Papo 55069 Therizinosaurus

Terizinosauři byli poměrně zavalití, po dvou se pohybující dinosauři s relativně malými hlavami, dlouhými krky a krátkými ocasy. Jejich zadní končetiny i trup byly mohutné, přední končetiny extrémně dlouhé (na poměry teropodů). Dospělý jedinec terizinosaura byl obří teropod, který dorůstal délky přes 9,6 metru a hmotnosti přes 5 tun (čímž patřil dokonce k největším známým teropodům vůbec). Podle jiných odhadů mohla hmotnost dospělých therizinosaurů dosáhnout až zhruba 8 tun. 

 

Papo dovedlo tento model doslova k dokonalosti a jsem velmi rád, že se do jeho výroby vůbec pustili. Fantastická práce s detaily. Modelace hlavy je neskutečně propracovaná, včetně pohyblivé čelisti. Spodní čelist se otevírá směrem dolů a vnitřek tlamy nepostrádá ani takový detail, jako je žebrování vrchního patra. To je opravdu velmi kvalitní. Je zde vidět každý sval na jeho hlavě a opeření. Krk silný, mohutný a svalnatý a svažuje se k předním končetinám s mohutnými drápy, které jsou také propracované. Tělo je opravdu zavalité a plné malých detailů jako žíly, svaly a peří, kdy je každé jednotlivé pírko vymodelováno zvlášť. Dolní končetiny doslova přetékají detaily jako vrásnění kůže, drápy, polštářky chodidel. Jsou zde viditelné svaly i klouby. Ocas je je krátký, ale přesto poskytuje modelu skvělou stabilitu. 

 

Barva tohoto modelu je opravdu pestrá. Hlava s prvky zelené a lehce fialové v kombinaci s hnědou působí neskutečně realisticky. Textura kůže přecházející do opeření je na nejvyšší úrovni, takže pokud tento model zvažujete, určitě neváhejte...

 

Hodnocení: 10/10

Therizinosaurus

Co myslíte vy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek