Antilopa vraná

CollectA - samec a samice, Safari Ltd. - samec, Mojo - samec (zleva)

Původně zamýšlený model samce od Collecty

 

 

Samec antilopy vrané od značky MOJO (387145) je figurka, ke které mám trošku zvláštní vztah… Je to figurka, která vzešla z hlasování na STS fóru, kdy Mojo vyvolalo hlasování o tom, kterou figurku bychom jako sběratelé uvítali ve své sbírce… Vyhrála to antilopa vraná a zaslouženě, protože toto zvíře se v plastové podobě příliš nevyskytuje, ač se jedná o jeden ze symbolů africké fauny. Ale to už dnes moc neplatí, protože od zrodu tohoto hlasování s antilopou vranou přišla i CollectA (která nás nechala hlasovat o tom, jestli chceme samce stojícího nebo v chůzi, což samozřejmě nešlo rozhodnout, protože obě figurky byly nádherné,  tak jsme přišli s nápadem z jdoucího samce udělat samici a ono to vyšlo) i Safari Ltd. (překvapivě všichni v jeden rok).  Ale abych se vrátil.. když se poprvé objevil náhled modelu, byl jsem rozpačitý… Tělo bylo příliš dlouhé, postoj velmi nudný… přímý pohled dopředu, všechny nohy bez náznaku pohybu a prostě mi to přišlo jako vycpanina v muzeu.

Každopádně jsem svůj názor projevil, což se nesetkalo s příliš nadšenou náladou ostatních členů fóra, protože v Mojo jsou k nám tak laskaví, že nám dají vybrat jednu figurku podle nás a tak přece nebudeme argumentovat proti… no a výsledný „mold“ se tak vůbec nezměnil. To, co mi na této figurce vadí asi nejvíce (krom jejího postoje) jsou rohy. Antilopy vrané (hlavně samci) mají nádherné, šavlovitě dozadu stočené rohy, které jsou téměř po celé délce vrubované a u konce přecházejí do ostré špice bez vrubů. Toto krásně ukazuje model od Collecty, ale u Mojo  to tak není. Také spodní strana rohů není zaoblená, ale spíše hranatá s „vydlabaným korýtkem“, což působí hodně nerealisticky. Obličej a celá hlava jsou v pořádku až na nesedící bílé znaky ve tváři. A na to, že se jedná o samce, tak mu chybí… no… kulky. Kopyta vypadají také zvláštně, protože jsou vidět jen jejich špičky a navíc postrádají barvu a jsou čistě černá a vranky mají poměrně velká ostrá a šedě zbarvená kopýtka. Pokud jde o zbarvení, tak tady není celkem co pokazit, ale bílá barva na břiše, zadku a vnitřní straně stehen mohla být mnohem výraznější až bych řekl plně sytá. Takže, můj výsledný verdikt zní… není to špatný model, ale mám-li srovnat, tak vranka od Collecty jednoznačně vede. V detailech, postoji, zbarvení.

Model od Collecty je na stranu druhou výborný snad ve všem… hlava, oči, tlama, uši jsou nádherné. Rohy bez jediné chybičky (na to, že se jedná o hračku jsou i dost ostré), hřbetní hříva je propracovaná skvěle, ocas není „přidělán“ k tělu, za což jsou body navíc a i střapec žíní na konci vypadá krásně propracovaně. Postoj je také poměrně realistický a  jediné co bych mohl vytknout je malý zadek a celkem velké zkosení těla směrem dolů. Ale výsledný efekt této figurky je na jedničku! Stejně tak samice.

Model od Safari Ltd zatím nemohu posoudit, protože ho nemám ve své sbírce, ale tuto skutečnost jistě brzy napravím :))) Ale podle fotek a obrázků se jedná o moc pěkný model, který s jistotou chci :)

Diskusní téma: Antilopa vraná

Datum: 16.04.2020

Vložil: rardmes

Titulek: How To Hack Other Accounts On ROBLOX MAY 2020

https://billscheatworld.com/ROBLOXHackOnlineUltimate - ULTIMATE GENERATOR for ROBLOX GAME Club BUILDERS AVAILABLE! 2020 APRIL/MAY UPDATED!

KW:
Free Robux No Human Verify 2020 MAY UPDATED
Robux Hack No Survey 2020 MAY UPDATED

Datum: 05.12.2019

Vložil: rardmes

Titulek: Can you help me translate

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Datum: 31.10.2019

Vložil: rardmes

Titulek: hi guys i am new on web

hi :) bross :)

Datum: 06.02.2013

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Velice povedená recenze

Nezbývá mi, než plně souhlasit, vranka od Mojo mi připadá skutečně divná. Collecta vede. Vranku od Safari ani neplánuji. :-)

Datum: 23.04.2013

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Velice povedená recenze

A to já vranku od Safari určitě plánuji :) Sice jsem ji ještě neviděl "živě", ale podle fotek je krásně propracovaná.

Datum: 01.02.2013

Vložil: Ťupy

Titulek: Hezká recenze :-)

Nevím, jak ty to děláš, ale cokoliv napíšeš se shoduje s tím c bych napsal já :D Měl jsem tu možnost vidět všechny vranky pohromadě ( než se mi pak rozprchly do republiky ) a musím říci, že vranky od Collecty vedou. Dovolím si i tvrdit, že jsou to jedny z nejkrásnějších modelů, které mám. Pořád se na ně nemohu vynadívat :D Jsou dokonalé ! Antilopa vraná od Mojo se mi moc nelíbí a ani nemám v plánu si ji kupovat. Příjde mi taková hodně umělá. Safari taky není špatná, ale je menší a barevně se mi také nelíbí... Jeď, Collecto, jeď !!!

Datum: 02.02.2013

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Hezká recenze :-)

A já souhlasím s tebou :) Nevím, kdo u Collecty vysochal jejich nové antilopy, ale je to génius. Jsou to bezesporu jedny z mých nejoblíbenějších modelů... Já dlouho zvažoval, jestli si vranku od Mojo pořídím, ale vzhledem k tomu, že k ní mám takovou jistou citovou vazbu, tak jsem ji nakonec uvedl do seznamu :)

<< 1 | 2 | 3

Přidat nový příspěvek