Bullyland

BULLYLAND je značka, která byla založena v roce 1973 ve městě Spraitbach, poblíž Stuttgartu v jižním Německu. Je to značka, která se každým rokem snaží svoje produkty co nejvíce obohatit o detaily a docílit, aby jejich figurky byly co nejrealističtější. Dříve byly pod jejich kolekcemi k mání i značky Safari Ltd., AAA a Schleich. Stejně jako ostatní značky i Bullyland produkuje několik tématických řad svých figurek.

 

První skupinou produktů je "ANIMAL WORLD" (Svět zvířat), který je rozdělenna zvířata z divoké přírody, domácí zvířata, veselá mláďata, příroda (stromy, keře, jezera,...), lesní svět, ptáci, kočky, psi, hadi a plazi, hmyz a hlodavci, soft play (modely zvířat vyrobená z měkké mačkací hmoty, která jsou v jiném měřítku než ostatní modely).

 

Druhou skupinou je "PREHISTORIC WOLD" (Prehistorický svět), který zahrnuje modely dinosaurů, prehistorických velkých savců, mořských živočichů a pravěkých lidí s předměty.

 

Třetí skupinou je "FIGURINE WORLD" (Svět figurek), který je zaměřený na figurky z fantasy a mytologického světa (víly, jednorožci, elfové, draci, čarodějnice a kouzelníci, rytíři s koňmi a dplňky v podobě hradů a zbraní, pokladničky, cowboyové s indiány a piráti)

 

Čtvrtou a poslední skupinou je "COMIC WORLD" (Svět pohádek), který je asi nejoblíbenější u malých dětí, protože se zaměřuje na postavičky z animovaných seriálů a filmů. Na tyto kolekce má Bullyland lukrativní smlouvy se studii jako Disney a Pixar, Viacom International Inc., Sanrio Co.Ltd., Warner Brothers Entertainment, STUDIO100 MEDIA, Peanuts Worldwide LLC  a jiné, díky kterým produkuje figurky jako Sněhurka a sedm trpaslíků, Medvídek Pú, Mickey Mouse, Kráska a zvíře, Aladin, Popelka, Málá mořská víla, Wall-E, Auta, Hledá se Nemo, Rebelka, Příšerky s.r.o., Kniha džunglí, Peter Pan, Bambi, Dumbo, Lví král, Pinocchio, UP!, Žabák a princezna, 101 dalmatinů, Handy Manny, Malí Einsteinové, Klub Mickeyho Mouse, SpongeBob, Hello Kitty, Looney Tunes, Včelka Mája, Snoopy a další... Každá z těchto společností si pečlivě hlídá, aby figurky založené na těcto animovaných postavičkách vypadaly co nejvěrohodněji a pokud se jim některý produkt npozdává, mají právo ho jednoduše zamítnout a zakázat jeho výrobu.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY:

https://www.bullyland.de/index.php?id=3&L=1

KATALOG 2014:

https://www.bullyland.de/fileadmin/Produkte/FlippingBook-Link/englisch/Catalog-Flipping-Pages_EN.html 

LOGO: