Žirafí samec / Giraffe bull

9 / 10

Tento nádherný model je z dílny společnosti Papo a je novinkou pro rok 2013 a musím říci, že se jendá o jeden z nejlepších modelů žirafy, který se kdy objevil na trhu. V první řadě... postoj. Je opravdu majestátní. Krk vztyčený a přímý a hlava hrdě nesená a dívající se před sebe. Žirafy jsou většinou tvořeny v pozicích kdy jsou v chůzi, ožírají stromy a nebo pijí. Tento model stojí majestátně a to z něj dělá opravdu unikátní figurku. Sochařská práce je také na výbornou. Tělesné proporce odpovídají proporcím mladého samce a je tu vidět krásná hra s detaily. Svaly jsou krásně propracované a to, co většinou na modelech žiraf nemohu vystát jsou kopyta (Safari, Mojo, Bullyland). Kopyta tohoto modelu jsou velká, realisticky zkosená a ostrá... tak jako u skutečné žirafy. Nejlepší zbarvení kopyt ovšem mají modely od Schleich, o tom není sporu. Spěnky vypadají nádherně a reálně a když to porovnám s ostatními modely jiných značek, tak ty v tomto detailu značně zaostávají. Ocas je také přiměřeně dlouhý, ovšem žíně se klasicky moc nepovedly. Přitom žirafy mají charakteristické, nerovnoměrné a velmi dlouhé žíně na konci ocasu a s tímto detailem si v celé historii žiraf pohrála jen jedna značka a to dnes již neexistující Britains.

Pokud jde o zbarvení a skvrny celkově, což je u modelů žiraf taky velký problém, tak jsou opravdu krásně zpracované. Mohly by sice být více nepravidelně rozmístěné, ale třeba jejich barva je nádherně cihlová až hnedá, takže to vypadá opravdu reálně. Náznak koleních kloubů, hrudních kostí, nozdry, tlama, oči i žuchvy... jsou dalšími detaily, které tento model ženou k dokonalosti. Je také patřičně vysoký a těžký a tak mohu za sebe říci, že je to nejlepší model žirafího býka, který je nyní na trhu.

Stabilita je výborná, figurka stojí pevně bez jakýchkoliv problémů, protože pro Papo je charakterický tzv. pyramidový postoj nohou, což u větších a vyšších modelů zajišťuje stabilitu (oryx, kudu, okapi, dromedár,...).

Diskusní téma: Žirafí samec

Datum: 27.09.2015

Vložil: Miskaa13

Titulek: Samec

Je to krásný kousek jednou jsem ho držela v ruce a nekoupila. :/ Moc si to už nepamatuji ,ale byl krásný. Je už to dlouho jen na našem trhu je problém Papo sehnat. :/

Přidat nový příspěvek