Papo

V roce 1993 ve Francii vznikla značka PAPO, kdy úplně první z jejich figurek tvořily princezny, draci a rytíři. Jejich oblíbenost začala stoupat a tak Papo vytvářelo a rozšiřovalo počet figurek, které následně zařazovala do jednotlivých tématických kolekcí. S tím jak rost zájem o tyto figurky, rostla také jejich kvalita a dnes se Papo řadí ke značkám, které jsou považovány za záruku kvality. 

 

První figurky zvířecích modelů se objevily na trhu v roce 2004, ale figurky indiánů a vojáků se objevily už v roce 1997. Své místo na trhu má hlavně díky pečlivé propracovanosti detailů a ručního malování, což probíhá na dvou místech. Papo má sídlo ve Francii, kde jsou vytvářeny předlohy modelů, které po schválení putují do Číny, kde se začínají vytvářet samotné figurky z vyrobených forem. Po vytvoření figurky, jejím dalším opracování, je připravena k malování, což se také děje v Číně a na vše pečlivě dohlíží zástupci francouzské značky. Odtud figurky putují do celého světa.

 

Všechny figurky jsou navrhovány a konzultovány s odborníky a pomocí dlohodobého zkoumání živočišných druhů a historických dokumentů. Papo si velice zakládá na detailech, což je předností jejich figurek.

 

Princezny a draci nemohli samozřejmě stačit a tak Papo začalo rozšiřovat série svých produktů. K dnešnímu dni tato značka produkuje figurky ze světa divoký i domácích zvířat, koní, dinosaurů, rytířů, pohádek a legend, fantasy, pirátů, historie a celá tato kolekce činí přes 500 fihurek na celosvětovém trhu.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY:

https://www.papo-france.com/

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/pages/Papo-France/1439963236244213?fref=ts

KATALOG 2016:

www.papo-france.com/catalogue/2016/index.html#p=4

LOGO: