Safari Ltd.

Slovy Alexandra M. Pariente: "Zdá se mi to jako včera, kdy mi moji rodiče, po návratu z výletu do Německa, ukázali dětskou karetní hru o ohrožených druzích zvířat. Psal se rok 1979 a právě tato hra byla zrodem společnosti Safari Ltd ® ".

O několik let později v roce 1986 , byla podepsána, pro firmu nejdůležitější, licenční smlouva s Carnegie Museum of Natural History. Tato licence umožnila vyrábět autentické modely dinosaurů ve spolupráci s jejich nejlepšími paleontology. O 40 let později jsou tyto modely stále skvělou pomůckou pedagogů... skvělou hračkou pro děti... a vzácnými kousky sběratelů po celém světě.

 

S postupným rozrůstáním firmy se začala rozrůstat i řada modelů, které se už neomezovaly jen na dinosaury. Tak začaly vznikat opravdu unikátní modely divokých zvířat ve větším měřítku, než bylo zvykem u jiných společností. Divoká africká zvířata a následně koně, hmyz, vodní živočichové, lesní zvířata, doba ledová, domácí zvířata a mnoho dalších.

 

Hlavní myšlenkou firmy Safari Ltd. je „učit se hrou“. Navrhuje figurky zvířat tak, aby byly naprosto autentické a svou kvalitou co možná nejvíce odpovídaly skutečnosti. Díky svému ručnímu zpracování je každý výrobek jedinečný. Vzhledem k stále novým vědeckým objevům jsou figurky neustále aktualizovány, mají tak pozitivní vliv na vzdělávání dítěte v oblasti přírody a její ochrany. I proto jsou velmi oblíbenou vzdělávací pomůckou pedagogů celého světa. Touto koncepcí si firma Safari Ltd. vysloužila řadu ocenění za podporu vzdělanosti a význam ochrany životního prostředí a ohrožených druhů. 

 

V současné době firma Safari Ltd. nabízí nejen samostatné modely, ale i figurky, které jsou tematicky zařazeny do sad, a to podle oblastí, kde se vyskytují, nebo podle svého živočišného druhu. Můžete se tak detailně seznámit se zvířaty Arktidy, pouště, oceánu a jiných oblastí, nebo zkoumat druhy žab, motýlů, velryb a spousty dalších. Safari Ltd. však neopomíjí ani svět lidí a jeho historii a dílo, a tak můžete poznat nejvýznamnější stavby světa, občanskou válku v Americe, indiány, pravou africkou vesnici, ale dokonce i dopravní prostředky a vesmír. Pro opravdové sběratele jsou k dispozici rozšířené sady!

 

Samostatnou kapitolou výrobků firmy Safari Ltd. jsou produkty z kolekce Safariology. Jedná se o soubor pomůcek do přírody a modely pro pozorování života živočichů a rostlin. Tato kolekce zahrnuje dalekohledy, kompasy, krabičky na brouky, lupy a spoustu dalších nástrojů pro bádání, ale i životní cykly několika druhů zvířat a rostlin, jako je např. mořská želva, kuře, komár, včela či fazole, ba dokonce i vývoj člověka od svého prapočátku až dodnes.

 

Safari Ltd. je na světě už čtyři dekády a za celou svoji historii se může pyšnit několika oceněními za podporu vzdělanosti u dětí a rozvoj jejich vnímání přírody a ohrožených druhů. Jejich malířská práce všech modelů je na prvotřídní úrovni a zmínit se musí i vřelý přístup k jejich zákazníkům a naslouchání sběratelům po celém světě

 

- 1989 - Carnegie Collection - kolekce velkých modelů prehistorických zvířat vytvořená ve spolupráci s Carnegie Museum
- 1990 - Vanishing Wild - velké modely zvířat, převážně afrických savců
- 1991 - Modely domácích zvířat, "rodin" koní a ostatních zvířat z farmy
- 1994 - Smithsonian Giant Insects - velké modely členovců v měřítku 2:1 vytvořené ve spolupráci s Smithsonian Institution
- 1995 - Monterey Bay Aquarium - kolekce vodních živočichů vytvořena ve spolupráci s Monterey Bay Aquarium
- 1995 - Dinosaurs of China - malá kolekce "čínských" dinosaurů
- 1995 - Rozšíření Vanishing Wild kolekce o další zvířata
- 1997 - Missing Link - malá kolekce zvířat z doby ledové
- 1997 - Wild Safari Dinos and Prehistoric Life - rozsáhlá kolekce prehistorických živočichů
- 1997 - Wild Safari Sealife - kolekce mořských živočichů
- 1998 - Wild Safari Jungle - kolekce divoce žijících zvířat standartní  velikosti, která je dnes pod názvem Wild Safari Wildlife
- 1998 - Wild Safari Forest - kolekce lesních zvířat standartní velikosti, která je dnes pod názvem Wild Safari North American Wildlife
- 1998 - Reorganizace a rozšíření kolekce "farma"
- 1999 - Incredible creatures - velké modely neobvyklých tvorů sloučených do samostatné kolekce
- 2001 - Hidden Kingdom Insects - nástupce kolekce Smithsonian giant Insects
- 2004 - Winner's Circle Horses - široká kolekce koní standartní velikosti
- 2004 - Best in Show Dogs - kolekce psů standartní velikosti
- 2005 - Sue at the Field Museum - kolekce kostí slavné kostry T-rexe jménem Sue a jiných tvorů
- 2005 - Wings of The World - kolekce ptáků
- 2006 - Translucents - malá sbírka průsvitných plazů a obojživelníků
- 2006 - Fuzzy Farm - modely domácích zvířat s imitací srsti
- 2006 - Blue Ribbon Horses - kolekce koní v měřítku 1:12
- 2008 - Wildlife Wonders - kolekce velkých modelů divokých zvířat, která nahradila kolekci Vanishing Wild
- 2009 - Barnyard Buddies - malá kolekce velkých modelů domácích zvířat
- 2010 - Life Cycle Series - sady zobrazující několik fází životního cyklu organismu
- 2012 - Ancient Fossils - repliky různých druhů fosílií

OFICIÁLNÍ STRÁNKY:

www.safariltd.com/

safariltd.cz/

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/safariltd?fref=ts

www.facebook.com/Safariltd.CzechRepublic/

PŘEDNÍ ČESKÉ ZASTOUPENÍ:

LOGO: