Velké PAPO kočky

Jako dlouholetý fanoušek značky Papo a jejich detailů, výběru zvířat, měřítka i materiálů... jsem se rozhodl, že si napíši takový můj osobní názor na skupinu modelů, která svojí kvalitou dosud nebyla nikým na trhu překonána. Jedná se o velké kočkovité šelmy, které tato značka každým rokem uvádí na trh v nových pozicích, obměnách i barevných variantách. Pokaždé, když se oběví nová šelma od Papo, tak mi doslova srdce plesá, protože to, jak si přední sochaři na těchto figurkách vyhrají, je dechberoucí. Propracované detaily do posledního chlupu, to se jen tak nevidí...

LVI... jsou pro tuto značku asi stěžejní. Právě proto je jich dnes na trhu nejvíce. Majestátní lví samec přišel na trh v roce 2003 spolu se dvěma lvicemi, z nichž jedna měla kotě v tlamě, lvíčetem a menším modelem lva, který byl ve řvoucí a bojovné póze. Tato figurka byla zařazena do kolekce s gladiátory a před pár lety byla stažena z výroby. O pár let později je následoval roční samec lva se dvěma koťaty v hrající si pozici. Skupinku lvů doplnil v roce 2014 nádherný model řvoucího samce a kolekce lvů, tak čítala 9 kusů. A jak už je to v dnešní době zvykem, s normálně zbarvenými lvi, přichází i jejich bílá varianta, takže celkový počet je 13 kusů lvů.

Tyto modely opravdu překvapují svými detaily... jejich tlapy mají ten správný hranatý tvat, celý obličej vypadá neskutečně realisticky (oči, tlama, čenich, náznak vousů,...), hříva, ocas... dokonce i reprodukční orgány jsou vypracovány a práce malířů je opravdu na prvotřídní úrovni.

TYGŘI... jsou tou druhou nejpočetnější skupinou. Stejně jako u lvů i tady byla figurka mladé tygřice, která byla v bojové pozici se řvoucím výrazem a  byla zařazena do antické kolekce ke gladiátorům. I tato tygřice byla před pár lety vyřazena. A stejně jako lvi, i tygři od Papo mají svoji bílou variantu. Kolekce tygrů dnes obsahuje kráčejícího samce, který patřil do základní škály nových modelů z roku 2003 a kterého o pár let později následovalo kotě, tygřice nesoucí kotě v tlamě a zatím poslední model, ležící tygřice kojící tři koťata. Stejně jako lvi, i tygři jsou neskutečně propracovaní co se detailů týče a mají všechny atributy spojené s majestátností těchto obřích koček.

 

Dalšími nádhernými modely velkých kočkovitých šelem jsou levharti. LEVHART byl vypuštěn do světa v nádherné plížící se pozici a je to rozhodně jeden z nejlepších modelů vůbec. I tento model se dočkal jiné barevné varianty a tak rok od uvedení skvrnitého samce, Papo přišlo s jeho černou variantou ve stejné pozici, která je stejně krásná, jako původní model. V roce 2014 obohatil tuto dvojici další levhart, a to sněžný, který vznikl upravením moldu dnes již vyřazené pumy. Ta byla velice pečlivě propracovaná, i když byla poměrně malá a i ona patří nezaměnitelně do této jedinečné skupiny figurek.

JAGUÁR patří k první várce velkých koček, který všechny doslova omráčí svým realistickým vzhledem. Vybarvení skvrn a náznak srsti je na špičkové úrovni a pochybuji, že tento model někdy některá značka překoná...I jaguár se před pár lety dočkal své černě varianty, která vypadá jstejně dobře.

Další africkou kočkou je nádherný model GEPARDA s mládětem. Tento gepard je opět tím nejlepší modelem na současném trhu. Je opravdu věrný svému českému jménu a je nádherně štíhlý, v krásné pozici, hlídající dění v okolí. Pootevřená tlama dokazuje, že Papo zvládá i zuby těchto šelem a kotě geparda je neskutečně detailní na to, jak malá figurka to je.

 

Je velmi těžké zjistit, kdo je autorem prototypů těchto nádherných modelů, ale opravdu doufám, že jim Papo platí zlatem, protože jejich práce je každým rokem krásnější a já jsem rád, že drtivou většinu těchto modelů mám ve své sbírce. Kočkovité šelmy od Papo jsou totiž něco jako zebry od Schleich, antilopy a koně od Collecty nebo dinosauři od Safari Lt., záruka kvality a originality :)

MartinH

Diskusní téma: Velké PAPO kočky

Datum: 30.10.2020

Vložil: Kaiden chatman

Titulek: PAPO BIG CATS

If you are selling them, can I possibly purchase one? And if so, I would like to purchase the Papo Roaring Tigress, Papo Roaring Lion, or the Papo tigress lying down with cubs nursing.

Datum: 16.07.2014

Vložil: Jarda

Titulek: Irbis

"V roce 2014 obohatil tuto dvojici další levhart, a to obláčkový, ..." - asi jsi měl na mysli levharta sněžného, ne?

Datum: 16.07.2014

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Irbis

Ano, díky za upozornění...

Datum: 30.10.2020

Vložil: Kaiden

Titulek: Re: Re: Irbis

May you please possiably sell me at least ONE papo big cat? I'm a beginner in the collecting collectables thing, especially with papo. So, if you could just let me know. My options are roaring tigress with swiping paw, roaring male lion with swiping paw, or the tigress lying down and cubs nursing. BTW, I'm subscribed and I most likely have a like on ALL YOUR VIDEOS because it's like I can actually see the big cats in person even though, I'm ordering them and that you have SOO MANYY including a couple of retired ones. I'M JUST SUCH A BIG FAN. So, hopefully I'm able to purchase one of your cats. Thank you

Přidat nový příspěvek