Gaur, býk / Gaur, bull

Když na světlo světa vykoukla první fotka gaura od společnosti Mojo pro rok 2013, doslova jsem zajásal.Tato figurka je neskutečně kvalitní, alespoň podle prvních fotek a já už se nemůžu dočkat, až ji budu mít ve své sbírce... Gaur je obrovské a nádherné zvíře, které člověk ve volné přírodě asi moc často nepotká (jistě by ani nechtěl). Je to nejmohutnější tur ze všech. Samci v kohoutku měří přes dva metry a tak je zjevné, že je to ohromné zvíře. A Mojo se rozhodlo, po vyhlášení ankety pro nejžádanější zvíře z Asie, vytvořit tohoto krásného býka. Model má na svědomí fantastická polská sochařka (a má drahá přítelkyně) Anna Dobrowolska-Oczko, která už jednou gaura vytvořila, čistě pro vlastní výdělek a i tento model, který je v mé sbírce a můžete jej vidět v mé fotogalerii, je opravdu nádherný.

Majestátní hlava, která je pootočená a pevně stojící póza tomuto modelu opravdu sluší. Velice detailně propracované podkožní svalstvo dodává celé figurce úžasně realistický vzhled a doufám, že i velikost této figurky bude dostatečně realistická. Nohy mohly mít nažloutlou barvu, ale to bude prý jedna z věcí, které se budou opravovat, takže myslím, že výsledný efekt bude dokonalý. Rohy snad zůstanou "ostré". Nemám rád, když pak vypadají jako zakroucené rohlíky... Což je velice častý problém třeba u Schleich (ale chápu, že v rámci bezpečnosti nelze vyrábět figurky, o které je možné se zranit). Uši, kopyta i ocas vypadají také velmi dobře, tak snad tak i zůstanou a celý obličej je prostě výborný. Byl bych rád, kdyby zůstal i jemně lesklý povrch jeho kůže, protože figurky od Mojo jsou na tomto poli trochu... matné :)

Není příliš mnoho značek, které by se do gaura pustily... vlastně myslím, že po již neexistujících značkách (Lineol, Starlux,...), je Mojo jediná, která toto zvíře velice odvážně vrací na trh. Doufejme, že si v prodejnosti nepovede špatně a že bude bez problémů k sehnání i na českém trhu.

délka - 14cm , v kohoutku - 9.5cm, šířka rohů 1.5cm / Mojo 2013, Gaur

Hodnocení: 8/10

Diskusní téma: Gaur

Datum: 11.03.2014

Vložil: Víťa (SAFARI POD KLÍČEM)

Titulek: Zbytek rodiny

Toho zbytku rodiny se jen tak nedočkáme, a tak jsem si vyrobil krávu sám. Tele bude následovat. :-)

Datum: 06.02.2013

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Gaur

Je to moc hezký model. Určitě do něho půjdu. Docela bych časem uvítal krávu gaura s teletem.

Datum: 15.02.2013

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Gaur

Přesně! Já do něj jdu hned, jakmile ho někde uvidím! Na tuhle figurku se těším od Mojo nejvíc... Myslím, že pokud se bude prodávat, tak do budoucna bude i zbytek rodiny :)

Přidat nový příspěvek