Koně od Collecty

... jsou v současné době na špici v oblíbenosti a není se co divit… Kvalita jejich provedení je doslova neuvěřitelná. Když CollectA oslovila sochařku Deborah McDermott, už určitě předpokládali velký úspěch, který se automaticky dostavil. Čim to? Dva velké faktory jsou tomu nápomocny. 

Nejdříve kvalita provedení. Každá předloha, kterou Deborah vytvoří je prvotřídně zpracovaná do největších detailů a koně se opravdu podobají koním se všemi anatomickými náležitostmi. Deborah si totiž zakládá na autenticitě a každý model doslova vyšperkuje tak, že není sebemenší problém určit, které plemeno to je. Hlava je vždy propracována od uší po rozcuchanou či vlající hřívu až k pyskům se všemi svaly nebo žilkami. Což je neuvěřitelné.

Dalším faktorem pohybová různorodost. Většina modelů koní se vyrábí ve čtyřech základních pozicích: postoj, klus, vzpínající se, ležící. Deborah se nebrání různým variacím a doslova si hraje s přirozeným pohybem koní a okolními vlivy, které je ovlivňují. Běžící shetlandský pony, který doslova stojí na špičkách kopyt, fríský valach majestátně stojící ve větru, mohutně běžící clydesdale, arabská klisna elegantně zvedající nohy, vzpínající se lipicán, skotačící andalusan a mnoho dalších. Jejich různorodost je důvodem, proč je každý sběratel chce mít doslova všechny.

Dlouhou dobu značka Breyer ovládala trh s figurkami koní, kdy se k nim pomalu dotahovala značka Schleich, která svojí každoroční kolekcí koní ovládala pokojíčky nejedné sběratelky. Ale právě tato značka velmi výrazně v posledních letech polevila a tak se CollectA, i díky své cenové dostupnosti, dostává na špici. Je to možná dáno i tím, že CollectA se u svých modelů „drží nohama na zemi“ a nevytváří koně s přebujelými hřívami a ohony, které jsou charakteristické jen pro určitá plemena… nezdobí své modely nejrůznějšími mašličkami, copánky, srdíčky a stužkami, jen aby oslovili malé zákaznice… nesadí jim na záda víly a elfy, bez nichž figurky nejsou k sehnání.

CollectA se prostě rozhodla zaměřit se na detail a reálné zpracování koní, což se ukazuje být esem v rukávu, které bude doufám i nadále rodit další a další modely.


MartinH

Diskusní téma: Koně od Collecty

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek