Hrošice

9/10

... od značky Papo je figurka, na kterou se čekalo opravdu dlouho. Většina značek totiž produkuje většinou samce s mláďaty a tak se Papo rozhodlo v letošním roce uvést na trh samici hrocha obojživelného, čímž vytvořilo hroší rodinku k již existujícímu a fantastickému modelu samce a máděte. Tato samice je proporčně velmi realistická a naštěstí se nepokoušeli vytvořit další model s otevřenou tlamou, tak jak je to k vidění u jiných značek. Naštěstí se i v Papo drželi trendu, samice nechat s tlamou zavřenou a nechat tuto "pózu" hlavně samcům :))

To co na této figurce zaujme určitě nejvíce je detailní zpracování hlavy. Všechny kožní záhyby, velikost uší, nozder i očí... to vše krásně odpovídá. To, čeho si na tomto modelu cením nejvíce, je její celkový vzhled, protože nevypadá jako klasický vypasený buřtík, jak se u hrochů traduje. Nohy jsou poměrně dlouhé a tak i tato hrošice působí značně štíhlým a pohyblivým dojmem. Což je opravdu dobře, protože hroši sice působí zavalitým dojmem, ale stejně jako ve vodě, i na souši dokáží na krátkou vzdálenost vyvinout opravdu vysokou rychlost. Hlavně pak samice, střežící své mládě proti predátorům...

Krásným detailem, s nímž si Papo opravdu vyhrává je barva. Lesklá šedavá kůže hrochů s narůžovělými místy měkčí kůže je opravdu originální a doposud žádný jiný model hrocha nepůsobil tak věrohodně. Včetně drobných kožních výrostků a náznaku povrchu známé hroší kůže...

Tlapy a prsty jsou přiměřeně roztažené a evokují váhu, kterou hroši na souši musí nosit.

Tento model je také poměrně těžký, váží 185 gramů a tak ve vodě jde rovnou ke dnu :) Sám za sebe mohu říci, že po modelu samce (který je pro mě osobně bezkonkurenční), je tato samice ukázkou toho, jak by to mělo vypadat a všem ji vřele doporučuji. Její cena je trochu vyšší, než u běžných modelů a budete-li hledat tu nejnižší, tak počítejte s tím, že rozhodně budete atakovat 200 kč minimálně. Ale ...stojí za to!

 

Diskusní téma: Hrošice

Datum: 21.08.2015

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Hroši a modely šelem

Hrochů mám ve sbírce už poměrně dost, ale Ti od Papo jsou skutečně nejlepší a velice dobře se dají fotit. Na druhou stranu, snad největším průšvihem v posledních letech je nový hroch od Schleicha, u kterého člověk těžko sbírá odvahu ho pořídit do sbírky. Jinak Papo u mě vede v šelmách. Včera jsem konečně sehnal model jejich irbise, který je naprosto dokonalý . O ostatních šelmách platí to samé (především tygři). :-)

Datum: 18.10.2015

Vložil: ggh

Titulek: Re: Hroši a modely šelem

Na hrocha od Schleichu má každý svůj názor!!!
Tak nedělej chytrýho!!
Mě se náhodou líbí!

Datum: 27.08.2016

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Re: Hroši a modely šelem

Souhlasím s Víťou...

Přidat nový příspěvek