Schleich

SCHLEICH je německý výrobce hraček figurek a doplňků.  Společnost má sídlo v Německu, ale tradiční trh s výrobky Schleich je v kontinentální Evropě, s polovinou svých prodejů v Německu. Nicméně, jejich hračky se prodávají po celém světě a nyní se stává velmi populární ve Velké Británii, Austrálii a Severní Americe.

Schleich založil Friedrich Schleich v roce  1935.  Jeho figurky byly poprvé vydány v roce 1950 s vývojem, výrobou a uváděním na trh komických figurek, jako Snoopy a Šmoulové.  V roce  1980 se začalo s výrobou zvířecích figurek. Do konce roku 2006, Schleich byla rodinná firma. Ta byla pak převzata britskou investiční společnosti HG Capital, která zaplatila 165 milionů euro za 80% podíl. Design výrobků a vytváření nástrojůprobíhá  většinou v domácky vypadající dílně, kdy sochaři a modeláři vytvoří prototyp, který je pečlivě zkoumán a schvalován a když projde, tak se začne s výrobou forem. Když je model hotový a schlazený, posílá se dál do výroby. Výroba je v německé centrále a ve výrobních zařízeních v zahraničí (Čína a Portugalsko), přičemž všechny figurky  jsou ručně malované v těchto zemích. V roce 2006 měla společnost Schleich asi 250 zaměstnanců a ročním obratem přibližně 80 milionů EUR.

Každá figurka má své vlastní číselné označení a rok výroby, značka a země výroby je vždy vyražen na břiše figurky (jen u některých figurek je na jiném místě. Figurky, které byly na trhu jen po dobu dvou, tří nebo čtyř let, bývají mezi sběrateli ty nejcennější (pižmoň severní, přímorožec jihoafrický, zubr evropský…).

Označení figurek spočívá v malé vlaječce, kterou má každá figurka "přilepenou" na noze a někteří sběratelé ji na svých figurkách nechávají. Já to nedělám, protože lepivá plocha s postupem času nechává na končetinách zvířátek nepříjemnou lepivou stopu.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY:

https://www.schleich-s.com/

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/SchleichOfficial?fref=ts

https://www.facebook.com/SchleichCZ?fref=ts  - české FB stránky

KATALOG 2016:

https://www.schleich-s.com/fileadmin/media/epaper/Schleich_MK_2016_NA/epaper/Schleich_MK_2016_NA.pdf?rnd=5673d5204a936

LOGO: