říkala i o těch letošních, ale na živo nakonec vypadali dobře. No, uvidíme.

Datum: 02.11.2013

Vložil: Víťa (SAFARI POD KLÍČEM)

Titulek: Noví koně

Jak jsem řekl v komentáři u Ťupyho, příliš roztomilí koníci, přecopánkováno, jak pro Barbie. Jenom hřebec fjorda je vyjímkou, opravdu solidně zpracovaný. Jinak u divokých zvířat doufám, že se nedočkáme libých úsměvů. U mě osobně by to znamenalo přenesení těžiště sbírání k Safari, Collectě a Mojo. Vytlemená zvířata v naší zoo by byla katastrofou :-))).

Datum: 02.11.2013

Vložil: Venca

Titulek: Novinky Schleich

V první řadě děkuji za foto novinek :-). jinak bohužel dost zklamání - plemena žádné překvapení ( což takhle belgika, kladrubáka ??, zbarvení pro mne také nic moc. A co ty copánky? Což už tohoto nebylo dost letos? Ještě tak ty fjordi by ušli - tedy až na zbarvení hřívy a ocasu. Jinak koně v pohybu jsou fajn nápad, jen mi strašně připomínají koně Collecty.

Datum: 02.11.2013

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Novinky Schleich

No... já jsem dost zklamám. Koně od Schleich ztratili jakýsi punc kvality a při srovnání s koňmi od Collecty vypadají nepropracovaně a tak nějak zvláštně... Možná je to jejich postojem, copánkománií, peckovitýma očima, texturou srsti,...Loňské, letošní a teď i nové modely vypadají "odfláknutě". Arabka se nedá vůbec srovnat s předchozím modelem, Shetlanský hřebec jen v jiném barevném provedení. Fríská klisna vypadá divně z tohoto úhlu a až nápadně připomíná model od Safari Ltd. Za zmínku stojí snad jen fjordi, ale tam budu asi tvrdit až je uvidím. Chybí mi tu rozmanitost v plemenech a hlavně těch těžkých. Dřív Schleich chrlil jedno plemeno za druhým, ale teď se jen opakuje a vykrádá a to není dobře...

Datum: 26.10.2013

Vložil: marketa

Titulek: novinky 2014

ty novinky vypadaj dobře a co ostatní firmy maj už nekde prehled o novinkách na příští rok?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek